![]() |
| Somebody To You |
A
délután nagy részét abban a kávézóban töltöttük, miközben beszélgettünk. Nem
tudom miért, vagy hogyan, de kezdtem megkedvelni őt, annak ellenére, hogy
megfogadtam, soha sem fogok bízni senkiben többé. Viszont Calum annyira
figyelmes volt. Látszott rajta, hogy tényleg érdekli mit mesélek, és nem csak
bólogatott meg ’aha’-zott, arra várva mikor fektethet meg, hanem tényleg
figyelt, és… Azt hiszem túl voltam életem első randiján. Majdnem 18 vagyok,
végzős, de még csak most randiztam először…ez ciki nem? És igen, még sosem
csókolóztam, és még szűz vagyok. Ez van,
ítéljetek el! Egyébként nem nagyon érdekel, mert nem vagyok egy átlagos
lány. Sajnos…
Miután
felhívta őt egy barátja, rengeteg bocsánatkéréssel megspékelve, egyedül
hagyott. Mondtam neki, hogy semmi baj, hisz a barátok fontosak. Így egyedül
mentem egy közeli parkba, ahol a könyvem olvastam tovább. Samantha Shannon
Csontszüret című könyve lenyűgöz. Azt mondta nem megjósolja a jövőt, pedig ha
így halad a társadalmunk, akkor ide fogunk eljutni… Persze elég fura
természetfelettiről olvasni, úgy, hogy én se vagyok oké.
-Szia!
Te vagy Mira North, ugye?-huppant le mellém egy lány. Megint megcsapott egy
fájdalomhullám, bár érezhetően kisebb, mint Calum fájdalomhulláma, ami at
utóbbi pár órában rohamos csökkenést produkált. Vajon miattam?
-Igen.
Miért?
-A
nevem Ridley Jones, és láttam, hogy egyedül ülsz itt. Egy osztályba járunk, és
gondoltam lehetnénk barátok!-mosolygott rám kedvesen. Hosszú barna haja
leengedve keretezte arcát, barna szemeiben pedig kétségbeesés legapróbb
szikráját véltem felfedezni.
-Miért
akarsz velem barátkozni? Nincs más barátod, aki lebeszélne erről, mert én
vagyok a ’fura, új csaj’?
-Tudod…
Voltak barátaim, de azok a szemét, gerinctelen férgek megutáltattak velük.
Pedig az egyik a saját kuzinom!-hajtotta le a fejét.
-Kik
tették ezt?-kérdeztem.
-Calum,
Luke, Ashton, meg a színes fejű. Egy bandában játszanak, és folyton piszkáltak
minket. Kate és Grace volt a gitáros a saját bandánkban, de Luke szerelmes volt
belé, és elcsavarta Kate fejét. Kiléptek a bandából, egyedül hagyva engem.
Azóta ők is utálnak, bármit teszek, azt hiszek rosszat akarok nekik, pedig csak
vissza akarom szerezni a barátaimat.-mesélte szomorúan.
-Calum?Hood?-képedtem
el. Bólintott egyet, mire eltátottam a szám.-De olyan kedvesnek tűnt.
-Messzire
kerüld el. Csak bajt hoz a fejedre!-kapta el a kezem.-Ígérd meg, hogy nem
beszélsz vele. Ígérd meg!
-Jól
van. Ha tényleg igaz amit mondtál, akkor nem beszélek vele többet. Ígérem.
-Köszönöm.-sóhajtott
megkönnyebbülten.-Most pedig… Van kedved megnézni egy filmet?
-Öhm…
Nincs pénzem mozijegyre.-vallottam be félénken.
-Nem
baj. Majd nálunk keresünk valamit. Gyere!-állt fel. Követtem példáját, és
nevetgélve tettük meg az utat a házukig, ahol megnéztük az összes Halálos
Iramban részt, mint kiderült mindketten odáig vagyunk Paul Walker-ért.
Calum
szemszöge:
Mira
egyszerűen lenyűgöző! Teljesen magába bolondított. Minden szavát az elmémbe
véstem, hogy soha se felejtsem el. Túlzás? Teljes mértékben. De nem érdekel,
mert minden egyes idegsejtem húz felé. Azt hittem soha többé nem leszek
szerelmes… most viszont úgy érzem bármi megtörténhet.
-Hali.
Mi a helyzet?-vágódtam le Mikey mellé a kanapéra. Grace és Brady otthona lett
az a hely, ahol folyton lógunk, ugyanis a szüleik vagy dolgoznak, vagy elutaznak
valahova, vagy barátoknál vannak. És mivel Grace felelősségteljes, rá merik
bízni a lakást, és Brady-t is.
-Beszélgettünk
Mira-ról..-kezdte Grace. Ő meg a tapintatosság egy, és ugyanaz.
-Nem
kedvelem!-szólt közbe Kate. Ő viszont a teljes ellentéte ennek.
-Én
teljes mértékben ellenzek bármilyen kapcsolatot vele.-emelte fel a kezét Mikey,
majdnem lecsapva engem.
-Én
mellette vagyok. Kedvesnek tűnik.-von vállat Chloe, mire kap egy sértődött
pillantást barátjától.-Mi van? Nem lehet saját véleményem? Egyébként csak azért
olyan félénk, mert még új, és nem barátkozik vele senki. Én azért vagyok ilyen,
mert vannak barátaim.
-Igaza
lehet. Nem könnyű beilleszkedni egy összeszokott társaságba, főleg az utolsó
félévben.-értett egyet Brady.
-Szerintem
is megérdemel egy esélyt. Mert ÉN, támogatom a barátaimat, és nem ítélem el a
választásukat, nem úgy, mint EGYESEK.-nézett rám gúnyosan Luke.
-Marha
vicces.-fintorogtam rá.-Egyébként nem nagyon érdekel a véleményetek. Ez az én
döntésem, és kitartok mellette.
-Ez
az, mondd meg nekik.-kiáltott Ash. Mindenki úgy nézett rá, mintha megőrült
volna, bár már megszoktuk a spontán felszólalásait.-Mi van?
-Semmi.
Egyébként meg nem értem mi bajotok vele.
-Soroljam?
Például én még egyszer sem hallottam beszélni, állandóan olvas, és… nem tudom,
nem tetszik a kisugárzása. Olyan sötét erő lengi körül.-hadonászott Mikey.
-Velem
beszél, és miért baj, ha szeret olvasni? Na meg sötét erő? mi van, hirtelen
ilyen jó emberismerő lettél?
-Nem,
csak… Valami van vele, érzem. Nem átlagos.
Nem
átlagos…oh, ha tudnád! Erről jut eszembe….-Kate, hol van az a könyv, amit attól
a pasastól kaptatok, még nem rég?
-Nem
tudom, nem nálam az tuti.-gondolkozott el egy pillanatra.-Asszem Brady-nél van.
-Igen,
fenn van a szobámba, lehozzam?-állt fel az említett személy. Bólintottam, mire
felment érte. Az ölembe dobta a könyvet, ami valljuk be azért nem a legkisebb
darab, szóval nem esett túl jól.-Bocs.
-Kösz.-suttogtam
elhaló hangon. Persze a szobában mindenki röhögött, nem is hagyhatták volna ki.
Fellapoztam, és keresgélni kezdtem. A legtöbb természetfeletti lényről
található ebben valamilyen feljegyzés, de még ha csak említés szintjén is.
-Mit
keresel?-kérdezte Grace.
-Öhm…-Nem
tudom, hogy elmondjam e amit Mira mondott. Ha nem akarja, hogy mások is tudják,
akkor nem fog bízni bennem, viszont szeretném kideríteni mi ő, és ehhez muszáj
beavatnom a többieket.-Nem mondhatom el.
-Legjobb
barátok vagyunk, és emiatt a liba miatt titkolózol előttünk?-háborodott fel
Mikey.
-Nem
mondhatom el, érted? Ha most elmondanám, Mira nem bízna bennem.-csattantam fel.
-Persze,
mindig csak Mira. Luke is folyton ezt csinálta, most meg te kezded. Bezzeg
eddig te is csesztetted Luke-ot emiatt.-állt fel Mikey.
-Mintha
te nem hanyagoltál volna el minket, amikor összejöttetek Chloe-val!-követtem
példáját.
-Ne
veszekedjetek!-állt közénk Chloe.-Mikey, megértem, hogy nem kedveled Mira-t, de
Cal a barátod, inkább örülnél, hogy talált valamik, aki boldoggá teszi. te
meg..-fordult felém.-..egy nap után nem kellene ennyire bíznod egy lányban.
Oké, neked is kell valaki, de előbb ismerd meg, vidd el randira, és ha úgy
érzed mindketten megbíztok a másikban, akkor felőlem oké. De könyörgöm, nőjetek
már fel, mert úgy viselkedtek, mint az 5 évesek, akik nem tudnak osztozni egy
csomag gumicukron!
Igaza
van. Egy nap alatt nem lehet valakibe beleszeretni. De nem érdekel Mikey,
kedvelem Mira-t, és megteszek mindent, hogy ő is kedveljen.
Sziasztok! Azért írok most -mint azt észrevehettétek nem írtam az első két részhez, és mostantól csak fontos dolgokat fogok írni-, mert továbbra is hetente tervezem a részeket, viszont múlthéten mivel félév volt, sokat kellett tanulnom. (Egyébként ha valakit érdekel, nem is lett rossz a bizim. Hát a tiétek?)Nemsoká vége lesz a Wherever You Are, szóval több időm lesz -főleg, hogy elméletileg bárányhimlős lettem... Mindenkinek jó hétvégét, és remélem tetszett!
U.I.:Köszönöm a több mint 700 megtekintést!!!

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése