![]() |
| Human |
Otthon egy levél fogadott,
hogy Luise-a szakácsunk-elment vásárolni, Olivia-a lánya-, pedig az apjánál
van. A szüleim szokás szerint dolgoztak, így egyedül maradtam a hatalmas
házban. Miután megmelegítettem a tegnapi maradék kaját, a szobámban kezdtem
tanulni. A holnapi házikat megcsináltam, és bemagoltam a tanulnivalókat.
A bejárati ajtó csapódására
keltem fel. Elaludtam a matek felett. Nem csodálom. Felpattantam a székemből,
és lementem a lépcsőn. Anya egy nagy dobozzal fogadott a konyhában. Rossz
előérzetem van…
-Kincsem! Mi volt ma az
iskolában?-kérdezte meg, mintha érdekelné.
-Semmi
különös.-válaszoltam.-Mi van a dobozban?
-Egy gyönyörű ruha, amit neked
vettem, a ma estére!-adta oda nekem a dobozt.
-Miért, mi lesz
este?-kérdeztem, miközben levettem a doboz tetejét. Egy fehér ruha volt benne.
Szép volt meg minden, de nem az én stílusom.
-Este egy régi barátnőmmel és
a családjával vacsorázunk. Remélem lenyűgözöd őket a csodálatosságoddal.
Bájvigyorral beszéltem még pár
szót anyával, majd visszamentem a szobámba. És mivel olyannyira elszaladt az
idő, hogy már csak másfél óra volt a megbeszélt időpontig, gyorsan nekikezdtem
készülődni. Mert fél óra mire elkészülök, de anyának ez egy órába is beletelik,
a többi meg azzal megy el, hogy pepecselünk, szóval a fürdőm felé igyekeztem.
Hajat is mostam, és mire azt megszárítottam eltelt egy fél óra. Felvettem a
ruhát, egy fehér balerinacipőt, és egy szolid sminket. Utálom, de ilyenkor
muszáj. Egy fehér táskába tettem a telefonom, a fülhallgatóm, és a
kabalakarkötőm. Most is felvenném, de anya frászt kapna tőle. Leballagtam a
nappaliba, ahol apa olvasott valami papírokat. Leültem mellé, és a telefonom
nyomogattam. 10 perc elteltével anya is méltóztatott lejönni. Egy egyszerű
bordó ruha volt rajta, és hozzá illő magas sarkú. Abban hogy lehet egyáltalán
megállni? Sose ment nekem. Apa is elrakta a papírokat, így elindulhattunk.
-Ugye nem felejtettünk el
semmit? Minden megvan?-aggodalmaskodott anya.
-Minden
megvan. Induljunk, mert elkésünk.
Beültünk az autóba, és egy
elegáns –és drága- étteremhez mentünk. Itt fogunk enni? Komolyan? Ez gáz.
Gazdagok vagyunk, és ez meg se kottyan nekünk, de én sose szórtam a pénzt.
Mindig spóroltam, ahol csak tudtam. Persze néha kihasználtam az adottságokat,
de csak ha nagyon-nagyon kellett valami.
-Jaj, ne!-morogtam fájdalmas
képet vágva, amikor megpillantottam egy ismerős pofikát.-Te mit keresel
itt?-suttogtam Luke-nak, aki úgy vigyorgott mint a tejbe tök.
-Anya régi barátnőjével és
annak családjával vacsorázni. De legmerészebb álmomban sem gondoltam, hogy pont
te leszel az, aki fehér ruhában, kisminkelve fog előttem állni, mint anyám
régi, gazdag barátnőjének a lánya.
A szüleink üdvözölték egymást,
és a szokásos „Ti ismeritek egymást?” kérdéssel kezdődő beszélgetés után végre
bemehettünk. Egy nagy asztalnál foglaltunk helyet, és persze legnagyobb
szerencsétlenségemre pont Luke ült velem szemben. Próbáltam figyelmen kívül
hagyni, hogy folyton engem bámul, és néha az asztal alatt megbök a lábával.
-És te mit szeretnél csinálni
az érettségi után?-kérdezte kedvesen Mrs. Hemmings.
-Én a londoni művészeti
egyetemre szeretnék járni.-válaszoltam lehengerlő mosoly kíséretében.
-Ez remek. És milyen szakra,
ha szabad kérdeznem.
-Építészetire. Ugye?-szólt
közbe Luke.
-Pontosan.-néztem rá
közömbösen.
-És mi a helyzet az iskolában?
Milyen jegyeid vannak?-Persze. Miután az én szüleim kivallatták Luke-ot, én
jövök. De én nem vagyok olyan könnyű eset, mint a velem szemben ülő izé.
-Nagyszerűek. Természetesen jó
jegyek kellenek egy ilyen neves iskolához. Minden szükséges tantárgyból
nagyszerűen állok, ami pedig a többi tantárgyat illeti… Nos azok nem olyan kitűnőek,
de dolgozom rajta. Hiszen, ha az ember szeretne jó munkát találni, jó iskolába
kell járni, és keményen dolgozni.
-Oh, milyen okos és érett
lányod van, Rose. Bezzeg Luke a zenére fordítja minden idejét. Kicsit
koncentrálhatnál a tanulásra is. Katherine okos, példát vehetnél róla.
Egy „Jobb vagyok nálad!”
vigyort eresztettem meg Luke felé, mire csak megint megbökött.
-Szóval zenélsz? Milyen
hangszeren játszol?-kérdezte apa.
-Gitáron. És már van is egy
bandám, és dalfeldolgozásokat is töltünk fel YouTube-ra, ahol van pár rajongónk.-mesélte.
-Nagyszerű. Katherine is
imádja a zenét. Hány hangszeren is tudsz játszani?-fordult felém anya. Most
komolyan arról fog szólni a vacsora, hogy melyikünk a jobb? Mert –már
elnézést-, de a válasz én vagyok.
-Három. Tudok zongorázni,
gitározni, csellózni, és egy kicsit énekelni is.
-Luke is kiválóan
énekel.-nézett büszkén fiára.-De azért jobban örülnék, ha valami szakmát tanulnál
majd, amiből meg tudsz élni.
-Anyaa.-csúszott lejjebb a
székében.
-Ugyan már. Nem él meg
mindenki a zenéből.
-Ám egy kis szerencsével és
tehetséggel sokra viheti az ember.-mondtam.-És ahhoz, hogy sokra vigye a
munkájában, szeretnie kell amit csinál. És ha valaki a zenében leli örömét,
akkor hagyni kell neki. Mert ki akarna olyan helyen dolgozni, amihez semmi
kedve?
-Ilyen fiatal, és mégis nagyon
bölcs. Sokat olvasol talán?
-Igen. Amióta csak olvasni
tudok, mindig van egy könyv a kezemben.
-Emlékszem, hogy egyszer
bezárkózott a könyvtárba, és három napig nem volt hajlandó kijönni!-nevetett
anya az emléken. Pedig végig dolgozott, és alig vette észre a hiányom. Egy 10
éves kislánynak nem a könyvtárban kellene lennie, hanem a szabadban, a
barátaival. De én nem vagyok átlagos. Mindig is rengeteget tanultam, hogy a
szüleim büszkék legyenek rám. De mindig csak annyit mondtak, hogy lehetett
volna jobb is. Sose mondták, hogy büszkék rám, és ki sem mutatták soha. A
szeretetük is csak abban nyilvánul meg, hogy elhalmoznak a legdrágább
cuccokkal. De nekem nem csicsás ajándékokra van szükségem, hanem a
törődésükkel. Arra, hogy amikor hazajönnek a munkából velem foglalkozzanak, és
ne folyton telefonáljanak. Mindig utaznak ide-oda, és ha véletlen én is megyek,
csak ott bájolgok mellettük, és játszom a tökéletes illedelmes lányt. Nem
ismernek engem, mert nem foglalkoznak velem. Csak egy bábú vagyok, aki kedvük
szerint illegethetnek a gazdag embereknek. De nagyon elegem van ebből, és
egyszer ki fogok törni, és a pokol legsötétebb bugyráig fogom kergetni a
beképzelt, elkényeztetett libákat, akik azt hiszik övék a világ, mert apuci és anyuci mindet
megvesz nekik. Én csak egy átlagos életet akarok a szerető szüleimmel, egy
kutyával, és hogy átlagos problémáim legyenek, mint például egy pattanás, vagy
szerelmi bánat. De sose voltam még szerelmes, mert nincs időm az ilyenekkel
foglalkozni, hisz leköt, hogy megfeleljek a szüleimnek.
Itt is van a második fejezet. Köszönöm a két feliratkozót, és az első fejezethez érkezett kommentet. (Örülök, hogy feldobtam a nyaralásod!) Remélem ez a rész is tetszett, és várjátok a következőt. Addig is élvezzétek ki a nyár hátralevő részét!
Angel

I like it!
VálaszTörlés