![]() |
| Make you believe |
Megbeszéltem Grace-el, hogy
majd csak később megyek hozzájuk. Remélem minden rendben lesz, és a nagyi
tisztázza a helyzetet.
Nem tudom mit gondoljak. Olyan
abszurd ez az egész. Ezek csak mondák, amik nem igazak. Nem lehetnek igazak.
Márpedig én hallok hangokat, a nagyi levelében elmondta a dolgokat, ráadásul
Calum is fura dolgokat mondott, és folyton szemmel tartanak. Komolyan, már
kezdek frász kapni!
-Figyel, Miss
Worth?-ébresztett fel gondolataim közül a tanár hangja.
-Természetesen figy…
Szerencsére megmentett a
csengő, így utamra engedett. Mivel utolsó óra volt, odakint megvártam Luke-ot. Idegesen
doboltam a lábammal, és néztem ahogy beszél még valamit a haverjaival. Ashton
rám nézett, de nem olyan ’megöllek’ tekintettel, sokkal inkább… nem is tudom…
olyan féltő módon. De az nem lehet. Elvégre is, ugyanúgy utál, mint Calum, vagy
Michael… Nem?
-Mehetünk?-állt meg előttem
sofőröm. Bólintottam, majd követtem a kocsihoz. Nem terveztem megszólalni egész
úton, de persze ő ezt másképp gondolta. Tudhattam volna…-Látom, hogy bánt
valami. Nekem elmondhatod. Persze azt is megértem, ha nem akarod, de jobb kiadni
magadból.
-Luke. Nagyon hálás vagyok,
amiért elfuvarozol, de az életemet nem akarom kitárni előtted. Ez… nem olyan
dolog, amiről beszélni szeretnék. A nagyi az egyetlen, aki választ tud adni
mindenre, ami velem történik, szóval nem akarom ezt veled megosztani. Hidd el,
hogy nem akarod tudni.
-Rendben. De ha mégis… Akkor
nekem bármikor elmondhatod.-parkolt le. Rám emelte kék íriszeit, amik
színtiszta megértést sugároztak. Istenem… Miért csinálja ezt? Ezerszer
megmondtam neki, hogy nem akarok vele se járni, se randizni, se semmi. Még csak
barátok se vagyunk! Az, hogy a szüleim és az ő szülei jóban vannak, meg, hogy
kértem tőle egy szívességet, nem jelenti, hogy máris öri-barik leszünk!
-Kérlek. Így is elég bonyolult
minden. Nem akarom, hogy hiú ábrándokat kergess. Szeretnék egyedül lenni, de
mivel nem én vagyok az egyetlen ember a világon, el kell viselnem a
környezetem. Nem kell se haver, se barát, senki. Válaszokat akarok, amiket egy
személy adhat meg nekem. Szóval ismerd be végre, hogy csak a visszautasítás
miatt érdekellek, és amint megkaphatnál, már nem is kellenék. Legalább magadnak
valld be.
-És honnan tudod, hogy nem
komolyak-e az érzéseim?-kérdezte halkan. A kormányra meredve ült, én pedig
bűntudatosan néztem szomorú arcát.-Folyton csak rád gondolok. Mindig te jársz a
fejemben, ha meglátlak hevesebben ver a szívem, és alig tudok megszólalni a
közeledben. Meg akarlak védeni mindentől és mindenkitől, de tudom, hogy ez
lehetetlen, és ez elkeserít. Tudom, hogy te nem érzel irántam sehogy, de
egyszerűen képtelen vagyok elfelejteni téged. Szeretlek, és ez ellen nem tudok
tenni. Próbáltam, de nem megy.
Hangja egyre kétségbeesettebb
lett, és ökölbe szorította a kezét. Becsuktam a szemem, és vettem egy nagy
levegőt.
-Luke. A szerelem egy múló
dolog. Nem az a fontos, hogy megvédenél-e, hanem, hogy feláldoznád e az életed.
Felhagynál-e a zenéléssel, ha kérem? Otthagynád-e a barátaidat értem? Nem. Mert
a zene és a barátaid a biztos pont az életedben, és mindig ott lesznek neked.
Én nem. Egyetemre megyek, elköltözök innen, és lehet, hogy soha többé nem
találkozunk. Te lehet, hogy sokra viszed a bandával, híresek lesztek, és
turnézni mentek, lemezt csinálni, koncertezni, és minden tinilány majd a te
neved sikítja. Az élet nem áll meg itt. Megy tovább, változik, ahogy mi is.
Megváltozunk, és lehet, hogy ez a változás fog rádöbbenteni, hogy valójában
csak egy fellángolás volt, amit érzel/éreztél irántam. Köszönöm, hogy elhoztál,
de most menj haza, és gondolkozz el egy kicsit ezen.
Luke szemszöge:
Kate szavai nagyon fájtak.
Igaza van egyrészt, mert a zene és a banda fontos része az életemnek. Nem
tudnék megválni tőlük. Viszont úgy érzem tőle sem tudnék megválni. Tudom, hogy
nem érez irántam úgy, mint azt szeretném, de nem adhatom fel. Lehet hülyeség,
és felesleges utána futnom, de muszáj. Azt akarom, hogy boldog legyen.
Mellettem. Azt akarom, hogy én legyek az, aki boldoggá teszi. Végre nem csak
veszekedni tudunk, hanem akár barátok is lehetnénk, de ő eltaszít magától. És
rossz érzés, hogy nem akar még csak a barátom se lenni. Bár lehet, hogy úgy még
rosszabb lenne. Ott lenne mellettem, mégse érinthetem úgy, ahogy szeretném.
Talán jobb is így? Nem. Ez nem jobb.
-Legalább egy esélyt adhatnál.
Meg sem próbálod, pedig lehet, hogy talán jó lenne.
-Félek.-ismerte be. Döbbenten
néztem rá, hisz pont ő volt az, aki sose félt semmitől és senkitől.-Félek, hogy
elvesztenélek téged is. Túl sok borzalom van az életemben. Félek, hogy ha bárki
megtudná milyen vagyok igazából, sikítva menekülne. Félek, hogy egyedül
maradok, pedig mindig azt akartam. Félek az érzéseimtől. Nem akarok kötődni
senkihez, mert eleget csalódtam már. Félek, hogy te is elhagynál. Félek, mert
az életem egy káosz, mégis mindenki azt hiszi tökéletes. Senki sem ismer
igazából. Félek megnyílni bárki előtt. Félek önmagamtól, másoktól. Mert az
emberek mind ugyanolyanok. Gonoszak, romlottak. Mindenkit csak kritizálnak,
lenéznek, sajnálnak. Félek, hogy azt gondolnák rólam, hogy én is olyan őrült
vagyok, mint a nagymamám. Azt hiszitek én vagyok a bátor lány, aki nem retten meg
semmitől. Pedig én vagyok a leggyávább ember a világon.
Megrázta a fejét, és
kinyitotta az ajtót. De én utána kaptam –pont mint két nappal ezelőtt-, és visszarántottam.
Illata –mely talán barack volt-bekúszott orromba, és egy pillanatra elbódított,
ahogy haja repült a lendülettől. Nem tudom honnan volt bátorságom, de
megcsókoltam. És ez volt életem egyik legszebb pillanata.
-Luke.-suttogta elcsukló
hangon. Amilyen gyorsan csak tudott, kiszállt a kocsiból, és sebes léptekkel
elindult az épület felé. A francba! Ezt
nagyon elszúrtam. Tenyerembe temettem az arcom, és gondolatban magamat
szidtam, amiért ilyen idióta voltam. Nem kellett volna. Most már tuti, hogy
minden esélyem oda. Most tettem tönkre minden lehetőségem, hogy meghódítsam.
Ezek után szóba se fog állni velem. Vagy megver. Csoda, hogy most nem kaptam
egy pofont, legalább.
Ez egy tömör rész lett. De szerintem ez sikerült eddig a legjobban... Nemrég megmutattam legjobb barátomnak a blogom, meg a másikat (Wherever you are). Nagyon fontos nekem a véleménye, és örülök, hogy tetszik neki. Bár van még hova fejlődnöm -jól tudom-, mégis jól esnek a biztató szavak.
Angel

Eddig csak a másik három blogod követtem, most már a Wherever You Are-t is fogom, mert az IS nagyon tetszik:)
VálaszTörlés