![]() |
| Drown |
-Ugye
te vagy Mira?-szólított meg egy szőkés barna hajú fiú. Brad, ha jól tudom.
Láttam róla képet Ridley-nél.
-Igen.
Miért?
-Brad
vagyok. Ridley unokatestvére.
-Tudom.
Mit akarsz?-kérdeztem. Egyáltalán nem voltam ellenséges vele, mert nem tűnt
veszélyesnek, bár amilyen alakokkal barátkozik…
-Beszélni.
Csak meg akarom érteni ezt az egészet. Tudod, Calum kivan a történtek miatt.
Tegnap majdnem eltörte a kezét, amikor belevert a falba.
-Megérteni?
Nincs ezen mit megérteni. Calum tudta, hogy nem vagyok átlagos, mégsem mondta
el, hogy ő micsoda. Szerintem ez egyszerű.-hagytam figyelmen kívül az utolsó
két mondatát.
-Adhatnál
neki még egy esélyt. Ha jobban megismered, rájössz, hogy nem rossz ő. Csak így
védi magát a csalódásoktól. Egyszer már elvesztette a szerelmét, másodszorra nem
hiszem, hogy kibírja.
-Nem
szerelmes belém. Két napja ismer. Amúgy, ha ennyire védi magát, akkor minek
szólt hozzám?-álltam meg vele szemben.
-Nem
tudom. Még nem voltam szerelmes, nem értem ezt. De azt értem, hogy fontos vagy
neki. És nagyon maga alatt van, amiért elcseszte.
-Nem
érdekel. Nyugodtan megmondhatod ezt neki is.-indultam el.
Most
komolyan rám küld mindenkit? Először az a csaj, most meg Brad? Szánalmas.
-Oh,
Brad. Mondd meg neki, hogy ha akar valamit, akkor ő jöjjön, ne a barátai
intézkedjenek helyette.-szóltam még utána.
A
teremben már ott volt Rid, szóval leültem mellé. Hallgatásomból leszűrhette,
hogy baj van, így rákérdezett.
-Az
az idióta rám küldi az összes haverját, hogy megváltoztassam a véleményem. De
nem fogom.
-Jól
teszed.-bólogatott.
Az
óra halál unalmas volt, bár nem sok mindent hallottam, ugyanis jobban
lekötöttek a gondolataim.
Mióta
ebbe a suliba jöttem, teljesen a feje tetejére állt minden. Mármint… egy srác
randira hív, lesz egy legjobb barátnőm, kiderül, hogy a srác hazudott nekem…
Pár nap, és az ember élete kifordul magából. De miért pont az enyém?
A
választ megkaptam –ugyan pár órával később.
Abban
a parkban ültem, pont azon a padon, ahol először találkoztam Ridley-vel. A
könyvem olvastam, az utolsó oldalakon járva, amikor hirtelen Calum jelent meg
mellettem.
-Mira.
De jó hogy megtaláltalak.-ült le mellém. Egész nap nem láttam a suliban, most
meg ideállít? Mégis mit akar? Rájött, hogy a haverjai helyett neki kéne
beszélni velem?
-Megtaláltál.
Mit akarsz?
-Utánanéztem
pár dolognak. Kiderítettem mi vagy. Egész délelőtt olvastam, míg végül
rátaláltam egy könyvre, aminek elméletileg léteznie sem kellene, és hát eléggé…
hogy is mondjam… nem épp kívánatos személy vagyok ott, szóval…
-A
lényegre térnél?
-Persze.
Szóval ebben a könyvben azt írták, hogy van egy mítikus faj, ami régen kihalt,
pedig a legerősebb fajok egyike volt. Az Érzők mindent képesek az éter rezgésén
át…öh…érezni. Az érzéseket, legfőképpen.
-Gondolod,
hogy én is ilyen vagyok? Érző? De ha kihalt a faj, akkor hogy lehetek
életben?-kérdeztem. Jogosan.
-Nos…
Mikor még voltak Érzők, a legerősebbek vezették őket, és az egyik tanácstagnak
a lánya beleszeretett valakibe, de az apja nem engedte összeházasodni őket.
Viszont a lány ellenszegült, és titokban hozzáment, és teherbe esett. Az apja
megtudta ezt, és megölette a saját lányát, a szerelmét meg börtönbe zárta. De
megszökött, megtudta, hogy meghalt a felesége, és bosszúból megölt mindenkit. A
Legfőbb Tanács száműzte őt az Alvilágba, és mindenki Kronosz néven emlegette. A
baba sosem került elő, azt állítják megölte, de egyesek szerinte elrejtette
valahol.
