![]() |
| Little Me |
Legszívesebben kifutnék a
világból. Valahova, ahol csak én vagyok, gondolatok, gondok, emberek nélkül. De
ez lehetetlen. Lehetetlen, mert nem menekülhetek folyton. Eleget bujdostam
gyerekként. Mert kisgyermekként ilyen voltam. Elbújtam egy könyvvel, és
kizártam a külvilágot, és annak minden gondját. Gyerekes, bár akkor még az
voltam. A nagyi volt az én mentőövem, ami nem hagyott elsüllyedni a világ
tengerében. Ha ő nem lett volna, nem lennék itt.
’Mint minden nap, most is a könyvtárban ültünk a nagyival, és a kedvenc
könyvemből olvasott fel nekem. Anya és apa elfoglaltak, így a nagyi vigyáz rám.
Megbabonázva hallgatom, ahogy olvassa a szavakat. Szinte kívülről tudom az
egész könyvet, de sosem fogom megunni. A könyvek az én menedékem, ahová
bármikor elbújhatok a világ elől.
-Katherine, kincsem. Figyelsz te egyáltalán?-kérdezte megrovón, bár
hangjában a játékosság is ott játszott.
-Igen, nagymami. Csak annyira szeretem, amikor olvasol nekem.
-Én mindig itt leszek neked. Bármikor fordulhatsz hozzám.’
Ő volt a példaképem. Ő volt
az, aki minden percét rám szentelte. Aki ápolt, mikor beteg voltam, aki
megvigasztalt, ha elestem. Az, aki mindig csinált forrócsokit, pudingot, és
mindig megnézte velem a gyerekes meséket a tv-ben. A nagyinak fontos voltam.
Ott volt minden fontos pillanatomban. A ballagásokon, a szülinapjaimon, de még
akkor is, amikor beteg voltam. És borzalmas volt, amikor apáék bedugták a
diliházba. Emlékszem arra a napra. Éppen mentem volna hozzá, amikor közölték
velem, hogy nem mehetek, mert ’megfelelő kezelés’ miatt nincs otthon.
-Kicsi Katherin-em.-mosolygott
rám a nagyi.
-Tudod miért vagyok
itt.-mondtam rezzenéstelen arccal.-Magyarázatot érdemlek, és ne kezdj terelni,
mert engem csak egy dolog érdekel. Mi. Folyik. Itt?
-Ülj le- Hosszú
lesz.-biccentett a szék felé. Lassan helyet foglaltam rajta, majd egy
„hallgatlak” arcot vágva néztem nagymamámra.-Nem tudom mit olvastál , de a
Bansheek nem olyan borzalmasak. Olyanok, mint a jósok, csak ők nem tudnak
mindent, hanem a halált jósolják meg. Sajnálom, amiért itt, így és most kell
elmondanom ezeket. Sose gondoltam volna, hogy apád képes arra, hogy eltiltson
tőled. Azt hitte így megvédhet, de ez elől nincs menekvés. Ez veled született.
Ez a véredben van, és nem tudsz harcolni ellene.
-Miért pont most? Miért nem
előbb, vagy később? És miért hallok hangokat?-kérdeztem halkan.
-Nem tudom miért most. Én
idősebb voltam, mint te most. Olyan 20-21 éves koromban hallottam először a
hangokat. Akkoriban ismertem meg a nagyapád. Tudod, az én nagymamám azt mondta,
hogy akkor tudta meg, amikor megismerte a Bölcset és Őt.
-De ki az az Ő? És a bölcs? És
honnan tudjam kit keressek?-vágtam közbe.
-Ezt érezned kell. Ha készen
álltok, tudni fogjátok. A Bölcs pedig majd felfedi magát. Csak várnod kell.
-És addig? Mit csináljak
addig, míg fel fedi magát a Bölcs, meg Ő. Egyáltalán mit kell éreznem?-kérdeztem
összezavarodottan.
-Mindenki máshogy él. Mindenki
máshogy érez. Nincs két egyforma élet, nincs két egyforma érzés sem. Ha majd
érzed, tudni fogod.
Mint arra számítottam, a
beszélgetés még jobban összezavart. Persze valamit letisztázott bennem, de
vannak még kérdéseim, amikre választ akarok. Remélem majd kapok is. De ahogy
azt a nagyi is megmondta: nem tőle. Szegény Grace nem járt jól velem, mert
folyton elbambultam, és nem tudtam figyelni.
-Kate.-sóhajtott fel.-Mi a baj?
Látom, hogy nagyon forog valamin az agyad, és nem tudsz figyelni.
-Én csak… Csak meglátogattam a
nagyim.
-Jaj, Kate!-ölelt át. Tudja
mennyire mélyen érint a nagyim, de most cseppet sem erről volt szó. Az egész
Banshee hülyeség miatt voltam olyan. Bár kicsit Luke is zavart. Mégis mit akart
elérni? Mert ezzel semmit nem ért el, maximum annyit, hogy egyel több dolgon
jár az agyam.-Tudom, hogy borzasztó lehetett, de nem hiszem, hogy csak ennyi
van.
Ahhoz képest, hogy mindenki
úgy ismer, mint a titokzatos lányt, Grace minden arckifejezésemet ismeri.
Ridley-vel ellentétben ő igaz barát.-Luke vitt el. És… beszélgettünk. Vagy
inkább veszekedtünk. Aztán… megcsókolt.
Kikerekedett szemekkel nézett
rám, majd rátapasztotta kezét, hogy elfojtsa sikítását. Ám egy elhaló sikoly
mégis kicsúszott, mire Brady berontott, és ijedten nézett körbe.
-Te mit csinálsz?-kérdezte
felvont szemöldökkel Grace.
-Öhm… Nasiért mentem, amikor
sikítást hallottam, és azt hittem baj van. De lehet csak keveset
aludtam.-legyintett. Megértően bólogattam, hisz én se tudok rendesen aludni egy
ideje.
-Akkor… el is húzhatnád a
csíkot.-mutatott az ajtóra Grace. Brady csak a szemét forgatta, majd felkapott
a földről egy pólót –ami sejtésem sincs hogy került oda, hisz Grace
rendmániás-, és nővére felé dobta.
Katherine
Brady-re kaptam a tekintetem,
aki szintén engem nézett. Rémült és értetlen arca mutatta, hogy valami nem
stimmel. Grace-re néztem, majd vissza az öccsére, és biccentettem neki egyet,
hogy menjen ki.
-Kimegyek a mosdóba.-álltam
fel.
-Ok. Én addig megkeresem azt a filmet.
Brady az ajtó előtt állt, és
idegesen toporgott.
-Mi volt ez? Te is hallottad?
Mi folyik itt?-támadott le azonnal kérdéseivel.
-Nyugi. Mindent elmondok, de
előbb nyugodj le.
Vett egy nagy levegőt, majd a
szobája felé indult. Követtem őt, majd az ágyára ültem le. Ő a székében foglalt
helyet, ami az íróasztala előtt volt. A szobája rendben volt, hisz Grace
gondolom unalmában az egész házat kitakarította. Nem mintha Brady olyan
rendetlen lenne…
-Az egész néhány napja
történt.-kezdtem.-Hangok kezdtek suttogni körülöttem. Egész nap, minden percben
hallottam a hangokat. Calum aznap azt mondta, hogy figyelni fog. Meg, hogy
hagyjam békén Luke-ot, mert nem engedik, hogy bántsam. Fogalmam sem volt mire
akar kilyukadni. Aztán rákerestem arra a szóra, amit folyton hallottam. A
Banshee, egy olyan… lény, vagy ember, vagy nem is tudom micsoda, ami sikítással
jelzi ha valaki meghal. Valami ír mitológiai teremtmény. Aztán a nagymamám
levelét megtaláltam, amiben ugyanezek voltak leírva. Ma elmentem hozzá, de azt
mondta nem tud segíteni. Valami Bölcset kell keresnem, aki majd segít. Meg
valami Ő, aki fogalmam sincs ki, vagy mi. Az előbb is hallottam a hangokat,
ahogy a nevemet suttogják, és…
-Én is hallottam!-vágott
közbe.-De nem értem. Akkor te valami csodajós izé vagy, és ha sikítasz valaki
meghal?
-Nem. Akkor sikítok, ha valaki
meghal. Nem fordítva.-ráztam meg a fejem.-És mivel te is hallottad amit, én,
így gondolom te vagy a Bölcs. Bár azt nem tudom hogy lennél te bölcs…
-Na, kösz.-fintorgott.-Én igenis
bölcs vagyok. És úgy látszik ezt az univerzum is belátta!
Először: Amikor bejött a blogger kezdőlapja, megláttam, hogy 3(!) követője van a blogomnak. Rettentően hálás vagyok, és örülök, hogy van akiknek tetszik a történetem. Másodszor: Ez most szerintem nem lett olyan jó, de a csavar benne volt. Szerintem arra számítottatok, hogy Ashton lesz a Bölcs, de én bonyolítottam rajta egyet. Azért találgattok, hogy milyen szerepe lesz a srácoknak? Szívesen várom az ötleteket.
Angel

Szerintem valamelyik lesz az Ő és valamelyik meghal...vagy nem.
VálaszTörlésA Little me az egyik kedvenc számom:)
Teljesen jó lett, izgi és asszem többet tényleg nem olvasom sötétben. :D