![]() |
| Breaking Point |
-Engedj
el, te…
Mindenki
az épp betoppanó Bradet nézte, aki mögött egy fiú lépkedett.
-Fogd
már be.-reccsent rá.
-Brad?
Megmondtam, hogy el ne mozdulj otthonról.-emelte fel hangját Grace.
-Én
nem mentem sehova. Ez a seggfej jött el hozzánk, és egészen idáig
lökdösött.-nézett hátra szúrósan.
-És
te mégis ki vagy?-kérdezte Kate.
-Ő
Seth. A fiam.
Kikerekedett
szemekkel fordultam apám felé, aki büszke pillantással tekintett a srác felé. A
fia? Van testvérem? Vagy olyan örökbefogadott? Csak a szárnyai alá vette volna?
-Helló
húgi.-mosolygott rám. Kócos barna haja volt, kékes-zöldes szemekkel, kiköpött én,
csak fiúba.
-Van
egy testvérem? De…hogyan?-kérdeztem összezavarodva.
-Ikrek
vagytok. A születésetekkor szétválasztottak titeket, hogy biztonságban
legyetek. Az anyátok meg akart titeket védeni, bármi áron. És mivel én nem
lehettem ott, nem vigyázhattam rátok, olyan helyre kerültetek, ahol nem
találhat meg titeket senki.
-Akkor
ő hogy kerül ide?
-Ez
egy hosszú történet. És nem tartozik idegenekre.-vágott közbe Seth.
-Menjetek
el srácok.-kértem őket.
-MI?
Nem!-kezdett el tiltakozni Calum.-Nem fogunk itt hagyni, érted jöttünk, nem
megyünk el nélküled.
-Nem
érdekel miért jöttetek, de menjetek el. MOST!-csattantam fel. Hangom
visszhangzott a nagy teremben, visszapattant a falakról, körülzengve mindenkit.
Halvány fény kezdett derengeni, pontosan a fejem felett, ami éles fénnyé válva,
sisteregve felrobbant. Mindenki a földre bukott, és rémülten nézett körbe. Én
sem tettem másképp, azonnal felpattantam. Ijedten tekintettem végig mindenkin, ám
tekintetem megállapodott Rid mozdulatlan alakján. Odafutottam hozzá, térden
csúszva érkeztem, és egyből rázni kezdtem. De nem mozdult. Nem lélegzett, nem
volt pulzusa sem. Szememből megállíthatatlanul törtek elő a könnyek, zokogásom
elhatalmasodott fölöttem, kizárva a külvilágot. Valaki megfogta a kezem,
elhúzott Ridtől, és magához szorított. Arcomat mellkasába fúrtam, karjaimat
dereka köré fontam, és úgy sírtam tovább.
Miért? Miért kellett meghalnia? Miért neki?
Olyan gyorsan történt minden, azt sem tudom mi volt ez. Istenem, miért?
-Ss…
Nem lesz baj. Minden rendben.-suttogta a fülembe Seth. A bátyám. El sem hiszem…van egy testvérem. Egy ikrem.
Amikor
elapadtak könnyeim, kibontakoztam testvérem öleléséből, és megtöröltem az
arcom. Körbetekintve nem láttam senkit –kivéve apánkat, természetesen. Mindenki
eltűnt, mintha itt sem lettek volna sosem.
-Mi-mi történt?-kérdeztem.
-Az
erőd kezd feléledni.-válaszolt apánk.-Kezdetben nem fogjátok tudni irányítani,
de idővel majd megtanuljátok.
-Milyen
erő?
-Mi
vagyunk a szuper-ikrek, mi értelme lenne szuper erő nélkül?-tette fel az idióta
kérdést Seth széttárva karjait.-A minimum, hogy tudunk valamit, amiért ilyen
idióta érzéseket kaptunk. Félelem, ch.
-A
félelmet érzed?
-Aha.-vont
vállat.-Na mondj ennél rosszabbat. Még te is jobbat kaptál, mint én. Velem
ellentétben, te tudod visszaadni, én meg semmit nem tudok csinálni. Ráadásul
még a hiper-szuper képességeim is téli álmot alszanak.
-Ne
aggódj. Amint eljön az idő, a képességeitek megmutatkoznak.-mondta apánk.
Ha
eljön az idő. De mikor jön el? Vagy ez…amit az előbb csináltam az volt? Ha az
az volt, akkor inkább nem akarom. Megöltem a legjobb barátom, ha ez az ára,
akkor hagyjanak engem békén. Nem akarok még több embert bántani. Mi van… mi van
ha már megtettem?
