![]() |
| Let her go |
Ördögi vigyor terült el arcán,
és belekezdett a mesélésbe.
-A családunk abban a
megtiszteltetésben részesült, hogy minden női tag Banshee. Kérdéseket a
végén!-emelte tenyerét Luke felé.-Minden Banshee életében két fontos személy
van. A Bölcs, aki segíti, egyengeti előtte az utat. Brad. Hát… van nála jobb
is, de neked pont megfelel. A másik egy bizonyos Ő. Gondolom, még nem tudod ki
az.
Megráztam a fejem, mire
megforgatta a szemeit, és Luke-ra nézett. Ő csak nagy szemekkel kapkodta a
tekintetét köztem és unokahúgom között.
-Sajnálatos, hogy tőlem kell
megtudnod, de mivel ilyen szerencsétlen vagy, hogy nem veszed észre, akkor
elmondom én. Ő az.-mutatott a még mindig értetlen arckifejezésű Luke-ra.
-Ez mind remek, de akkor
tudnám hasznát venni mindennek, ha tudnám mi a franc ez az egész! Mert
képzeld,a nagyi olyan ködösen mondta azt a csepp információt, hogy sejtelmem
sincs mi van! Szóval részletezd nekem egy kicsit.
-Istenem. Te semmit nem tudsz?-kiáltott
fel.-Jó. Az Ő, olyan mint a Nagy Ő, csak a kapcsolat köztetek… mélyebb. Világos
eddig? Remek. Ha minden megvan, boldogan élsz, míg meg nem halsz. Kivéve, ha
magadra haragítottál pár démont, mert azok nem épp a kedvességükről híresek…
-És kik azok a démonok?-kérdeztem.
Jelentőségteljesen Calumra és
Michaelre nézett, akik csak zavartan nézelődtek mindenfelé, csak ránk nem.
-Ti aljas, hülye seggfejek!-estem
nekik. Calum mellkasát ütögettem az öklömmel, miközben mindennek elszidtam.-Hogy
voltál képes engem beállítani rossznak?
-Na most állj le!-fogta le
kezeim.-Nem én vagyok az aljas meg a seggfej. Te meg a fajtád, ti vagytok
aljasok. Ahol csak felbukkantok ott baj lesz.
-Ott is ahol ti.
-Hagyjátok már abba!-ordította
el magát Luke.-Miért kell folyton veszekedni? Egyáltalán miért kell beleszólni?-fordult
a fiúk felé.-Ahelyett, hogy támogatnátok, tovább rontjátok a helyzetet!
-Jó hogy nem támogatunk! Mi
csak meg akarunk védeni ettől a fúriától-nézett rám undorral Michael.-meg a fajtájától.
-Hogy mi van?-akadt ki Chloe.-Na
megállj te kis…
Olyan hirtelen hallgatott el,
egy pillanatra megijedtem. Az egyik pillanatban még egy „Ez nem lehet igaz!”
hagyta el száját, a másik pillanatban meg már egymás ajkain csüngtek. Én egy
rohadt értelmes WTF?! fejet vágtam, de ahogy körbenéztem mindenki.
-Chloe. Izé… Most mi
van?-szólaltam meg kicsit félve.
-Az, drága, egyetlen unokahúgom,
hogy most találtam meg a nagy Őt!
-Hogy mi?!-kiáltottunk Calummal
egyszerre.
Ashton csak elröhögte magát,
mire rá néztünk furán.
-Ez marha vicces. Hogy pont egy
démon és egy Banshee legyen lélektárs! Ez aztán a nagy szívás, nem igaz Cal?
A fiú csak mérgesen morgott
valamit, amin Ahton még jobban nevetett.
-Most mi van?-kérdezte Luke
rám nézve. Másfél méterre csókolózik az unokatesóm, meg egy démon, míg a másik
oldalon Cal és Ash veszekednek, szóval sejtelmem sincs mi folyik itt.-Mindegy.
Szóóóval… Én vagyok a Nagy Ő?
-Most fejezd be.-állítottam
le.
-De miért? Az unokatesód is
megmondta, hogy egymásnak vagyunk teremtve!
-Azt mondta a nagyi, hogy
megérzem, ha itt az idő. Ha készen állok. De nem állok készen. Talán
egyszer.-vontam vállat. Kék íriszei bánatosan csillogtak, amitől rossz érzés
fogott el.-Sajnálom Luke.
-Sajnálhatod, de attól nem
lesz jobb.-rázta a fejét.-Már mióta próbálkozom, de egyszerűen nem megy! Honnan
tudod, ha meg sem próbálod? De mindegy. Elegem van abból, hogy amikor azt
hiszem, hogy már majdnem megvan, hogy már csak tényleg egy kicsi kell, sose
sikerül. Már nem bírom ezt! Feladom. Élj csak tovább boldogan, befejeztem. Én… békén
hagylak.-emelte fel a kezeit. Kihátrált a garázsból, és eltűnt az ajtó mögött.
-Ezt megcsináltad.-mondta
Calum.-Egyáltalán mit keresel itt?
-Én hívtam ide.-szólalt meg
Ashton.
-De már megyek is. Nem akarok
még több mindent elszúrni.-fintorogtam Calumra. Szarkasztikus mondatomra csak
összeszűkített szemmel nézett. Fej rázva indultam én is a kijárat felé.-Chlo…
Szóval maradsz! Remek. Remélem nem nálunk alszol, mert a ház zárva lesz, szóval
hozzánk ne gyere.
-Majd alszok a szerelmemnél.
Ez gyors volt.-gondoltam. Nagyot sóhajtva indultam meg hazafelé. A
fél órás út után fáradtan dőltem le az ágyamra. A plafonom kémleltem, de
gondolatban egészen máshol jártam. Gondolataim a ma történteken pörgött. Chloe
nem szokott hazudni. Mindig igazat mond, ezt tudom. De mégsem hiszem el, hogy
Luke lenne Ő. Mármint… Lehet, csak magamnak nem akarom beismerni, mert akkor
hiába bántottam meg annyiszor. Persze, nem tehetek róla, hogy nem viszonoztam
az érzéseit, de akkor is rossz volt. Most… Nem tudom. Érzek valamit, de nem
vagyok benne biztos, hogy ez az, aminek lennie kell. Vagyis ez valami, de nem tudom
elég e ennyi. Még nem érzem, hogy Luke lenne az igazi. Nem érzem, hogy vele le
tudnám élni az életem. Nem érzem, hogy szerelmes lennék belé.
Sóhajtva fordultam az
oldalamra, mikor megéreztem a nyaklánc hidegét. Kezembe fogtam a medált. Miért
is vettem fel? Önkénytelen mozdulat volt. A medálon egy lila színű szívecske
medál volt. Ametiszt. Ahogy alaposabban megnéztem, a hátulján egy halvány L
betű tűnt fel.

Hmm... Ma suli, ezért nem volt jó kedvem, de mikor megláttam, hogy írtál egy új részt, ez valamennyire javított a reggelemen:)
VálaszTörlés