![]() |
| You Got It All |
A
magány nekem több, mint egy fogalom. Nekem ez az életem. 15 éve egyedül vagyok,
mióta a szüleim árvaházba dugtak. Azóta intézetből intézetbe költözök, mert nem
vagyok egy mintagyerek. Sőt. Számtalanszor kerültem verekedésbe, ahonnan az
egyik fél mindig kórházban kötött ki –és nem én. Soha sem beszéltem még
senkivel, se az intézetekből, se az iskolákban. És az ok egyszerű: fájdalom. Érzem mindet. Azt, ami
mellettem van, azt amit én okozok, azt, ami a Föld másik felén van. Mindent
érzek, és ez ellen nem tudok tenni. Nem találtam semmit erről, így csak arra
tudok koncentrálni, amit személyesen megtapasztalok. Eleinte borzalmas volt. Amit
én okoztam, pedig egyszerűen szörnyű. De már természetessé vált. Szinte érzem a
hiányát, ha nincs jelen. Persze ilyen nem sokszor van. Viszont most… Sydney
egyik legszigorúbb intézetébe kerültem, és ismét egy új iskola tanítványa
lettem. Mindig én vagyok az új lány, és már kezd unalmas lenni. De nem kell
sokáig bírnom ezt. Nemsoká betöltöm a 18-at, és végre leléphetek innen. Azt még
nem tudom hova, de majd kitalálok valamit.
A
pad amin ültem kezdett kényelmetlen lenni, de a könyv, amit olvastam, elterelte
róla a figyelmem. Hirtelen lehuppant mellém valaki, és megcsapott egy olyan
erősségű fájdalomhullám, amilyet még sosem éreztem. Kicsit élesebben szívtam be
a levegőt, mint kellett volna, amit gondolom furcsállhatott, de nem tette szóvá.
A szemem sarkából rápillantottam arra a merész személyre, aki le mert ülni
mellém, és meglepetésemre Calum Hood volt az. A menők közé tartozott
természetesen, hisz a bandájával elég nagy hírnevet szereztek. De miért is ül
le pont mellém, aki sose szólalt még meg?
-Heló.-köszönt.
Nekem. Nekem! És most nem a visítócsajos Nekem!
volt, hanem a ledöbbent Nekem!. Én
meg csak néztem rá, mint egy ufóra.-Calum vagyok. Calum Hood.-Tudom haver, tudom. De azt még mindig nem, hogy mégis mi a fészkes fenéért szóltál
hozzám! He?-Te pedig Mira, ugye?
Anyám, te egy zseni vagy! Eddig hogy hogy
nem jöttek erre rá? Ja, megvan. Nem vagy az! Mindenki tudja a nevem, mert én
vagyok az a csaj, aki nem dumál senkivel, akitől még a tanárok is frászt
kapnak, és olyan mint egy gót! Szóval
bocs öreg, de rossz ajtón kopogtatsz.
-Oké.
Én csak, szóval azért jöttem, hogy… meg hogy… vagyis, tulajdonképpen, egészen
pontosan, én azért is ültem ide, hogy…
Kinyög még ma valamit, vagy csak dadog? Mert
őszintén megmondva, nincs hozzá humorom.
Szerencsére
a csengő megmentett a további társalgástól, így felkapva a cuccom, elindultam a
rajzterem felé. A kedvenc órám, míg a második a történelem, a harmadik pedig az
irodalom. A reál tantárgyakból (pl.: matek, földrajz, biosz, kémia, fizika)
borzalmas. Persze az alapvető dolgokat tudom, kémiából meg fizikából pedig
kicsivel többet is –bár olyat, amit nem hiszem, hogy kéne tudnom-, de
földrajzból meg matekból teljesen hülye vagyok. Lehet azért, mert sose
próbáltam megérteni, vagy talán mert soha senki nem segített bennük, de
érdekes, mert a többi tárgyból nem állok sose bukásra.
A
terembe elsőként érkeztem meg, így elfoglalhattam a leghátsó sor baloldali padját.
A táskámból kiszedtem a vázlatfüzetem, kinyitottam egy új lapot, és a direkt
erre a célra kinevezett ’rajzólós’ ceruzámat a kezembe fogva vártam, hogy a
tanár elmondja mit kell rajzolni.
-Azt
szeretném, ha valami olyan rajzolnátok, ami elmondja milyenek vagytok.
Fejezzétek ki magatokat egy képpel, töltsétek be azt a fehér lapot magatokkal!
-A
tanárnő azt akarja, hogy hányjuk le a lapot?-kiáltott fel egy srác, két sorral
előttem. Barna haja volt, és olyan ’menő vagyok, ezt kapd ki’ kinézete volt.
Utálom az ilyen embereket, na nem mintha nem utálnék minden embert…
-Sajnálom
Jason, de jobb szeretném, ha a ceruzát használnád, és nem a reggelidet.
Szóval rajzoljam le, hogy milyen vagyok. Az
nehéz lesz… Eddig mindig olyanokat rajzoltam, amit nem igazán szeretnék
megmutatni senkinek, mert hát… Nem igazán normális képek.Aztán eszembe jutott valami,
amitől talán nem fognak megint pszichológushoz küldeni. Sokszor volt már ilyen.
Amint
megszólalt az óra végét jelentő csengőszó, mindenki felkapta a táskáját, és
kiviharzott a teremből. Egyedül én ültem még mindig a helyemen, az alkotásomat
tökéletesítve. A tanár összeszedte a lapokat, és zavarodottan állt meg a pad
mellett, ahol ültem.
-Te
miért nem mész ki az udvarra a többiekkel?-kérdezte Mrs Moore. Én csak
megvontam a vállam, és egy utolsó simítással lesöpörve a radírdarabokat a
füzetemről, leraktam azt a padra.-Hű, ez fantasztikus lett. Nagyon tehetséges
vagy.-nézett elismerően rám, miután szemügyre vette a rajzom. Lehajtott fejemet
kissé megráztam, jelezve egyet nem értésem. Sose szerettem, ha megdicsérnek,
felettébb irritált, amikor akár csak valaki is hozzám szólt. Ám visszagondolva
az óra előtti kis -egyirányú- beszélgetésre, melyet Calum intézett velem, érdekes,
de nem éreztem annyira kényelmetlenül magam. Ez azonban nem mondható el a
fiúról, hisz szemmel láthatólag nem volt épp a legmagabiztosabb.-Ha gondolod
itt maradhatsz…
Hajtottam
egyet a füzetemben, és az új oldalra kezdtem el felvázolni egy arcot. Rajzolás
közben tudok legjobban gondolkodni, ez most sem volt másképp. A szülinapom egy
hónap és itt van, és mivel 18 évet meghaladva ’felnőtt’ vagy, kitesznek az
árvaházból, és egyetlen létező rokon hiányában nem tudok hová menni. Persze
felajánlották, hogy még maradhatok, amíg nem találok egy lakást, ahol
elélhetek, de visszautasítottam az ajánlatot, mert alig várom már, hogy végre
elszabaduljak onnan. Gondolkoztam azon, hogy egyetemre megyek, és akkor talán
lesz hol laknom, viszont rájöttem, hogy sehová nem vennének fel olyan átlaggal
és viselkedéssel, amilyennel én rendelkezem. Sajnos a lehetőségeim
korlátozottak, miszerint nem beszélek, és nos… nem vagyok túl szociális
személyiség, viszont semmilyen lehetőséget nem dobok el.
A
csengő újból megszólalt, szóval felcuccoltam, és elindultam a következő terem
felé, ahol órám lesz, történetesen kémia. Induljon
az óra, ahol nem fogok érteni semmit!

Sok minden kiderül a részből, viszont sok minden nem. Kíváncsi vagyok. Főleg arra, hogy vajon Calum mit akart mondani...
VálaszTörlés