-Én
lennék a baba?
-Azt
olvastam, hogy amikor megszületett, a legfájdalmasabban sírt fel, ahogy még
senki, mert érezte a világ minden fájdalmát. Érezte az anyja szenvedését, és
csak apja szívverése tudta lenyugtatni. És mivel te is érzed a fájdalmat,
valószínű, hogy te vagy az.
Wow…szóval
egy gonosz gyilkos az apám, a nagyapám megölette a tulajdon lányát, miután ő
megszülte az unokáját, mert olyat szeretett, aki nem kellett volna? Mi ez,
valami ósdi Rómeó és Júlia utánzat?
-Jól
vagy?-kérdezte halkan.
-Eddig
azt hittem, hogy a szüleim azért dobtak el maguktól, mert nem kellettem nekik. De
az, hogy kiderült az anyám halott, az apám meg valahol az Alvilágban, vagy hol
van, mert megölte a saját fajtáját… Nem tudom. Kicsit sok. Vagy sokk. De
köszönöm, hogy ennyi időt szántál erre. Sokat jelent nekem.
Talán
félreismertem? Talán nem is olyan rossz, mint azt gondoltam? Tévedtem volna?
-Én
csak… Bocsánatot szeretnék kérni, amiért nem mondtam el mi vagyok. Tudom, hogy
hülyeség, de attól féltem , ha elmondom már nem fogsz kedvelni.
-Ez
tényleg hülyeség. Ha elmondtad volna, tudnám, hogy teljesen megbízhatok benned.
De így, hogy nem mondtad el…
-Nem
tudsz bízni bennem.-hajtotta le a fejét.
-Kérdezhetek…valamit?
-Persze.
-Uh…öhm…
Délelőtt, a suliban beszéltem Braddel, aki mondott valamit, ami nem hagy
nyugodni. Azt mondta egyszer már elvesztettél valakit, akit szerettél. Ki volt
az?
Nem fogja elmondani. Főleg azok után, amiket mondtam.
-Miranda
volt az első szerelmem. Azt hittem minden tökéletes, és együtt fogunk
megöregedni. Aztán egyik nap későn ment el tőlem. Mondtam, hogy hazakísérem, de
erősködött, mert épp meg voltam fázva. Megígérte, hogy amint hazaér felhív. Nem
hívott. Nem vette fel, én pedig azt hittem elfelejtette, vagy lemerült a
mobilja. Másnap tudtam meg, hogy egy Banshee megölte. Megesküdtem, hogy bossszút
állok, de valaki azt állította én öltem meg, és Mikey-t meg engem száműztek a
démonok közül. Fél évre elvették az erőnk, és normális emberekként éltünk.
Borzalmas volt.
Átlag
emberként kellett élniük, miközben démonnak születtek, és még a szerelme is
meghalt. És őt gyanusították. Tényleg borzasztó lehetett. Már értem miért
mondta azt Brad. Eleget szenvedett. De én nem vagyok még kész erre. Ezt meg
kell értenie.
-Sajnálom.
Tudom milyen elveszteni valakit, akit mindenkinél jobban szerettél. Alig voltam
15 éves, amikor a legjobb barátommal mentünk vissza épp az árvaházba a
könyvtárból. Ránk támadtak, Jasont leszúrták, aztán elfutottak. Azóta nem
beszéltem senkivel. Veled beszéltem először három év elteltével. Azt hiszem
sokkal tartozom neked.
-Ez
azt jelenti hajlandó vagy randizni velem?-nézett rám…reménykedve. Istenem.
-Nagyon
kedves, hogy ennyi mindent tettél értem, és hogy elmondtad ezt, de én még nem
állok erre készen. Talán egyszer, de még nem. Sajnálom.-álltam fel.
-Kérlek.
Csak adj egy esélyt.-pattant fel.
-Calum.-sóhajtottam
fájdalmasan. Nem akarom ezt… Miért olyan bonyolult minden?
És
akkor…életemben először…megcsókoltak.
„Perzselt a
lélegzete. Lassan csókolóztunk. Ne hagyd abba, ne hagyd abba! Semmi másra nem
bírtam gondolni, csak erre: ne hagyd abba. Végigsimított a csípőmön, a hátamon,
szorosan magához ölelt. Éreztem súlyosan dobbanó szívverését. A ritmusát. A
ritmusomat.”

Fantasztikus rész lett, kiszakított a Valentin-nap okozta depiből :)
VálaszTörlés