-Ugye
jól vannak?-kérdeztem kissé kétségbeesetten.-Hol vannak? Mi történt velük?
-Ne
aggódj. Biztonságban vannak, távol innen.-próbált megnyugtatni apánk.
-Hol
vannak?
-Otthon.
Addig is menjetek gyakorolni. Seth, mutass meg neki mindent. Később én is
csatlakozom, de most fontos dolgom van.
Bizonytalanul
néztem a kivezető ajtóra, hisz nem tudom mire számítsak. Végül követtem bátyám,
aki körbevitt az egész ’épületben’. Megmutatott minden szobát, ahogy az ő,
valamint az én lakhelyem is. A konyhát, a nappalit, a hátsó udvart, de még a
tetőt is megmutatta.
-Hogy
kerültél ide?
-Hat
évig voltam árvaházban. A nagyobbak mindig piszkáltak, éjjelente nem sokat
aludtam. Aztán egy kedves házaspár örökbefogadott, mert nem lehetett gyerekük.
Sokáig nem szóltam hozzájuk, alig ettem, nem aludtam. Végül megértettem, hogy
már nem tudnak bántani, és feloldódtam. Aztán… hét évre rá,egy nap, amikor
iskolában voltam, bejött egy tanár, aki elvitt a rendőrségre. Autóbalesetük
volt, és mindketten meghaltak. Anyám gyermeket várt, de ő is meghalt. Ezután
vett magához apánk, és elmondott mindent. Megkezdte a tanításom, hogy majd
segítsek neki. Most pedig itt vagy, és már nem vagyok egyedül.
-Részvétem.-szólaltam
meg pár pillanat múlva.
-Őket
tekintem a szüleimnek, hisz ők neveltek.
-Én
mindig is az árvaházban éltem. Minden hónapban máshol ugyan, de sose kellettem
senkinek. Egyetlen emberben bíztam meg, de ő is meghalt. Amikor idekerültem és
Rid barátkozni kezdett velem, azt hittem minden jóra fordul. De Calum teljesen
felborított mindent. És most itt vagyok.
-Nem
volt könnyű életünk.
-Nem.-sóhajtottam.-És
nem is lesz.
-Szereted
őt?
-Igen.
-Milyen
érzés? Még sosem szerettem senkit.
-Tényleg?-kuncogtam.
-Nem
vicces.-forgatta meg szemeit. Hangosan nevettem fel, majd le estem a tetőről.-Gyere..-állt
fel.-..ideje gyakorolni. Megkezdem a kiképzésed.
-A
kiképzésem?
-Ha
nem akarsz rögtön meghalni, nem árt megtanulnod néhány dolgot.-vigyorgott le
rám.
Az
edzőterem legalul van, hatalmas területen. Mindenhol fegyverek, meg amit csak
el tudsz képzelni. Középen pár olyan szőnyeg volt, ha jól számoltam úgy hat. Seth
a másodikhoz vezetett –legalábbis felőlünk a második volt. Megállt velem
szemben, és támadópozíciót vett fel. Én meg csak álltam kukán, hisz ő a bátyám,
nem akarom megütni. Ő viszont komolyan gondolhatta, mert nekem rohant. Elkaptam
felém lendülő karját, hátracsavartam, és a földre vittem.
-Jaj,
ne haragudj, nem akartam!-húztam fel.
-Semmi
baj. Ez nem is volt rossz. Hol tanultad?
-Az
árvaházban.
-Akkor
nem is kell az alapoktól kezdeni. Gyerünk. Előröl.
Újra
megindult, de kitértem előle, viszont megragadta a kezem, és lerántott a
földre.
Órákon
át ’verekedtünk’, mutatva a másiknak dolgokat. A hibákat, rossz mozdulatokat, arra,
hogy mire kell figyelni. Később apánk is csatlakozott, és segített.
Talán
nem is olyan rossz itt. Talán lehetünk olyanok, mint egy igazi család. Talán
mégiscsak van esélyem normális életet élni. Talán nincs is szükségem rájuk…
talán nincs szükségem szerelemre, ha végre van egy családom. Remélem bennük nem
kell csalódnom, mint eddig oly sok mindenkiben.
Bocsánat a késésért, de múlthéten itt aludtak a barátaim, és tegnap fáradt voltam. Tudom, nem kifogás, de nehéz hetek állnak mögöttem -és előttem is-, folyton csak dolgozat mindenből. De itt van a rész, remélem izgalmas lett. És még egyszer sajnálom a késést!
.jpg)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése