![]() |
| Hallelujah/Apologize |
-Milyen érzés volt megtalálni Őt?-kérdeztem Chloe-tól
feszülten.
-Nem vagy biztos magadban,
ugye?-Bólintottam, mire kezemre simította övét.-Egy pillanat alatt történt
csupán, de azóta is mintha teljes lennék. Te mit érzel?
-Nem tudom. De nem érzem,
hogy szerelmes lennék. Nem érzem, hogy le tudnám e élni vele az életem.
-Jaj, te! Nem is azt kell.
Nem az a lényeg hogy le tudnád e vele élni az életed. Az a fontos hogy tudnál
e élni nélküle. Nem vele kell elképzelni a jövőd. Nélküle. Na! Hunyd le a
szemed.
-Miért?-csuktam be
szemeim. Hallottam fészkelődését, gondolom kényelmesebb pozícióba vágta magát.
-Csak. Most pedig. Képzeld
el, hogy van egy házad. Egy takaros kis házad. Ott vagy te, Mit látsz?
-Egy nappaliban vagyok.
TV-zek. Egyedül. Csend van, csak a tv zaja hallatszik. Talán 5-6 év telt el. Nem
változtam sokat.-mondom el mit látok.-Csengetnek!-kiáltok fel. Remélem Luke az! De miért akarom, hogy ő
legyen az?-Felállok, az ajtóhoz megyek. Kitárom azt. A postás az. Egy borítékot
szorongat, mintha az életét is feláldozná érte. Elveszem a levelet, majd
visszamegyek a nappaliba. Kinyitottam a borítékot, és egy díszes, de mégis
egyszerű lapot húzok ki belőle. Meghívó…egy esküvőre.
Ledöbbenek. Luke neve van
rajta. Lucas Robert Hemmings. És ez az egy név cikázik a fejemben.
-És?!-visítja kicsit
hangosan. A telefonom valaki hívását jelezte, mire kipattantak szemeim.
-És megszólalt a
telefonom.-nyúltam a készülék után. Ridley.-Mond.
-Elkéstél! 10 percen belül
legyél Grace-ék garázsában!
-Jó. Indulok.-bontottam a
hívást.
Amint odaértem Grace-ékhez,
azonnal belecsaptunk az ötletelésbe. A megfelelő dal kiválasztása nagyon
fontos,és sok időt igényel.
A Ki mit tud? napján mindhárman a dalszöveget
bújtuk. Nem beszéltünk egy szót se, és az órákon se figyeltünk. Luke folyton
került. Nem volt hajlandó beszélni velem. Megértem...
-Remélem mindenki készen áll, mert most
belecsapunk!-kezdte a "műsorvezető".-Kezdjük a legütősebb lányokkal,
akik belendítik a bulit! A színpadon az Angels of Darkness.
Ridley a mikrofonja elé állva tüzelte fel a
közönséget, míg én a gitárom piszkáltam.
What I want from you.
There's no working it out.
Take your hands off me.
This just cannot be.
I've got someone waiting outside.
Your tears coagulate, dear this is our fate.
Just get the hell away from me.
Sorry I'm a bitch, can't ever work through it.
Let's take the easy way out.
One last time and one good story.
Scream hallelujah, scream hallelujah.
Once for the time you never came.
One more time and one for history.
Scream hallelujah, scream hallelujah.
There's just no easy way out.
A legtöbb fellépő csak a vicc miatt
jelentkezett, de voltak páran, akik komolyan gondolták, és nem is voltak
rosszak. Luke és a srácok az utolsó előttiek voltak, így már gondolom elég
idegesek lehettek.
-Brad írt. Talált egy könyvet, majd szól ha
talál valamit.-mondta Grace.
-Oké.
Minden figyelmem a színpadra lépő Luke-ra
terelődött, de még hallottam Rid gúnyos horkantását. A dalt már az első pár
akkordból felismertem. Szerettem ezt a számot, hisz a OneRepublic egy király
zenekar, a Timbland-del kiegészülve pedig létrehozták ezt a dalt, mely most
mélyebb értelmet kapott.
Got me ten feet off the
ground.
And I’m hearnin’ what you
say,
But I just can’t make a
sound.
You tell me that you need
me,
Then you go and cut me
down…
But wait…
You tell me that you’re
sorry,
Didn’t think I’d turn
around…
And say…
That it’s too late to
apologize
It’s too late…
I said it’s too late to
apologize
It’s too late.
Tudom, hogy elrontottam, és már megbántam. De
nem tehetek róla, hogy nem hajlandó meghallgatni! Minden nap próbáltam vele beszélni,
kerestem a szünetekben, hívtam, írtam, el is mentem hozzájuk. Amikor a szülei
átjöttek hozzánk, piti kifogásokkal mindig otthon maradhatott, vagy ha mi mentünk
át, lelépett.
-Luke!-szaladtam
utána, amikor lejöttek a színpadról.-Kérlek, hallgass meg!
-Bocs,
de nem érek rá.-rázott le. Megint. De ezúttal nem fogom hagyni!
-Nem
érdekel. Meghallgatsz, és teszek rá, hogy nem érdekel. Én is meghallgattalak
számtalan alkalommal, most te jössz.-makacskodtam.
A zsebemben lapuló telefonom rezzent egyet,
jelezve, hogy SMS-em jött.
"Azonnal ide kell jönnöd!"
Kösz Brad, ennél jobbkor
nem is tudtál volna közbevágni!
-Hogy az a…-rohantam el.-Brad
talált valamit!-suttogtam Grace fülébe.
-Menjünk.
-Ne. Maradnod kell az eredményhirdetésre.-húztam
vissza.
Kelletlen állt vissza Rid mellé, míg én amilyen gyorsan
tudtam, futni kezdtem a Jones-házhoz. Kiköptem a belem, mire odaértem.
Görnyedve fújtam ki magam, Brad meg csak a hátam veregette.
-Mit találtál?-kérdeztem.
-A könyvben, amit az a fickó küldött-utalt a
nagy, régi könyvre, amit Oldrin professzor adott.-, azt írják, hogy a Banshee-k
közül minden évezredben születik egy gyermek, aki vagy megmenti, vagy
elpusztítja a természetfeletti határt, ezzel háborúba sodorva az embereket, és
a természetfeletti lényeket. Na most…szerintem az a Banshee te vagy.
-Honnan veszed
ezt?-ráncoltam a szemöldököm.
-Lapoztam. És ott azt
írták, hogy ez a különleges Banshee, idézem: „ Megtalálta azt, kivel az élete
teljes, bár szerelmük sosem teljesülhet be.”.-olvasta fel a könyvből.
-Oh…Értem.-hajtottam le a
fejem.-És? Van még valami?
-Öhm… Tulajdonképpen
ennyi. De örülj, hogy legalább ezt is megtaláltam! Azért ez nem semmi!
-Jól van, igaz.-hagytam rá.-Mutasd
csak!-vettem ki a kezéből a könyvet.
Sziasztok! Sajnálom, hogy egy ideje nem volt rész, de tönkrement a laptopom, és csak most tudta megcsinálni apa. De telefonon meg tudtam írni, szóval itt vagyok! Szeretném megköszönni, hogy már négyen követik a blogom, aminek rettentően örülök. Persze minden olvasót imádok, főleg, hogy már majdnem 400 oldalmegtekintés van! Remélem tetszett a rész, és egy hét múlva jön a 11. rész. Jó éjt mindenkinek!
Angel

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése