![]() |
| Heroine |
Calum szemszöge:
Reggel
borzalmas fejfájással ébredtem. Lassan nyitottam ki szemeim az erős fény miatt.
Körbetekintve a szobám falait láttam, de éreztem, hogy valami nincs rendben. Nekem nem is itt kellene lennem!-vágott
fejbe a gondolat. Eszembe jutott minden. Mira, az apja, Brad, majd Mira bátyja,
aztán a villanás, és kiesett minden.
Felhívtam
a többieket, akik ugyanarra emlékeznek, mint én. Megbeszéltük, hogy Grace-éknél
találkozunk, így én is készültem oda.
-Mi
a jó büdös franc történt?!-akadt ki Grace először. Feltette azt a kérdést, amit
mind akartunk, de nem mertünk. Sajnos a válasz senkinek sem jutott eszébe.
-Vissza
kell mennünk!-pattantam fel.-Nem hagyhatjuk ott, még valami baja esik.
-Calum,
ő nem öt éves, hogy vigyázni kelljen rá.-csattant fel Kate.-Felnőtt nő, aki tud
vigyázni magára, nincs szüksége a segítségünkre. Különben nem küldött volna el
minket.
Igaza van.-súgta a tudatalattim. Nem
akar velünk lenni. Nem akar velem
lenni. Nem érez irántam úgy, ahogy én iránta. Talán sosem érzett.
Lehajtott
fejjel meredtem a padlóra, majd megráztam a fejem, és kimentem az ajtón. Csak
mentem előre, nem törődve semmivel és senkivel.
Mit
rontottam el? Bocsánatot kértem, és csak egy esélyt akartam, hogy
újrakezdhessük. Talán ott rontottam el. Túl rámenős lettem volna? Hagynom
kellett volna egy kis időt? De hát napokig nem beszéltünk, meddig kellett volna
még várnom?
Leértem
a partra, ahol a víz mentén sétáltam tovább. Ebben a reggeli órában még alig
voltak valahol emberek. Nem baj, most jól esik egyedül lenni. Gondolkodni.
Sétálni.
Hirtelen
elsötétült minden, nem láttam, hallottam, éreztem semmit, csak azt, hogy a testem
súlytalanságban lebeg, majd levágódtam egy hideg, kemény padlóra. Visszatértek
az érzékeim, bár a fejem majd szét robbant. Körbenézve a Legfőbb Tanács tagjait
láttam körülöttem, mogorva tekintetüket rám szegezve. Ajaj, bajban vagyok…
-Sajnálom,
hogy betörtem a könyvtárba…-kezdtem, de egyetlen intéssel elhallgattattak.
-Nem
azért vagy itt.
-Bár
megszegted a büntetésedet, ami következményeket von maga után.
-Tudom,
és vállalom, bármi legyen az, de kérem, segítsenek kimenteni Mira-t. Az apja
hipnotizálta, vagy nem tudom, de átállította maga mellé, és le akarja igázni a
földet, hogy átvegye az uralmat.-hadartam el.
-Ne
aggódj, nem fogjuk hagyni. Már szervezzük a védelmet, nem fogja tudni
véghezvinni gonosz tervét.
-Nem
látták mi történt. Megölte a legjobb barátját, minket meg elteleportált vagy
mi, és otthon ébredt mindenki. Tudom, hogy nem szándékosan tette, nem is tudott
róla, de még kiszámíthatatlan, ki tudja mire képes még.
-Hm,
ez nem jó hír. Kezd kibontakozni az ereje.
-És
a testvére? Ő is képes ilyenekre?
-Testvére?
-Igen.
Van egy testvére, valami Seth.
-Az
lehetetlen. Az anyja meghalt a születése után, hogy lehet fivére?
-Ikrek?
Talán elrejtették, mielőtt bárki tudomást szerezhetett volna róla.
-Már
mindegy. A fontos, hogy nem hagyhatjuk a tervét megvalósulni. Mindenképp meg
kell állítanunk. Még mielőtt túl sokan állnak át a gonosz oldalára.
Mira
szemszöge:
Seth
és én az erőinket tapasztalgattuk az elmúlt napokban, hogy felkészüljünk. Közeleg az idő, és készen kell állnunk.-mondja
mindig apánk. Mi minden tőlünk telhetőt megteszünk, de ez neki nem mindig
felel meg. Mert csak a tökéletes felel
meg. Oké…
-Újra.-álltam
fel.
-De
már kifáradtam. Pihenjünk már legalább fél órát.
-Nem,
Seth, ha nem akarsz meghalni, akkor újra!
-Ne
lopd a szövegem.
-Gyermekeim.
Eljött az idő. Ideje indulnunk.
