![]() |
| Oath |
A telefonom halkan csörrent
meg a táskámban, én pedig gyorsan előhalásztam, és elnézést kérve arrébb
mentem.
-Istenem, Grace,
imádlak!-vettem fel.
-Én is, Kate.-nevetett.-De
miért is?
-Anyáék elrángattak egy régi
baráttal vacsorázni. De sose találod ki, hogy ki a régi barát fia. Luke.
-Na ne!
-De. És végig engem bámul, és
egyszerűen tudom, hogy a gondolataiban már levetkőztetett. És nem elég, hogy a
szüleink versenyeznek, hogy melyikünk a jobb, még a zenét is leszólják, és anya
a gondos, szerető szülő szerepét mutatja. Egyszerűen nem bírom tovább. Ha még
egy percig el kell viselnem ezt a bolondok házát, én kitörök, mint egy vulkán.
-Akkor itt a felmentő sereg.
Anyáék leléptek romantikus vacsira, én meg itt maradtam Brady-vel, és azt
hiszem megfáztam. És azért hívtalak, hogy nincs kedved átjönni ápolni?-hadarta
el egy szuszra. Illedelmesen megvártam míg kifújja az orrát, majd válaszoltam.
-10 perc és ott állok előttetek.
-Lesz az szerintem
kevesebb!-kuncogott bele. Egy hapcival köszönt el, és még hallottam, ahogy a
tesójának üvölt, hogy ne nyúljon valamihez.
Fej rázva mentem vissza az
asztalunkhoz.
-Rettentően sajnálom, de nekem
sajnos mennem kell. A barátnőm meg van fázva, és a kisöccsére kell vigyáznia,
mert a szüleinek évfordulója van, és elküldte őket, hogy legyenek kettesben. És
én, mint legjobb barátnő, nem hagyhatom cserben. De nagyon jól éreztem magam,
és örülök, hogy megismerhettem önöket. Remélem találkozunk még.-mosolyogtam
kedvesen. Én vagyok a hazugságok koronázatlan királynője. Oscar-t nekem!
-Semmi baj, drágám.-mosolygott
együtt érzőn Mrs. Hemmings.
-Menj csak, kicsim. Majd
holnap hazajössz. Gondoskodj csak róla.-mondta anya.
-Luke, legyél udvarias, és
vidd el Katherine-t.-szólt fiának Mrs. Hemmings.
-Nem kell! Illetve… Köszönöm,
de nem kell fáradni. Hívok egy taxit.
-Ragaszkodom hozzá.-állt fel
Luke. A fejedhez ragaszkodj, mert mire visszajössz, már nem lesz meg.
-Köszönöm.-biccentettem.
Elindultam kifelé, nyomomban a pincsikutyával. Duzzogva ültem be az autóba. Nem
hiszem el, hogy egy autóban kell lennem vele.
-Hát… Ezt nem gondoltam
volna.-pillantott rám.
-Mit? Hogy a szüleim gazdagok,
és hogy én eljátszom az illedelmes pénzes csajt?
-Ja. De nem rossz. A színészi
képességeid határtalanok!-nevetett le sem véve szemét az útról.
-Ilyen szülők mellett, máshogy
nem lehet élni.
-Tudom milyen. A szüleim nem
nagyon örülnek a zenélésnek. Nem értik meg, hogy nekem az az életem.
Elmosolyodtam, és kinéztem az
ablakon. Egyre közelebb értünk Grace-ék házához. Tekintetem Luke-ra vezettem,
aki megérezhette, hogy nézem, mert rám kapta tekintetét.
-Néha egyedül kell lenned,
hogy megtaláld az utad. Mármint… Lehet, hogy a szüleid nem támogatnak, de attól
nem kell feladni a vágyaid. Mindig lesz előtted akadály, amin csak egyedül
tudsz átjutni. Persze néha jó, ha van melletted valaki, aki támogat. De a nagy
csatákat egyedül kell megvívni.
-Lenyeltél egy szerencsesüti
gyárat, vagy mi?-nevetett fel.
-Itt állj meg.
-Mi? Miért?-nézett rám
rémülten.
-Mert itt lakik
Grace.-mutattam a következő házra. Leparkolt a kocsibehajtóra, és leállította a
kocsit.-Köszönöm, hogy elhoztál.
-Nincs mit. Észrevetted, hogy normálisan
beszélgettünk? Nem értem miért kell folyton veszekedni.-fordult felém.
-Rid miatt. Meg azért is, mert
folyton nyomultál. De el kell ismernem, hogy ez az út nem volt elviselhetetlen.
De! Ettől még nem vagyunk se barátok, se mások.-szögeztem le.
-MÉG!-mondta.
