![]() |
| Voices |
Az eső megállás nélkül ömlik a
szürke felhőkből, mi pedig a parkban állva, a zuhogó esőben beszélünk a
természetfeletti dolgokról. Brady védelmezően állt előttem, mintha azt várná,
hogy Calum bármelyik percben nekem esik. Én a földet néztem, hogy még
véletlenül se kelljen Luke-ra néznem. A Ki
mit tud?-os fellépésünk után ráordítottam, hogy megfog hallgatni, de még
mielőtt bármit is reagálhatott volna, elfutottam, hála Brady –tényleg- nagy
felfedezése miatt. Nos… Azóta nem találkoztunk, és biztos azt gondolja, hogy
őrült vagyok.
Grace a visszahúzódó lányból,
most a magabiztos, erős lány lett.
-Tudom, hogy nem ez a legjobb
időpont, de fontos dologról kell beszélnünk. Brady talált valamit, és kiderült,
hogy ehhez ti is kelletek. Pár dolgot csak ti tudtok megmagyarázni, szóval
megköszönnénk, ha beavatnátok minket is.
-Vannak dolgok, amik nem
tartoznak sem Banshee-kre, sem emberekre.-mondta Calum.
-Na idefigyelj!-Grace kezd
kijönni a sodrából… Jobb ha félsz, Calum!-Itt nem arról van szó, hogy ez a két
hülye nem beszél egymással. Itt emberek és természetfeletti lények életéről van
szó. Több éves háború robbanhat ki, ha ti most nem mondotok el mindent! Szóval
beszéljetek, vagy esküszöm, megfojtalak titeket!
-Nyugi, húgi!-veregette meg a
vállát Brady.-Most pedig. Ha nem akartok háborút a két világ között, akkor
mondjatok el mindent. Minden apró kis részlet fontos lehet. Az is, amiről nem
hiszitek. De kell az információ, hogy rájöjjünk mit kell tennünk.
-Tennetek? Merthogy?-értetlenkedett
Mikey. Mióta ő és Chloe egy pár, folyton együtt vannak, és néha én is velük
lógok. Mondhatjuk, hogy barátok vagyunk. Sajnos Calum még most is utál. Brady
rám nézett, én pedig bólintottam.
-Mint azt tudjátok, minden
évezredben születik egy Banshee, aki vagy megmenti, vagy elpusztítja a két
világ közötti határt. Kate az.
-Biztosak vagytok
benne?-kérdezte Chloe.
-Ő az.-vágott közbe Calum.
Kedves…
-De ha ő is az, nem
engedhetjük! Nem teheti meg!-csattant fel Ashton.-Tudjuk, hogy mi lenne a vége.
-Megteszem.-szólaltam meg
határozottan.
-De…
-Nincs de. Ez az ő döntése.
Nem akadályozhatjuk meg.-vont vállat hanyagul Calum. Ó, valld be, hogy csak is
arra vársz, hogy eltűnjek a föld felszínéről!
-Tudjuk, hogy pikkelsz rá, de
azért lehetnél figyelemmel másokra is!-kezdett veszekedni Ash. Miért áll ki
mellettem? Nem mintha bármikor ellenem lett volna…
-Mert a fajtája hidegvérű
gyilkosokból áll!-ordította a barna hajú srác, pirosodva a méregtől. Mekkora szerencse,
hogy senki sincs ilyenkor itt.
-De ő nem tett semmit!
-Dehogynem. Csak te vagy
akkora hülye, hogy véded.
-Elég!-kiáltott fel Grace.-Ash
befogja, Cal pedig elmondja miért utálja úgy a Banshee-ket.
-Rendben. Ha ennyire tudni
akarjátok!-adta be a derekát.-Egy évvel ezelőtt volt egy barátnőm. Miranda volt
a neve. Azt hittem vele fogom leélni az életem. De egy Banshee megölte. Megfogadtam,
hogy minden Banshee-n bosszút állok. De sose gondoltam volna, hogy pont az
egyik haverom lesz szerelmes egybe.
Na persze. Ezért nem szól
hozzám. Ennek örömére hapciztam egyet. Marha jó, még meg is fáztam.
-Gyere, hazaviszlek.-mondta
Brady. Bólintottam egyet, és elindultunk a kocsi felé. Nem haza mentünk, hanem
hozzájuk. Ott csinált nekem forrócsokit, míg én a könyvet olvasgattam.
~Hogy a háború ne következzen
be, a kiválasztott Banshee feláldozza életét. A szertartás a koncentráción
alapul. A nyugalom a természet ajándéka, így oda kell visszajuttatni azt. Ám
mielőtt megteszi a Banshee, minden kapcsolatát le kell zárnia a külvilággal,
különben nem teljesül a Banshee sorsa. „Vágj el minden köteléket, hogy annak
életét megmentsd. Mert a hiábavaló próbálkozás, fájdalmat szül.”
-Na, találtál valamit?-ült le
mellém Brady.
-Nem.-csaptam össze a
könyvet.-Csak azt írja, hogy nyugodt környezetben kell valami szertartást
csinálni. Bár a szertartás inkább a koncentráció, szóval…
-Jó. Remélem sikerülni fog. De
hiányozni fogsz. Olyan vagy, mint a második nővérem.-ölelt át.
-Te is hiányozni fogsz, öcsi.
Luke szemszöge:
Amikor Kate elszaladt,
csalódott voltam. Tudom, én kerültem, de… Próbáltam túllépni rajta, elfelejteni
őt, de nem ment. És most… Grace öccse vitte haza, amikor nekem kellene mellette
lennem! De Kate még csak rám sem nézett.
-Nem akarsz utána
menni?-kérdezte Ash.
-Minek?-kérdeztem.
-Mert ha nem mész, talán sose
lesz még egy esélyed.
-Mintha most lenne. Folyton
lekoptat, szerinted most miért tenne másképp?
Ő csak vállat vont, és figyelt
tovább Grace és Chloe eszmecseréjére. Én azonban gondolkoztam. Mit akarhatott
olyan makacsul elmondani a Ki mit tud?-os
fellépésünk után?
Kate szemszöge:
*Másnap
-Kate!-kiáltott utánam Luke.
Nem is figyelve rá, tovább futottam. Abban a parkban kötöttem ki, ahol tegnap
voltunk.-Kate, a francba is, állj már meg!
-Miért? Baromira nem
érdekellek. De mondok valamit.-fordultam vele szembe.-Te sem engem.-mondtam
komolyan, mélyen a szemébe nézve. Egy pillanatra a fájdalom jelent meg kék
íriszeiben, de a makacsság és a határozottság azonnal átvette a helyét.
-Tudom, hogy
hazudsz.-jelentette ki.
Tátott szájjal bámultam rá,
hisz sose hittem, hogy ilyen pofátlanságot fog mondani.-Mégis hogy képzeled,
hogy hazugsággal vádolsz?
-Te is tudod. Csak nem akarod
bevallani. De miért?
Nem válaszoltam. Két okból
kifolyólag:
1.Nem tudom.
2.Semmi köze hozzá.
Na jó, talán van, de…
-Félek.-szólaltam meg halkan.-Félek
a jövőtől, mert nem tudom mi vár rám. Félek, mert nem akarom itt hagyni a
szeretteim. Pedig tudom, hogy ezt kell tennem. Mert csak így menthetek meg
mindenkit. És igazad van, egy hazug vagyok. Egy hazudós, önző lány, aki
megérdemli a halált!
-Ne mondj ilyet! Amit tenni
készülsz, nem önző dolog. Na jó, talán kicsit, amiért rám nem gondolsz, de…
-Pont, hogy rád gondolok! Ha
nem teszem meg, te is megsérülhetsz! Miattad teszem meg. Nem az emberiségért,
vagy a természetfeletti lényekért. Hanem azért, mert azt akarom, hogy boldogan
élj tovább, bármilyen misztikus galiba nélkül!
-És nélküled. De nem akarok
nélküled élni.-hajtotta le a fejét.
-Nem kell.-mondtam vállat
vonva.-Amint megszűntem létezni, elfelejtesz.
-Sose tudnálak elfelejteni.
-Ez nem rajtad áll. Olyan
lesz, mintha sose léteztem volna. Mindenki emlékei törlődnek velem kapcsolatban,
minden dolog, ami hozzám köthető, eltűnik, mintha sose lett volna. Nem tudsz
ezen változtatni.
-De… És ha felírom mindenhová
a neved? Minden nem tűnhet el!-ragaszkodott makacsul a… mihez is? Hozzám?
-A felirat tűnik el. Mindegy
mivel írod, karcolod, vésed, el fog tűnni. De ha azt nézzük, hogy így akár több
ezer ember életét menthetem meg –köztük a tiédet is-, akkor az én piti életem
semmi.-vontam vállat.
-Nekem fontosabb, mint a béke.
-Még. De hidd el, amint vége
ennek az egésznek, a tudatlanság békéje fog az agyadban lenni. Fogadd el.
-De nem akarom elfogadni!
Szeretlek, és tudom, hogy te is, csak nem akarod, hogy fájjon. De nekem fáj,
hogy ennyire semmibe veszed az érzéseimet.-mondta sértődött hangon.
-Na pont neked nincs jogod
most megsértődni! Ha kicsit magadba néznél, és hallanád mit mondasz, rájönnél,
hogy te is önző vagy! Azt akarod, hogy inkább éljek, és haljak meg a háborúban,
több ezer emberrel és természetfeletti lénnyel, minthogy csak én halljak meg,
hogy mások éljenek? Ez nem önzőség? Én legalább jól döntök. Megmentem az
embereket.-hadonásztam össze-vissza monológom közben.
-Nem tudlak lebeszélni erről,
ugye?-vágott világfájdalom képet. Összeszorult szívvel, cseppnyi bűntudattal
néztem Őt, aki mindennél fontosabb nekem. És most szomorú, miattam. Borzalmas
vagyok!
-Sajnálom. De megteszem, és
semmi nem tud eltántorítani ettől a döntésemtől.-azzal hátat fordítottam neki,
majd egy sunyiban kibuggyanó könnycseppet letörölve, sóhajtottam egyet.
-Várj! Kérhetek valamit?
Felé fordultam, és bólintottam
egyet.
-Csókolj meg.
Egy pillanatig csak néztem a
szemébe, majd közelebb léptem, mire ő is mozdult.
Sziasztok! Itt a 11.fejezet, ami kicsit hosszabbra sikerült, mint általában. Elég tartalmas rész, remélem tetszett.
Sziasztok! Itt a 11.fejezet, ami kicsit hosszabbra sikerült, mint általában. Elég tartalmas rész, remélem tetszett.
Angel

A hosszúság, csak plusz, a tartalom mellé. Fantasztikus volt ennyi idő után újra olvasni :)
VálaszTörlés