Egy
óra telt el, és mi, meg akik nálunk laktak, már a Legfőbb Tanács épülete előtt
álltunk. Velünk szemben a tanács tagjai, és a csatlósok mögöttük, állig felfegyverkezve.
Calum is ott állt, Grace, Brad, Chloe, Michael, Kate, Luke. Kíváncsi voltam,
hogy hol lehet Ashton, de furán jött volna ki, ha megkérdezem. Lesütött
szemekkel álltam apánk baloldalán, míg másik felől Seth állt, felszegett állal,
szúrósan pillantva végig volt ’barátaimon’.
Nem értem, hogy tudtál velük barátkozni.-üzente
gondolatban bátyám. Igen, ezt is tudunk.
Nem volt mind a barátom.
A szöszi nem rossz, de a színes fejű úgy
szorongatja a kezét, mintha csak az tartaná életben.
Chloe volt az egyik legjobb barátaim. A ’színes fejű’
meg rühellt, amit nem bátortalankodott kimondani minden alkalommal.
Az a srác meg nem tudja levenni rólad a bús,
barna szemeit. Már szinte nekem is fáj. Nem rossz ez neked?
A fájdalom? Megszoktam. Ő? Már annál jobban.
A szerelem már csak ilyen.
A szerelem lehetetlen dolog.-szólalt meg
–képletesen persze.
Lehetetlen?-kérdeztem.
Az érző ikrek nagyon ritka születésűek. És
mindenkit bántanak, a másikon kívül. Ha szerelmes lesz egyikőtök, meghal.
Meghal.
Meghal az, akit szeretünk? Megölöm.
Hm… Éreztem, hogy ez nem menne. Úgy látszik a hatodik –vagy netán a
hetedik?-érzékem nem hagyott cserben.
-Még
most is meghátrálhatsz. Nem kell meghalnia senkinek.
-De
kell. Fel kell áldozni pár életet azért, hogy jobbá tehessem a világot.
Jobbá?
Azt hittem csak a bosszú miatt teszi ezt. Önző célokkal vezérelve szövögette
tervét, de rájöttem. Nem anyánk miatt, hanem a hozzá hasonlók miatt vagyunk
most itt. Hogy ne lehessen még egyszer egy ilyen eset. Megértem. A szenvedés
elég egyszer. A történelem annyiszor megismételte már önmagát, hogy kell legyen
egy töréspont, ami megváltoztat dolgokat. Talán mindent. De ez legyen az? Ez
legyen az a nap, amikor csalódást okozok számomra fontos személyeknek? De kik
csalódjanak bennem? A családom, amit most kaptam vissza, vagy a barátaim, a
szerelmem. Aki meghalhat miattam? Miért kell folyton csak döntéseket hozni?
-Mira,
kérlek ne tedd ezt.-nézett rám könyörgő szemekkel Calum.
Összepréseltem
ajkaim, lehunytam szemem, majd komoly tekintettel mértem végig az előttünk
sorakozókat. Többen voltak, ám nem sokáig.
-Túlerőben
vagyunk. Nem győzhettek.-szólalt meg Michael. Gúnyos mosollyal pillantott rám,
majd megvetően apánkra.
Apánk
intett, mire a mieink kiváltak a tömegből, és csatlakoztak hozzánk. Az
erőfölények megfordultak, végkimenetel már nem nekik kedvez.
-Még
nem késő feladni. Csak csatlakozzatok hozzánk, és nem esik bajotok.-címeztem
szavaim Chloe-nak és Gracenek. Ők, Bradel kiegészülve, számítanak nekem. Luke
is kedves volt velem, de Kate mellett marad. Michael pedig teljesen ellenez
engem, így Chloe most nagy döntés előtt áll. Grace… Kate legjobb barátja, ő sem
fog. Az öccsét pedig nem fogja engedni.
-Mira,
miért csinálod ezt?-kérdezte Brad. Jaj, túl fiatal még ehhez. Otthon kellett
volna maradnia. Veszélyes most itt.
-Tudok
dolgokat, amik mindent megváltoztatnak. Ha most feladom, olyanokat vesztek el,
akik nagyon fontosak nekem.
-És
mi nem vagyunk? Nem fontosak neked azok, akik veled voltak, mikor senki?
-Kate
és Michael ki nem állhatnak, így se Chloe, se Grace, se Luke, sem pedig te nem
állnátok mellém. A csalásomra számíthatok.
Ránézett
nővérére, aki szigorú tekintettel nézett rá vissza. Megrázta a fejét, és
elindult felém. Odaállt mellém, és biztatóan nézett rám.
-Brad.
Nem kell…
-De.
Kell.

Ezt a megjegyzést eltávolította a szerző.
VálaszTörlésHmm... izgi. Hogy mi lesz még itt? :)
VálaszTörlés