-Reménykedj csak.-forgattam
meg a szemem. Kinyitottam az ajtót, és már szálltam volna ki, amikor a kezem
után kapott, és egy puszit nyomott az arcomra. Elvörösödve húzódott el, míg én
döbbenten meredtem rá. Kiszálltam a kocsiból, és az ajtóhoz mentem. Amint
odaértem az kivágódott, és beteg barátnőm be is húzott rajta. Alig volt időm
inteni Luke-nak, már be is zárult mögöttem a fa szerkezet.
-Ez. Mi. Volt?-támadott le
azonnal.
-Neked is szia. És mielőtt
bármibe belekezdenénk, átöltözök, mert kényelmetlen ez a förtelem.-mutattam
végig magamon.
Azzal Grace szobája felé
vettem az irányt. Kivettem egy pólót, egy nadrágot és egy zoknit, majd ledobva
magamról a fehér ruhát, felvettem őket. A hajam felkötöttem egy lófarokba, sminkem
lemostam, majd visszaballagtam a nappaliba. Brady intett egyet, majd visszatért
a zombik gyilkolásához. Videojáték-nyomi. De engem nem tud megverni!
Összeborzoltam a haját, de csak meglegyintette a kezem, és beletúrt hajába.
Kuncogva huppantam le Grace mellé a kanapéra. Egyből arrébb is húzódtam, mert
hapcizott egyet.
-Hű. Te aztán beteg
vagy.-meresztettem rá a szemem. Sápadt bőre, piros orra, és véreres szeme volt.
Kezében zsepi, körülötte pedig a már használt darabok. Egy pokrócba
burkolózott, és így olyan volt, mint egy jegesmaci.
-Dudom.De mesélj. Mi bolt a
bacsorán.
Röhögőgörcs jött rám, amikor
megszólalt, mert a bedugult orrától nem tudott rendesen beszélni. Brady is
elnevette magát, így megállította a játékot, és hátranézett rám. Én pedig pont
akkor estem a padlóra. Ebben közrejátszott Grace lába, és a nevetésem is. Már a
könnyeim hullottak, de nem tudtam abbahagyni. Végül alábbhagyott jókedvünk, és
kipirosodva ültem vissza a kanapéra.
-Bocsi. De olyan viccesen
beszélsz ilyenkor.
-Mindegy. Mi volt?-terelte a
témát.
Elmeséltem az egészet. Az első
megdöbbenéstől, a „kinek a gyereke a jobb” versenyen át, egészen a
beráncigálásomig.
-Azta.-reagálta le.-Ez
dardalmas esde volt. De akkor mosd ogy izs álldok?
-Nem tudom.-sóhajtottam.-Nem
leszünk pár szótól haverok, mert még mindig ugyanaz az idegesítő nyomi, de már
nem utálom. Viszont, ha holnap újra az a nyomulós barom lesz, nem fogok
jópofizni vele.
-Bocsi, de olnap nem megyek.
-Már hogy a fenébe jönnél?
Tiszta baci vagy. Ha ki mered tenni a házból a patád, nem állok jót magamért.
És minden nap eljövök szórakoztatni téged! Hozom a házit is, amit együtt
felejtünk el megcsinálni, filmezünk, dumálunk, ilyenek.
-Köszönöm.-nézett rám hálásan.
-Most pedig! Induljon a
HORROR-MARATON!-kiáltottam.-Akciófilm?-néztem a kérlelő tekintetű
barátnőmre.-Vígjáték?
-Kééééééééééérlek!
Olyan bociszeme van, aminek
senki sem tud ellenállni. Ráadásul a láztól még jobban csillog a szeme. Sóhajtva
tettem be az első romantikus filmet, amit találtam. Csináltam pattogatott
kukoricát, és egy párnával az ölemben foglaltam helyet. Brady el akart
menekülni, de én elkaptam, és egy „ha én, te is” mondattal lerántottam a
kanapéra. Csak pár évvel fiatalabb nálunk, de néha nagyon gyerekes tud lenni.
És persze mindig szívatjuk egymást. De attól még jóba vagyunk.
-Kate.-rázogatott Brady.
Elaludtam a film első tíz percébe, és a vállát használtam párnának, így
gondolom elzsibbadt egy kicsit.-Vége.
-Mi? Hol? Ki? Miért?-ültem fel
hirtelen.
Kedves olvasók, idetévedtek, vagy egyéb emberi, avagy nem emberi lények! Most felvetődhet bennetek, hogy mi a francot kerestek most itt. Nos... Holnap nemzeti ünnep -nyugi, nem ez a lényeg-, és sok dolgom lesz a pakolással, idegességgel meg egyéb izékkel. Csütörtökön-pénteken-szombaton verébtábor lesz -megjegyzem a leghalványabb hupilila szellentésem sincs, hogy miért kell nekem mennem-, szóval nem leszek elérhető. Így most hoztam a részt. Remélem tetszeni fog.
Angel

Jó lett, izgi lett, élethű lett, ami szerintem fontos : )
VálaszTörlés