Másnap korán keltem. Gyorsan
átvedlettem otthon, majd a táskámat felkapva elindultam a suliba. Kissé feszengve
léptem át a kapun, de próbáltam nyugodt maradni. A szekrényemnél gyorsan ki
akartam venni a kellő könyveket, míg a feleslegeseket beraktam, ám ebben eléggé
megzavartak.
-Szia.-köszönt Luke.
-Szia.-csaptam be a szekrényem
ajtaját. Kérdő tekintettel néztem a komor arcot vágó srácra.-Mit akarsz?
-Hé! Én nem akarok megint
veszekedni. Lehetnél kicsit kedvesebb.
-Csak ezt akartad? Mert akkor
el is mehetsz. A haverjaid már biztos várnak.-biccentettem a három furán
méregető idiótához.
-Nem. Én… Hogy van Grace?
-Ne terelj.-vágtam közbe.
-Jó. Izé…én igazából azért
jöttem, mert…szóval a tegnapot illetően…-kezdett össze-vissza motyogni.
-Felejtsd el. Az nem én voltam.
Csak anya kényszerített rá. És amúgy is, az csak egyszeri alkalom
volt.-jelentettem ki.
-Hát… Anyukád meghívott minket
ma estére, hozzátok. Szóval…
-Jaj, ne már. Komolyan? Nem
baj. Szépen bezárkózok a szobámba, és minden rendben lesz.
Sóhajtottam egyet, majd a
következő órám felé vettem az irányt. Leültem a szokásos helyemre –az utolsó
padba. Elővettem a füzetem, a kedvenc ceruzám, és már épp hozzákezdtem volna,
amikor egy hangot hallottam.
Katherine
Felkaptam a fejem, és körbekémleltem
a termet. Senki még csak rám se nézett. Persze Luke-on kívül. Amikor találkozott
a tekintetünk, szinte kiolvastam kék íriszeiből a „Baj van?” kérdést. Megráztam
a fejem, és visszahajoltam füzetem fölé.
Banshee
Nem foglalkoztam vele. A
csengő hangja hasította ketté a diákok susmogását. Csakúgy mint tegnap, a
mellettem lévő széket újfent elfoglalták. Most Calum komoly arca nézett rám.
-Mit beszéltetek
Luke-kal?-kérdezte egyből a lényeget.
-Nem a te dolgod.-vontam vállat.
Vigyázz
-Nem tudom, hogy milyen gonosz
terved van vele, de nem fogjuk hagyni, hogy árts neki. Bármilyen gonosz
boszorkánysággal is habarintottad magadba, tudd, hogy mi átlátunk az álcádon.
-Mi van? Te teljesen hülye
vagy. Nem tudom mit szedsz, de nem vagy tiszta, az tuti.-néztem rá úgy, mint
aki éppen most vallott szerelmet.
-Csak tartsd magad távol
tőle.-mondta színtiszta utálattal a hangjában. Felállt, és visszament a
többiekhez, akik feszülten meredtek rám. Luke
inkább féltően nézett rám, míg Michael és Ashton inkább olyan „ha
megmozdulsz kinyírlak” képpen.
Egész nap ez ment. A végén már
frászt kaptam ettől a naptól. Amint megszólalt a csengő, én már az ajtónál is
voltam. Elsőként mentem ki a kapun, és személyes csúcsot értem el, mert a 15
perc helyett 6-7 perc alatt hazaértem. Kivágtam az ajtót, és nem foglalkozva
Luise és Olivia méltatlankodásával, felrohantam a szobámba. Ledobtam a táskám
az íróasztalomra, és bedőltem az ágyamba. A párnám a fülemre szorítottam, hogy
ne halljam se Luise, se Liv, se más hangját. Sajnos nem tudtam elhallgattatni a
fejemben a susmogást, mert egyre hangosabb lett. Nem értettem mit mondanak, mert
összefolytak a szavak.
Katherine
Már megint! Nem igaz, hogy nem
hagyja abba.
Banshee
Nem tudom mi az! Nem tudom mit
jelent, és nem tudom miért hallucinálok olyan szavakat, amiket nem is ismerek!
Megfordultam az ágyamon, és elővettem a laptopom. Beírtam a keresőbe a Banshee szót, és rákattintottam az első
linkre.
A Banshee, más néven tündérasszony vagy halálszellem, az ír mitológia
alakja. Minden törzsnek volt egy, és a halált kísérte sikolyával. Más legendák
szerint az hal meg, aki hallja a sikolyát.
És ennek mi köze hozzám? Meg
ahhoz, hogy hangokat hallok? Megráztam a fejem, és rákattintottam egy másikra.
’Banshee - A Banshee vagy Bean Si a kelta Bean
Sídhe szóösszetételből ered, melynek jelentése tündérasszony, szellemasszony. A
legendák szerint minden régi klánhoz tartozik egy Banshee, aki a család
tagjaiért jajong. Ha közember hallja, nem kell tartania tőle. Általában az ősi
lakhely közelében hallani sikolyait, s ezek jelzik a családtag halálának
milyenségét is: ha a jajgatás hangos, akkor a halál erőszakos; ha halk, akkor
békés.’
Ez kész hülyeség. Bosszús
sóhajjal csuktam össze a gépem, és lementem a konyhába, mert éhes lettem.
-Kate. Jól vagy?-kérdezte Liv.
Bólintottam, majd a kettévágott kenyérszeleteket a pirítóba tettem. Elővettem a
nutellát, és vártam a pirítóst. Miután kész lett, megkentem a barna, édes
krémmel, és egy tálcára dobva, visszamentem a szobámba. Leültem az ágyamra, és
a teljes csendben ettem a nutellás pirítósom. A Banshee járt a fejemben, az
amit olvastam róla, meg a hangok a fejemben. De Calum szavai is felrémlettek,
meg a furcsa pillantásaik. Nem értem ezt az egészet. Mi folyik itt?
Este hat van, és anyáék
gőzerővel készülődnek a vacsorára. Én még mindig a szobámba zárkózva próbáltam
kisilabizálni valamit a hangok susogásából. Minden csörömpölés
felhallatszott, mert a szobám nem hangszigetelt –sajnos. Viszont… A könyvtár
az. Felkaptam a telefonom, egy füzetet, egy tollat, és átbaktattam a folyosó
másik végére. Egy barna ajtó zárta el az utat a hatalmas könyvtárunkhoz.
Majdnem odaértem, amikor anya lépett ki a szobájukból.
-Katherine! Te miért nem vagy
felöltözve? Nemsoká megjönnek a vendégek.
-Öhm… Sajnos holnapra be kell
adnom egy esszét, és még nem vagyok kész vele. A könyvtárban keresek egy
könyvet, ami szükséges hozzá.-mondtam az első eszembe jutó hazugságot.
-Rendben. De azért majd
köszönni gyere le.
Hm…Előnyömre van, hogy nem
foglalkozik velem. Ráadásul simán tudok neki hazudni, mert nem érdekli nagyon
mit csinálok.
Bezárkóztam a könyvtárba, és a
kandalló előtti fotelba helyezkedtem. Végre csend van. Illetve nem hallom a
külső zajokat.
-Jól van. Most már figyelek.
Semmi. Remek. Öt unalmas perc
elteltével felpattantam, és körbejártam a helyet. Minden polc dugig volt
könyvekkel. Műfaj szerint csoportosítva, abc sorrendbe rakva. A nagyi imádott
itt lenni. Amikor kicsi voltam folyton itt lógtam vele, és bújtam a könyveket.
Aztán a nagyi megőrült, és elmegyógyintézetbe dugták. Nem engedtek be hozzá
sose, mert azt mondták labilis idegállapotú.
Mivel nem találtam semmi
érdekeset, visszamentem az eredeti helyemhez.
Nyisd ki Nyisd ki Az ajtót Nyisd ki
-Milyen ajtót? Azt?-mutattam
arra, amelyiken bejöttem.
Vártam a válaszra. Hiába.
Végül mégis az ajtóhoz mentem, „próba cseresznye” módra. Elfordítottam a
kulcsot, majd kitártam a barna fa szerkezetet.
-Te mit keresel itt?-torpantam
meg.
-Anyukád mondta, hogy egy
„esszén” dolgozol, és küldött segíteni.-vont vállat Luke.-Hoztam sütit.-tette
hozzá, látván érdektelen arcom. Erre a két szóra viszont felderültem, és
kikaptam a kezéből a tányért. Hátrébb léptem az ajtóból, megvártam míg Luke
bejön, majd becsaptam az ajtót, és bezártam.
Teljesen máshogy alakul minden. Eleinte egy átlagos, romantikusan nyálas, bonyodalmas történet volt. De -mint már annyiszor- előtört belőlem a fantasy én. Szóval most megváltozott a melléksztori, de a fővonal ugyanaz marad. Azért remélem továbbra is olvastok.
Angel

Még szép, hogy továbbra is :) csak izgulok, mert tiszta kísérteties : )
VálaszTörlés