![]() |
| Nightmare |
Korán
reggel volt, még a suli is csak egy óra múlva kezdődik, de mi már mind Grace-ék
konyhájában ültünk, mindenki valamit reggelizett, és próbáltunk kitalálni
valamit. Bár a legtöbben inkább félálomban voltunk, és a gondolkodás még túl
nehéz. Főleg Ash, aki egy tál müzli felett vívott harcot a fáradtsággal. Nos…
nem ő győzött. Ugyanis a következő pillanatban az eddig a kezére támasztott
feje megbillent, és arccal a tányérba fejelt. Persze erre egyből felvidult
mindenki, és a srácok piszkálni kezdték szegényt, aki a tejet törölte le az
arcáról. Egy fokkal élénkebben folytattuk a reggelt.
Valamiért
Michael és Kate még most sem bírnak, bár fogalmam sincs, mégis mit vétettem
ellenük. Ha tudnám, hogy mivel haragítottam magamra őket, akkor talán
jóvátehetném… Hahó! Gondolkozz már egy
kicsit. Szerinted az nem lehet, hogy talán azért haragszanak rád, amiért olyan
bunkó voltál a haverjukkal? Oh, utálom, amikor a tudatalattimnak igaza van.
Mira. El kell jönnöd. Itt a helyed.
Fogalmam
sincs ki, vagy mi szólt hozzám. Nem tudom honnan, vagy miért. Viszont a szívem
mélyén éreztem, hogy az apám az. És tudtam, hogy igaza van. Nincs itt
keresnivalóm.
És
akkor körvonalazódott egy terv a fejemben. Az első lépés pedig… szívességet
kell kérnem Kate-től. Anyám…
Idegesen álltam Kate háza előtt, és semmi nem vett rá,
hogy bekopogjak. Nos, nem kellett, mert nyílt az ajtó, és Kate komor arcával
találtam szembe magam.
-Tudom miért jöttél.-vágott közbe, mielőtt még
megszólalhattam volna.
-Akkor oké.
-Gyere.-forgatta meg szemeit. Elindult a garázs felé –legalább
is azt hiszem oda.-Már azelőtt megvettem, hogy ez az egész elkezdődött volna.
Csak hogy elkerüljük a félreértéseket, mert még most sem bírlak.
-Tudom.-vontam vállat.-De legalább nem kell tovább
elviselned.
-Na idefigyelj.-állt meg velem szemben.-Nem azért
segítek, hogy eltűnj innen. Calum nem a puszipajtásom, de barátok vagyunk. És
most, hogy segítek neked lelépni, újra utálni fog, de legalább nem kell újra
átélnie, hogy meghal az, akit a legjobban szeretett. Inkább most menj el, míg
nem habarodott teljesen beléd, ne akkor, amikor már összeomlana az elvesztésed
miatt. Így talán talál majd valakit, aki normális, és nincs semmilyen gonosz
rokona.
-Szerinted nekem jó, hogy el kell mennem? De csak így
tudhatom őt biztonságban. Rid és Chloe a legjobb barátaim, Brad, Grace és Ash
is kedvesek velem, és bármennyire utáltok Michaellel, nem akarom hogy bajotok
essen. Ez az én döntésem, pedig
legszívesebben rohannék Calumhoz, hogy a nyakába vessem magam, mert én igenis
beleszerettem, de nem lehet, mert az apám elpusztítaná a világot, hogy az
uralma alá vonjon mindenkit. Inkább elmegyek, feladom a boldogságom, csakhogy
megmentsem azt, akit szeretek. Ezt te tudhatnád a legjobban.-Már szinte sírtam
a végére, de erősnek kellett lennem.
-Ha ez hasonló, akkor visszajössz majd. Vagy nem, nem
érdekel.
-Kösz az együttérzést.-morogtam.
-Itt..-nyitotta ki az ajtót.-..az együttérzésem.
Egy csodálatos kék Audi R8 állt a garázsban. Szájtátva
figyeltem életem szerelmét, amit azt hittem sosem fogok látni. És most
vezethetem. Én, vezethetem!
Közelebb léptem, és végigsimítottam a motorháztetőn. Igaz,
mindig fehérben képzeltem el, de kékben is csodálatos.
-Köszönöm.-szólaltam meg.
-Nincs mit megköszönnöd. Csak…mindegy.-rázta meg a fejét.-Tessék.-dobta
hozzám a kulcsot.
Öt perccel később már az árvaház előtt parkoltam, hogy
kihozzam a cuccaim. Ez most szökésnek számít? Mindegy. Úgyis nemsoká el kellene
mennem. Pár nap ide vagy oda, nem mindegy?
Összepakoltam a ruháim, a könyveim, mindent, ami fontos.
Kimásztam az ablakon, majd át a kerítésen, és bepattantam a kocsiba.
Beindítottam, majd rászorítva a kormányra, elindultam. Hosszú út állt előttem,
szóval minél hamarabb el kellett volna indulnom. De képtelen voltam még
elmenni. Előtte el kellett intéznem valamit.
Calumék háza elé hajtottam, lassan és csendben. Néztem a
házat, és elgondolkoztam az elmúlt napokon.
Az első beszélgetés a suliban:
’Hirtelen
lehuppant mellém valaki, és megcsapott egy olyan erősségű fájdalomhullám,
amilyet még sosem éreztem. Kicsit élesebben szívtam be a levegőt, mint kellett
volna, amit gondolom furcsállhatott, de nem tette szóvá. A szemem sarkából
rápillantottam arra a merész személyre, aki le mert ülni mellém, és
meglepetésemre Calum Hood volt az. A menők közé tartozott természetesen, hisz a
bandájával elég nagy hírnevet szereztek. De miért is ül le pont mellém, aki
sose szólalt még meg?
-Heló.-köszönt.
Nekem. Nekem! És most nem a visítócsajos Nekem!
volt, hanem a ledöbbent Nekem!. Én
meg csak néztem rá, mint egy ufóra.-Calum vagyok. Calum Hood.-Tudom haver, tudom. De azt még mindig nem, hogy mégis mi a fészkes fenéért szóltál
hozzám! He?-Te pedig Mira, ugye?
Anyám, te egy zseni vagy! Eddig hogy hogy
nem jöttek erre rá? Ja, megvan. Nem vagy az! Mindenki tudja a nevem, mert én
vagyok az a csaj, aki nem dumál senkivel, akitől még a tanárok is frászt
kapnak, és olyan mint egy gót! Szóval
bocs öreg, de rossz ajtón kopogtatsz.
-Oké.
Én csak, szóval azért jöttem, hogy… meg hogy… vagyis, tulajdonképpen, egészen
pontosan, én azért is ültem ide, hogy…
Kinyög még ma valamit, vagy csak dadog? Mert
őszintén megmondva, nincs hozzá humorom.’
Amikor elhívott inni valamit:
’-Mira!-futott
utánam Calum. Kelletlen fordultam felé, de még véletlen se emeltem fel a
fejem.-Sajnálom az előbbit, nem tudom miért viselkedtem olyan hülyén. Illetve
tudom, de… Szóval csak azt akartam kérdezni, hogy nem lenne e kedved meginni
valamit velem suli után?
Már
épp szólásra nyitottam a szám, amikor rájöttem, hogy nem tudom mit mondjak. Nem
azzal volt a baj, hogy hogyan mondjam, azzal voltam problémában, hogy mit.
Végül nyeltem egy nagyot, és megszólaltam. 3 év óta most először.
-Persze.’
Amikor randira hívott:
’
-Oh… Szóval ez egy.. öh..randi?
-Igen.
Vagyis nem! Mármint… nem az, ha nem akarod. Nevezhetjük baráti együtt
lógásnak.-hadovált össze-vissza.
-Vagy
randinak.-döntöttem oldalra a fejem, így jobb szöget kapva elpirult arcára.
-Igen.
Vagy annak.
-Nem
érted, ugye? Rendben. Akkor mondom így: Ha egy bizonyos fiú –aki itt ül
előttem-, elhívna randizni, akkor azt hiszem igent mondanék.
-Tényleg?-csillantak fel
csodálatos barna szemei.-Akkor… Lenne kedved randizni velem?
-Ezer
örömmel.’
És
amikor megcsókolt:
’-Ez
azt jelenti hajlandó vagy randizni velem?-nézett rám…reménykedve. Istenem.
-Nagyon
kedves, hogy ennyi mindent tettél értem, és hogy elmondtad ezt, de én még nem
állok erre készen. Talán egyszer, de még nem. Sajnálom.-álltam fel.
-Kérlek.
Csak adj egy esélyt.-pattant fel.
-Calum.-sóhajtottam
fájdalmasan. Nem akarom ezt… Miért olyan bonyolult minden?
És
akkor…életemben először…megcsókoltak.
„Perzselt a lélegzete. Lassan csókolóztunk. Ne hagyd
abba, ne hagyd abba! Semmi másra nem bírtam gondolni, csak erre: ne hagyd abba.
Végigsimított a csípőmön, a hátamon, szorosan magához ölelt. Éreztem súlyosan
dobbanó szívverését. A ritmusát. A ritmusomat.” ’
Nem tudom miért, de
akkor, ott, úgy éreztem teljes vagyok. És mindezt neki köszönhetem. Az első csókom,
azt, hogy megtapasztalhattam milyen szerelmesnek lenni. Ő adta meg nekem azt,
amit mindenki megtapasztal egyszer. Értelmet adott az életemnek.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése