![]() |
| Riot! |
Már vagy hatodjára
pillantottam abba az idegesítően kék szempárba. Ráfintorogtam, mire egy pimasz
mosolyt kaptam válaszul. Beverem a képét ennek az idiótának! Rid megláthatta
fintorom, mert kérdőn nézett rám.
-Mi a baj?-fonta össze karjait
mellkasa előtt.
-Az az idióta már bámul egy
ideje, és idegesít.-morogtam. Most odamegyünk, beolvasunk nekik, aztán megint
minden előröl. Már kezd unalmas lenni. Pontosan úgy, ahogy gondoltam! Rid azzal
a tökfej Luke-val veszekedett, ami kezdett kiborítani.
-Ne bámuld a barátnőm
seggfej.-Ez aztán az elmés beszólás…
-Csak nem zavarba
hozlak?-kérdezte idegesítő mosolyt villantva rám.
-Inkább zavarsz.-köptem felé
szavaim.
-Ugyan szivi. Valld be, hogy
bejövök neked.-biggyesztette le száját. Fúj… elhányom magam ettől a sráctól.
-Előbb hányok
szivárványt.-vágtam rá indulatosan. Kezeim automatikusan záródtak ökölbe.
Remegett mindkét kezem a visszafojtott dühtől.
-Hagyd őt békén. Sose
süllyedne a szintedre. Nálad ezerszer jobb srácokat is találna bárhol. Sose
kezdene ilyen ízlésficamos, tehetségtelen, egoista izékkel. Ugye?-kérdezte
tőlem Rid.
-És te azt honnan tudod? Várj
csak! Te mondod meg neki. És még én vagyok az egoista. Nem tudom, hogy bírja
bárki is melletted.-mondta Luke Ridnek címezve szavait, de közben engem nézett,
mintha félig nekem mondta volna.
Lesütöttem szemeim, és a
bakancsomat kezdtem fixírozni. Még mindig éreztem égető tekintetét rajtam, de
nem foglalkoztam vele.
-Mi lenne, ha lekopnátok, és
békén hagynátok minket? Nem tehetünk róla, hogy mi tehetségesnek születtünk, ti
pedig nem. Szokjatok hozzá. Sokkal jobbak vagyunk nálatok. Nem kell ezért
irigynek lenni. Majd találsz valaki olyat, akihez közelebbi szinten
állsz.-gúnyolódott továbbra is Rid.
-Állj már le.-szólaltam meg
közbevágva.
-Mit mondtál?-fordult felém.
-Azt, hogy hagyd ezeket, és
menjünk.
-Igaz. Azt sem érdemlik meg,
hogy akár csak rájuk nézzünk.-kacagott gonoszan.
Bocsánatkérő pillantást vetettem
feléjük, majd elindultam Rid és Grace után. Rid szekrénye előtt álltunk meg.
Kivett belőle egy könyvet, majd becsukta azt.
-Kate. Mi a fene
történt?-kérdezte ingerülten.
-Túl messze mentél.-ráztam meg
a fejemet.
-Mi van?-nézett hitetlenül
rám.-Na ide figyelj. Ezek a tehetségtelen idióták, nem fognak ellenem
fordítani. Gondolkodj el, hogy ki miatt is vagy most olyan, amilyen.
-Igaz. Ha te nem lennél, most
valószínűleg nem így lenne semmi. De most megtudom, milyen nélküled. Elegem van
abból, hogy a csicskád vagyok. Én is ember vagyok, akinek van saját akarata. Elegen
van belőled, meg abból, hogy azt hiszed, hogy jobb vagy bárki másnál. Azt
mondod, hogy ők a tehetségtelenek, de te sokkal rosszabb vagy. Ilyen hamisan
játszani se hallottam még senkit. És itt van vége. Nem leszek a testőröd, hogy
mindenkit megveress velem. Kiszállok az árnyékodból. Bár ha jobban belegondolok,
akkor a nagy egód nyomott ki.
Azzal sarkon fordultam, és a
szekrényem felé vettem az irányt. Kivettem a következő órai könyvem, és azzal
indultam a terem felé. Ott leültem a leghátsó padba, és elmerültem a
rajzfüzetemben. A csengő idegesítő hangja jelezte az óra kezdetét, de a tanár
mindig késik vagy tíz percet. Éppen egy fa körvonalait vázoltam fel az apró
kockába, amikor árnyék jelent meg. Felemeltem a fejem, és szembetaláltam magam
azzal a négy idegesítő idiótával.
-Mit akartok?-kérdeztem.
-Szóval szerinted tehetségesek
vagyunk?-kérdezte szemtelenül Luke.
-Ridleynél sokkal.-álltam
fel.-De az azért gáz, hogy én védtelek meg titeket, mert ti nem tudtátok
magatokat. Legközelebb jobb dumát villantsatok, mert a mostani nem ér többet
annál, aki mondja.
-Mert ki mondja?-kérdezte
tettetett -remélem- hülyén Ash.
-Üljetek le.-jött meg a tanár.
Gúnyosan vállat vontam, majd helyet foglaltam a székemen. A srácok elmentek a
helyükre, de Luke a mellettem lévő üres székre huppant le. Felvont szemöldökkel
néztem rá, de ő csak rám vigyorgott.
-Mit művelsz?-suttogtam
kérdésem.
-Leültem. Miért, minek
látszik?
Válaszul csak a lábammal
lelöktem a földre. Rámosolyogtam, amikor felnézett, de tekintete a tanár mérges
alakjára terelődött.
-Mr. Hemmings. Megmondaná,
miért van a földön?
-Tudja… Én csak… Gondoltam,
hogy megnézem milyen a fény tükröződése innen. Lentről.-magyarázkodott.
-Remek. De megkérem, hogy
legközelebb ne az órámon. És Miss. Worth, ön lehetőleg ne ilyenkor…
-Bocsánat tanár úr, de ha azt
akarja kérni, hogy javuljak meg, akkor hiába koptatja a szavakat.
Időpocsékolás.
-Az intelligencia hiánya néha
ilyen mértékben is megmutatkozik. Micsoda nagy kár. Úgy hiszem, ha kicsit megerőltetné
magát, akkor sokkal jobb jegyeket szerezne.
-Az intelligencia szintem nem
a béka feneke alatt van, mint egyes embereknek. Ha tudni akarja, sokkal nagyobb
az IQ-m, mint ahogy azt gondolja. De ha
azt akarja, hogy ilyen felesleges tárgyakra fecséreljem az időmet, ahelyett,
hogy arra készülnék, hogy a kiszemelt egyetemre készülődjek, akkor sajnálom. De
én akkor is bejutok a Royal Academy of Arts építészeti szakára. És szerintem
nagyszerű lenne, ha egy diákja egy ilyen neves helyre kerülne.
-Maga csak ne oktasson ki
engem. És ha önt felveszik arra a helyre, akkor az egy csoda.
-Igenis fel fognak venni. Mert
nem pazarolom az időm ezekre a felesleges dolgokra. És ha veszekedni akar,
akkor szívesen elmegyek az igazgató úrhoz. Sőt, akár a szüleimet is értesítem.
De remélem, nem kell zavarnom őket a munkában.
Füstölögve ment előre a
táblához, én pedig diadalittas mosollyal süllyedtem vissza a vázlatfüzetembe
lévő fához.
-Miért kellett lelöknöd?
-Miért kellett leülnöd?
Egy madár körvonalát rajzoltam
fel, amikor egy cetli landolt előttem.
Remélem jól szórakozol az új barátaiddal!
Hitetlenkedve néztem fel
Ridleyre, de ő előre volt fordulva. Megráztam a fejem, és összegyűrtem a
papírt. Belegyömöszöltem a táskámba, aztán elraktam a füzetem is. Nem volt
humorom tovább rajzolni. Hátradőltem a széken, és gondolataimba mélyedtem. Most
mit csináljak? Egyedül is elvagyok, de Grace számít rám. Nem hagyhatom cserben.
Ridley rémuralmának véget kell vetni. De egyedül nem fog menni, így találnom
kell valakit, aki segíthet. Valaki, aki nagyobb lehet Ridnél.
-Min filózol?-zökkentett ki
Luke.
-Nem filózok.-morogtam.
-De filózol. Mindig ilyen
arcot vágsz, amikor gondolkozol. Elmerengő, távolba révedő arcot.
-Te engem figyelsz?-tátottam
el a szám. Kikerekedett szemekkel bámultam a mellettem ülő fiút, aki
megszeppenten nézett vissza.-Hahó. Te kukkolsz?
-Nem.-vágta rá.-Én csak…
Sokszor kerülsz a szemem elé.
Elég gyenge magyarázat… Nem
foglalkoztam vele meg az idegesítő jelenlétéről-pedig higgyétek el, hogy
baromira idegesített még az is, ahogy lélegzetet vesz.
-Nem tudnád
abbahagyni?-csattantam fel, persze halkan.
-Mit? A lélegzést? De akkor
megfulladok.
-Igen. Könyörgöm!
Meghoztam az első fejezetet! Remélem elnyeri tetszéseteket. Borzasztóan örülnék ha hagynátok pár véleményt, hogy tudjam megéri-e folytatni. Persze nem kötelező kommentelni... Írhattok a Chat-be is, vagy iratkozzatok fel, nekem mindegy. Egy hét múlva hozom a második fejezetet.
Angel

Eldöntöttem, mit jó olvasni, ami egy zajos és dögmeleg strandon is eltörli a külvilágot és nem tudom mi történik körülöttem, csak azt, hogy beépülhetek egy jó storyba. Ez ilyen : )
VálaszTörlésMegmentettél egy rohadt unalmas nyaraláson+nagyon tetszik a design