![]() |
| Behind These Hazel Eyes |
Minden olyan világos volt
körülöttem. Fehér volt a padló. a falak, de még a ruhám is fehér volt. Egy
íróasztal, mögötte egy szék, valamint egy ajtó volt velem szemben. Tőlem jobbra
egy hatalmas, faltól falig, plafontól padlóig érő könyves szekrény
terpeszkedett, rajta több ezer, különböző formájú, nagyságú és színű könyvek.
Balra semmi különleges, csak pár kép a falon, melyek a természetet ábrázolták. Egy
vízesés, egy hegy, tó, és egy viharos égbolt, ahol a villám lilásan szelte
ketté a szürke felhőt. Hirtelen kinyílt az ajtó, és egy szintén fehér ruhás nő
lépett be a szobába. Hatalmas vigyorral nézett rám, majd leült az íróasztal
mögött lévő székre. Intett, hogy menjek közelebb, így lassan tettem két lépést.
Még így is másfél méter választott el minket. Az ösztöneimet nem tudom
kikapcsolni, és az idegenutálat sajnos örökre velem marad. Főleg, ha az az
idegen egyfolytában vigyorog, amitől frászt kapok!
-Üdvözöllek. Minden bizonnyal
te vagy Katherine. Már vártunk rád.
-Remek. De elmondaná ki maga?
Vagy hol vagyok? Esetleg, hogy mit keresek itt?-kérdeztem ingerülten.
Megrökönyödve pislogott rám, de momentán leszarom. Engem csak az érdekel, hogy
hol vagyok, és, hogy mi van Luke-kal meg a többiekkel.
-Nyugalom. Megértem, hogy
zaklatott vagy, és össze vagy zavarodva, de hangoskodással semmit nem érsz el.
-Na idefigyeljen.-támaszkodtam
két kézzel az asztalra, és szinte az arcába hajoltam.-Mondja meg hol vagyok.
Mondja meg miért vagyok itt. Mondja meg, hogy mi van a barátaimmal.
-Ha megnyugszik, mindent
elmondok.-mondta higgadtan.
-Nem!-csattantam fel.
Összerezzent hangomra, és engem fürkészett, miközben megnyomott egy szürke
gombot. Két, szekrény méretű fickó lépett be, és két karomnál fogva vezettek az
ajtóhoz.
-A megfigyelőbe
vigyétek.-szólt utánunk a nő. Nos, a megfigyelő egy hatalmas szoba vagy inkább
terem volt, ahol több millió –vagy milliárd-kicsi képernyő volt. Mindegyik
egy-egy embert követett figyelemmel, bármelyik képernyőre néztem. Szemeim össze
vissza ugráltak, kijelzőről kijelzőre. Egy nagyobb számítógép előtt ült nekünk
háttal egy pasas, aki érkezésünkre felénk fordult. Ő is, mint eddig mindenki
akivel találkoztam, fehérben volt, és még a szemüvegkerete is fehér volt.
-Mondd a nevet, s megmutatom
mit tudni szeretnél.
Hát én őszintén megmondom, úgy
néztem rá, mint aki most mondta, hogy ő Anglia királynője. Vagy egy ufó, vagy
egy zombi, vagy múmia, vagy nem is tudom.
-Ugye tudja, hogy ez
zaklatásnak minősül?-mutattam a képernyőkre.
-Ne félj gyermekem, majd
megérted.
-Nem vagyok a gyermeke. És nem
érdekel mit értek, vagy nem értek meg, én csak azt akarom tudni, mi van a
barátaimmal.
-Ha megmondod ki az a személy,
akinek cselekedete érdekel, szívesen megmutatom neked.
-Luke Hemmings.
Írt valamit, mire megjelent a
képernyőn Luke. Gondolom a szobájában lehetett, mert egy ágyban aludt. Rémálma
lehetett, hiszen arcán fájdalmas fintor ült, és fészkelődött össze vissza,
megállás nélkül. Hirtelen felkiáltott, ugyanilyen hirtelen ült fel. Az ajtó
kivágódott, és a bátyja rohant be rajta.
-Luke, a francba. A frászt
hoztad rám.-ült le az ágyra. Luke térdeit átölelve meredt maga elé, és csak
egyenetlen levegővételeit lehetett hallani.-Napok óta ez megy.Tudom, hogy
milyen rossz neked, öcskös, és megértem, hogy a rémálmaid nem a legjobbak, de
próbálj meg nyitni a segítség felé.
-Nem megy, Ben. Nem
megy.-rázta a fejét. Könnyei megcsillantak arcán, ahogy a gravitáció lefelé
vonzza őket.-Minden egyes pillanatban rá gondolok, és amikor fejen csap a
felismerés, hogy már nincs itt… Nem tudom mit tehetnék. Annyira hiányzik, hogy
már fizikailag fáj. Minden este félek elaludni, mert álmomban újra és újra őt
látom. Újra és újra átélem, ahogy meghal, és már nem bírom.
Meghaltam.Tényleg meghaltam. És most szenved. Miattam. Fájdalmam
sós cseppjei megindultak arcomon, kifejezve érzéseim. Leroskadtam a székbe,
amihez odavezettek, és csak meredtem a képernyőre. Nem hallottam semmit, nem
láttam semmit, nem is érzékeltem semmit Luke-on kívül. Ő töltötte ki minden
érzékem, minden gondolatom. Abban a percben csak Ő létezett számomra.
-Miért emlékszik
rám?-szólaltam meg rekedtesen.-Úgy volt, hogy nem emlékszik majd rám. De mégis.
Szenved. Miattam.
-Sajnos erre a kérdésre nem
tudok válasszal szolgálni.-hajtotta le a fejét.
-Vigyetek oda, ahol valaki
megmondja nekem mi folyik itt.-kértem két testőröm.
Folyosók labirintusán át
vezettek, és pár emeletet is mentünk feljebb. Végül egy sötétebb szürke ajtónál
álltunk meg, ami fehérrel át volt húzva. Magától nyílt ki, kísérteties
recsegéssel kísérve. Nyeltem egy nagyot, majd beléptem a félhomály uralta
szobába.
-Gyere csak. Válaszolok minden
kérdésre, mit a szíved rejt.
-Itt mindenki rébuszokban
beszél?-húztam fel bal szemöldököm.
-Ülj le, és ne szemtelenkedj.
Szem forgatva leültem vele
szembe, és unottan néztem, ahogy végigmér.
-Szóóval… Arra lennék kíván..
-Csitt!-spriccelt le valami
vízzel. Illetve remélem víz volt…-Tudom, hogy mit keres a szíved.
-Akkor remélem hamar
megtalálja.
-Néha az igaz szerelem
erősebb, mint holmi szabály.-mondta lehunyt szemmel.-De ne feledd. A
döntéseidnek következményei lesznek. Mert néha a rossz jó, a jó rossz, és nem
mindig bízhatsz meg az ösztöneidben.
-Értem. Illetve nem értem, de
szerintem nem is baj. Na viszlát.-pattantam fel.
-Sose feledd-kapott a kezem
után.-, hogy a szerelem örök.
-Jó. Maga meg ne feledje, hogy
tudok verekedni.
Azzal elhagytam a szobát. Itt
mindenki elmebeteg? Milyen elvetemült helyre kerültem én? Istenem, el akarok
innen tűnni. Vissza Luke-hoz, hogy elmondhassam mennyire is szeretem Őt. Semmi
mást nem akarok, csak még egyszer látni.
Álom szoba.
Belépni tilos!
Állt a felirat egy ajtón. Körülnéztem,
nehogy bárki is meglásson, és gyorsan beosontam az ajtón. Egy nagy, szürke kör
alakú emelvény állt a szoba közepén, előtte egy vezérlőpult, amin rengeteg gomb
virított, különféle színekben. Ám egy piros Play
gombon megakadt a szemem. Lassan odaléptem a pulthoz, majd megnyomtam a
gombot. Az emelvény halványan fényleni kezdett, én pedig felsétáltam rá. Amint
felértem rá, egy halvány alak jelent meg velem szemben. Hunyorítottam egy
kicsit, de amint élesedni kezdett a kép, egyből felismertem az alakot.
-Kate?
Sziasztok! El sem hiszem, hogy már a 13. résznél járunk, és nemsoká vége is. Őszintén megmondva, amikor felraktam a prológust, nem hittem volna, hogy valaki is olvasni fogja. De nem is szövegelek többet, csak még annyit, hogy ha ezt, és a Wherever you are blogom is befejeztem -mert sajnos annak a vége is közeleg-, szeretnék egy Calum-os bloggal jelentkezni. Sajnos nem tudom abbahagyni az írást, hisz ez olyan, mintha egy darabot magamból, megmutatnék a világnak, nektek. Szóval holnap két ötletem le fogom írni nektek, és örülnék, ha segítenétek dönteni a választásban. Addig is jó éjt mindenkinek, és kitartás, már csak egy hét, és jön a kukkoló, akarom mondani a Télapó -vagy mikulás?

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése