![]() |
| Sorry |
Nem tudnám megmondani miért,
de rossz előérzetem van. Nem tudom mi, de történni fog valami rossz. Vagy már
történt? Istenem, csak Kate-nek ne legyen baj!
-Jól vagy haver?
Lesápadtál.-kérdezte Ash.
-Csak aggódok. Mi van, ha baja
esik?
-Már bocs, de azért ment, hogy
meghaljon. Szerintem ennél rosszabb nem történhet.-közölte Calum.
-Tapintatos vagy,
gratulálok.-morogta Ash.
-Jól van srácok, hagyjátok
abba. Tudom, hogy nincs baj, csak rossz előérzetem van. Ennyi.
-Minden rendben lesz.-tette
vállamra a kezét Ash nyugtatásképpen.-Egyébként hol van Mikey?
-Szerinted? Nyáladzik a
csajával.
Remélem tényleg nem lesz semmi
baj. Ugyan, Luke! Azt mondta nem is fogsz
rá emlékezni. Akkor minek rágódsz ezen? Mert szeretem. Na és? Ő is szeret. Mondta
ezt valaha is? Hát…Nem. Na ugye. Ne
is foglalkozz vele. Ha az olyan könnyű lenne.
Kate szemszöge:
Az erdő sötétjében, az állatok
zajának kíséretében, egyes egyedül vonulni az öngyilkosság felé, nem épp a
legjobb érzés. De nem panaszkodok, mert ezzel megmenthetem a barátaim, és ez
bármit megér. Az éjszakai égbolt felhőtlenül ragyogott felettem, minden egyes
csillag fényt adva az utamhoz, mely a Hold fényében ragyogott. Kiérve egy
tisztásra, leterítettem a pokrócot, amit magammal hoztam, és leültem rá.
Lehunytam szemeim, kizártam a külvilágot, és koncentráltam. Éreztem a
gyomromban a bizsergést, ami elkezdett szétáradni az egész testemben. Aztán
hirtelen abbamaradt. Kipattantak szemeim, és körbenéztem. Sehol senki, és
semmi. Akkor mi a baj? Ekkor dörrent egyet az ég, fénylő villámmal kísérve
hangját. Az eső megállíthatatlanul tört a föld felé, és éreztem minden egyes
cseppjének leérkezését. Az ég ezzel akart figyelmeztetni, hogy valami nincs rendben. Nem mondod?!
„Vágj el minden köteléket,
hogy annak életét megmentsd. Mert a hiábavaló próbálkozás, fájdalmat szül.”-rémlett
fel a szöveg a könyvből.
A nyaklánc! Gyorsan
kikapcsoltam a láncot, majd vigyázva a medálra, leraktam magam mellé. Újra
becsuktam a szemem, és a bizsergés újfent megjelent. Ám mielőtt bármi is
történhetett volna, valaki a számra nyomott egy anyagot, és elvesztettem az
eszméletem.
Sötét helyen tértem magamhoz. Valami
raktárfélében lehettem, mert magasan voltak apró ablakok, és egyetlen, hatalmas
ajtó. Egy poros matracon feküdtem, és ezen, meg egy széken kívül semmi nem volt
benn.
-Látom felkeltél.-lépett be
egy férfi.
-Ki maga? Hol vagyok? Mit akar
tőlem?-soroltam kérdéseim.
-Az nem fontos ki vagyok,
ahogy az sem, hol vagyunk. Az pedig, hogy mit akarok, egyszerű. Életben tartani
téged.
-Miért?
-Jaj, tudom ki vagy. Tudom mi vagy. És a háborúnak meg kell
történnie. Mert ha harcolnak egymással a természetfeletti lények, és az emberek,
én leszek az úr, mindenki felett.
-Hű… Maga aztán egy
idióta.-mondtam. Be kellett volna fognom? Aha. Megtettem? Nem. Minek? Ha megöl
nekem jó. Ha nem, akkor meg… Nem nagyon izgat.-Gondoljon bele! Mit ér azzal, ha
maga lesz az…úr. Mármint, mit csinál azután? Kétlem, hogy mindenki majd magát
fogja szolgálni. Ekkora barom még maga sem lehet.
-Te csak egy kislány vagy, aki
nem értheti ezeket. Neked csak annyi a dolgod, hogy ülsz a fenekeden, és vársz,
amíg kell. Érted?-hajolt közelebb.
-Értem.-mosolyodtam el.-De van
valami, amit nem vett figyelembe.
-Csakugyan?
Bólintottam egyet, majd egyik
lábamat lendítettem, és tökön rúgtam, aztán a lehető leggyorsabban pattantam
fel. Míg a hapsi fetrengett a fájdalomtól, nekiiramodtam, és az ajtóhoz
rohantam. Kivágtam a fémajtót, és kilépve a szabad levegőre, nagyot
sóhajtottam.
-Állj meg!-kiáltott utánam.
Hátranéztem rá, majd
visszafordulva újra futásnak eredtem. Puffanást hallottam, majd fájdalom
hasított a bal lábamba, és előreestem. Átfordultam a hátamra, és támadómra
néztem. Még egy lövés dörrent, ami a vállamat találta el. Felnyögtem a
fájdalomtól, és egyre élesebben szívtam be a levegőt a tüdőmbe. Arcomon csak a
düh jelei látszódtak, amin csak vigyorogni tudott a pasas.
-Hiába próbálkozol, bogaram.
Senki nem tud megmenteni, mert senki nem tudja hol vagy. Magadra maradtál.
-Majd meglátjuk.
Tudom, hogy igaza van, de ő
ezt nem tudja. Ahogy azt sem, mennyire nem vagyok gyámoltalan. Meg tudom védeni
magam, nincs szükségem senkire. Hirtelen remegni kezdett a föld, a kavicsok pedig
a levegőbe emelkedtek A férfi ijedten nézett körbe, majd rám, és a pisztolyt
elsütötte-már harmadjára. A hasamba fúródott a golyó, mire minden irányból felé
repültek a kavicsok. Fájdalmas kiáltással rogyott a földre, és pár pillanattal
később már nem mozdult. Az adrenalinszintem csökkent, a fájdalom pedig
erősödött, de még volt annyi erőm, hogy elvonszoltam magam a pasas
holttestéhez, és a telefonján felhívtam Luke-ot.
-Haló?
-Luke… Segíts.
-Kate! Istenem, hol vagy? Mi a
baj? Kate, szólalj meg!-kiabált kétségbeesetten a telefonba.
-Luke. Sze…szeretlek.-leheltem
a készülékbe utolsó erőmmel. Kiejtettem ujjaim közül, fejem megtámasztottam a
földön, és próbáltam mély levegőket venni.
-Kate! Hallasz? Szólalj meg.
Kérlek, szólalj meg.-könyörgött Luke a telefonon keresztül.
-Luke.-suttogtam nevét.
-Kate. Figyelj rám. Érted
megyek, csak várj meg. Kérlek, várj meg.
-Szeretlek Luke. Sajnálom,
hogy eddig nem tudtam megmondani ezt. Sajnálok mindent, mindent amit valaha
tettem ellened. Tudom, hogy borzalmas voltam, és bocsánatot kérek. Ha
visszatekerhetném az időt, mindent megváltoztatnék. Szeretlek Luke, ezt sose
feledd.-sírtam el magam.
-Én is szeretlek. De Kate. Nem
hagyhatsz itt. Értetted, Nem hagyhatsz itt!
Érezted már azt az ürességet?
Azt a semmit ott belül? Nem? Szerencsés vagy. Én azt érzem. Mert anélkül
távozom innen, hogy azzal lehettem volna, akit teljes szívemből szeretek. De az
élet már csak ilyen. Igazságtalan.
Sziasztok! Először is bocsánat a késésért, de idő kellett, míg kibontakozik a fejemben. Másodszor pedig, ez nem az utolsó fejezet. Még legalább kettőt+epilógust tervezek. Próbálom mihamarabb hozni. Addig is boldog karácsonyt mindenkinek és kitartást, már csak két hét.
Angel
.gif)
Neked is kitartást!
VálaszTörlésŐszinttén, egy pillanatra lefagytam, hogy ez lesz az utolsó rész, de nagyon örülök neki, hogy nem. Ez lett az egyik legjobb rész! Erre tényleg semmiség várni egy napot.