![]() |
| When You're Gone |
Csak… öljön meg
valaki, hogy ne kelljen ezt hallgatnom. Vagy a tanárt, csak szabaduljak már
innen! A világ legrosszabb 45 perce után, végre kicsengettek, és én lettem volna
az első, aki kirohan a teremből, de a tanár az asztalához hívott.
-Megnéztem az előző iskolából hozott jegyeit. A reál
tantárgyak nem mennek önnek olyan jól. Megtudhatom az okát?
Persze! Az
árvaházban senki sem segített soha a háziban, és nem értettem meg az anyagot.
Bár az is lehet, hogy csak szimplán hülye vagyok hozzá, és nem érdekel. Viszont
ha bombát akar összerakni, én vagyok az első, akinek szólni kell. Nem hiszem,
hogy arra kapnék egy jegyet, max igazgatóit.
-Jól van.-sóhajtott.-Menj.
Nem kellett többet mondani, már kint is voltam a
teremből. Zaklatottan siettem ahhoz a padhoz, ahol az előző…előtti szünetben
is. Két méterrel a pad mögött azonban megtorpantam, ugyanis már elfoglaltak
azt. Méghozzá nem is akárki. Calum ült ott, a telefonját nyomkodva. Vettem egy
nagy levegőt, majd sarkon fordulva elindultam az ellenkező irányba.
-Mira!-futott utánam Calum. Kelletlen fordultam felé, de
még véletlen se emeltem fel a fejem.-Sajnálom az előbbit, nem tudom miért
viselkedtem olyan hülyén. Illetve tudom, de… Szóval csak azt akartam kérdezni,
hogy nem lenne e kedved meginni valamit velem suli után?
Már épp szólásra nyitottam a szám, amikor rájöttem, hogy
nem tudom mit mondjak. Nem azzal volt a baj, hogy hogyan mondjam, azzal voltam
problémában, hogy mit. Végül nyeltem egy nagyot, és megszólaltam. 3 év óta most
először.
-Persze.
Hangom rekedtes volt, nem csodálom, azóta nem adtam ki
hangot, hogy Jason meghalt… Jas volt az egyetlen ember akivel barátságot
ápoltam, mert olyan volt, mint én fiúba. Vagy én voltam olyan, mint ő, csak
lányba. Aztán azon a végzetes estén…
’Már sötét volt,
amikor Jas és én az árvaház felé baktattunk. Az utcai lámpák fénye világította
csak meg az utunk, én pedig idegesen szorongattam a kezét, mert rossz
előérzetem volt. Hirtelen pár srác bukkant fel, kezükben fényes csillogást
láttam. Kés. Pénzt akartak, de nem volt nálunk semmi. Az egyik elkapta a
nyakam, mire Jason behúzott neki egyet. A másik kettő lefogta őt, a a törött
orrú pedig hasba vágta. A negyedik –aki ’átvett’-meg csak röhögött.Az ütések
összefolytak a szemem előtt, nem láttam élesen semmit. A könnyeim fátylán át
csak annyit érzékeltem, hogy Jas összeesett, míg a fiúk elfutottak. Gyorsan
letérdeltem mellé, és fejét az ölembe vettem.
-Mira. Ígérd…Ígérd
meg, hogy vi-vigyázni fogsz ma-magadra.
-Jas… Megígérem,
csak ne hagyj el. Jas… Nem hagyhatsz el! Hallod? Kérlek.-sírtam. De Jas nem
kelt fel. Meghalt, egyedül hagyva engem. Azután az este után egy hétig ki sem
szálltam az ágyból. Alig ettem, és emberek közé nem voltam hajlandó menni. Az
iskolából is kimaradtam, és egész nap csak gondolkoztam. Gondolkoztam a
fájdalmán, amit tökéletesen éreztem. Éreztem, ahogy meghalt a kezeim között.
Aztán pszichológushoz vittek. De nem beszéltem se ott, se máshol. Elment a
kedvem az élettől. Viszont megígértem Jason-nek, hogy vigyázok magamra. ’
Amint az utolsó óráról is kicsengettek, azonnal a
szekrényemhez siettem. Bedobtam a cuccomat, kivettem azt, ami kell, majd
becsapva az szekrényajtót, idegesen toporogtam.
-Szia! Mehetünk?-állt meg előttem Calum. Én csak
bólintottam egyet, mire elmosolyodott, és elindult a kijárat felé. Követtem őt,
egészen egy hangulatos kis kávézóig, ahol alig voltak páran. Én mégis feszengve
ültem le a fiúval szemben, aki csak aranyosan mosolyogva figyelt engem. Miután
rendeltünk valamit- én egy forrócsokit sok habbal, annak ellenére, hogy elég
meleg van-, ő törte meg a csendet.
-Szóval… Milyen érzés mindig újnak lenni?
Ez most komoly?-Nem
tudom. Olyan… Olyan.
-És milyen az az olyan?-kérdezte. Erre csak megforgattam
a szemem, és bekaptam egy kanál tejszínhabot.-Jó, bocs. Akkor azt mond meg,
hogy miért nem beszélsz senkivel?
-Ez…bonyolult.-hajtottam le a fejem. Nem szeretnék erről beszélni!
-Semmi sem olyan bonyolult.-nézett rám olyan ’hallgatlak’
arccal.
-Ez az, hidd el.-sóhajtottam. Nem tudom elmondjam e neki, mert… félek, hogy hülyének néz, vagy pont ellenkezőleg.
De valami mégis azt súgja, bízhatok benne.-Na jó. Én… más vagyok. Nem tudom
hogy, vagy miért, de ér-érzem… érzem mások fájdalmát.-hunytam le szemeim.
-Érzed?-ráncolta homlokát.-Hogyan?
-Nem tudom. Csak… olyan, mintha nekem is fájna. Persze
nem úgy mint annak, akinek érzem a fájdalmát, hanem… csak ott van a fájdalom.
Például, ha valakinek eltörik mondjuk a keze, akkor érzem, hogy fáj a kezem.
-Hű… Várj, ha érzed a fájdalmat, akkor..
-Egész nap fáj mindenem. De már megszoktam.-vontam
vállat.
-És csak a fizikai fájdalmat érzed?
-Nem. A lelki fájdalom is ugyan olyan, mint a fizikai,
csak attól a fejem fájdul meg. Viszont annyiban különbözik, hogy a lelki alapú
úgy áramlik, mint a hullám.-magyaráztam.-Ezért nem barátkozom senkivel, mert
furának néznének, és néznek is. Öhm…te miért nem menekültél még el sikítva?
Kérdésemre csak hangos nevetés volt a válasz, amit nem
igazán értettem.-Nem vagy fura. Vagy ha az is vagy, nekem bejön.
-Oh… Szóval ez egy.. öh..randi?
-Igen. Vagyis nem! Mármint… nem az, ha nem akarod.
Nevezhetjük baráti együtt lógásnak.-hadovált össze-vissza.
-Vagy randinak.-döntöttem oldalra a fejem, így jobb
szöget kapva elpirult arcára.
-Igen. Vagy annak.
-Nem érted, ugye? rendben. Akkor mondom így: Ha egy
bizonyos fiú –aki itt ül előttem-, elhívna randizni, akkor azt hiszem igent
mondanék.
-Tényleg?-csillantak fel csodálatos barna szemei.-Akkor… Lenne kedved
randizni velem?
-Ezer örömmel.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése