![]() |
| Already Gone |
Calum
szemszöge:
Borzasztóan
fájt a fejem, majd szét robbant. A nap besütött az ablakon, egyenesen a szemebe
világítva. Hunyorogva ültem fel az ágyban, de a hirtelen mozdulattól szédülni
kezdtem. Fejemhez kaptam, orrnyergem szorítottam, hátha kicsit alábbhagy a
lüktetés. Kikászálódtam a takaró alól, és lebaktattam a konyhába. Bevettem egy
fájdalomcsillapítót, majd valami reggeli után néztem. Csináltam egy
szendvicset, és visszamentem a szobámba. Megkerestem a telefonom, ami le volt
merülve, így feltettem tölteni. Bekapcsoltam, és az idő lecsekkolása után
-12:43-, megnéztem az üzeneteim. Volt egy SMS Grace-től, hogy amint tudok,
menjek át. Így befejeztem a reggelim, és átöltözve, persze miután
lezuhanyoztam, mentem is hozzájuk.
Köszönés
után levágtam magam a kanapéra Luke mellé. Zavartan néztem körbe, ugyanis
mindenki feszült tekintettel bámult.
-Mi
van?-kérdeztem.
-Minden
oké?-nézett aggódva Grace.
-Persze.-ráncoltam
a homlokom.-Miért? Baj van? Ash keveredett valamibe? Egyáltalán hol van?
-Nem
tudjuk.-vont vállat Mikey, de azért látszott rajta, hogy zavarja a haverunk
magyarázatlan távolléte. Csak úgy elment valahová, és bár kérdeztük miért, vagy
hova, de csak annyit mondott fontos dolga van, és szól, ha kell segítség.
-Szóval
bejött a terve.-súgta halkan Grace-nek Chloe. Brad komoran tekintett a szőke
lányra, aki sajnálkozva nézett rá, majd lesütötte szemét.
-Milyen
terv?
-Semmi.-vágta
rá gyorsan Grace.
Furcsának
tartottam hirtelen válaszát, de ha fontos, akkor úgyis elmondanák.
-Nem
akartok elmenni valahová? Megdöglök az unalomtól.-nyafogott Mikey.
Közös
megegyezés alapján elindultunk a parkba. Elég feltűnő társaság lehettünk, mert
üvöltöztünk, bohóckodtunk, röhögtünk. Egyszer csak megláttam egy gyönyörű lányt,
úgy négy paddal balra tőlünk. Barna, hullámos haj, csokibarna íriszek, amik
szomorúan csillogtak. Azonnal elkapta tekintetét rólam, amint feleszmélt, hogy
egymást bámuljuk, és beletemetkezett a könyvbe, amit eddig olvasott. Én még
mindig őt néztem, egyszerűen nem tudtam levenni a szemem róla. Olyan
törékenynek tűnik, mégis olyan erős kisugárzása van. Olyan…tökéletes.
-Haver,
itt vagy?-lengette meg kezét arcom előtt Luke.
-Mi?-kaptam
felé a tekintetem.
-Mit
bámulsz ilyen intenzíven?-ráncolta orrát Grace. Mindenki a lány felé nézett,
aki felsandított a könyvből, de ahogy megpillantotta, hogy mindenki őt nézi,
feljebb emelte a könyvet, így az eltakarta félig az arcát.
-Szerintetek
lenne esélyem nála?-kérdeztem hezitálva.
-Nem.-vágta
rá egyből Mikey. Kösz…-Úgy értem… Ezer szebb lány szebb lány van a világon, akik
mind rád várnak, nem kell időt pocsékolnod egy könyvmolyra.
-Hogy
mondhatsz ilyet?-vágta oldalba finoman Chloe. Mérgesen nézett barátjára, aki
csak megrándította vállát.
Mira
szemszöge:
A
parkban ültem, és belemélyedtem az aktuális olvasmányomba, amely most Gayle
Forman Ha maradnék című könyve, amely
úgy játszik a szívemmel, akár Mia a csellóján. Gyönyörű, mégis fájdalommal teli
dallam visszhangzik a fejemben, miközben a sorokat falom. Ma került a kezembe,
még a századik oldalon sem járok –illetve még csak a 99. oldalon járok.
„Anyu azt mondta
egyszer-kétszer, mikor elhagyott az önbizalmam, hogy csak meg kell játszani a
dolgokat addig, amíg nem mennek maguktól is.”
Nekem
vajon meddig fog tartani? Meddig játszom meg magam, hogy az természetessé
váljon? Természetes lesz valaha is?
Nagyot
sóhajtva emeltem fel fejem, hogy körülnézzek. Tekintetem megakadt az oly’
ismerős vonásokon, és belemélyedt azokba a barna szemekbe, amik úgy
szippantottak magukba, akár egy fekete lyuk. Ráeszmélve tettemre,
visszasüllyedtem a könyvbe, hogy még ma ki tudjam olvasni. Ám nem ment az olyan
könnyen. Vagy tizedjére olvastam el ugyanazt a sort, de képtelen voltam
felfogni. Egyszerűen nem tudtam másra koncentrálni, mint a négy paddal arrébb
ülő társaságra. Minden sejtem feszülten figyelt, minden izmom megfeszült, hogy
el tudjak rohanni, ha szükséges. De feladva a próbálkozást, hogy olvasni
tudjak, összecsaptam a könyvet, beleraktam a táskámba, amit a vállamra vettem,
és elindultam ki a parkból. Sietős léptekkel haladtam, hogy minél hamarabb
kiérjek. Nem tudom merre mentem, csak el, minél messzebb tőle, és a
fájdalomtól. A fájdalomtól, amit a lelke mélyen rejteget. Amit én is érzek,
ahányszor csak rá gondolok. És minden pillanatban rá gondolok. Mert
elvesztettem, pedig tudom, hogy sosem volt, és sosem lesz igazán az enyém,
bármennyire is akarjuk mindketten. Nem lehet, ezt már felfogtam, és bár nem
fogadtam el, nem tehetek semmit.
Calum
szemszöge:
Miután a lány sietős léptekkel
elment, mi is elindultunk haza. Mármint Grace-ékhez, ami már eléggé a második
otthonunk, szóval… Chloe egyből kiment a hátsóudvarra, barátját is
magával húzva. Veszekedtek –legalábbis elég hangosan beszélgettek-, bár nem
hallottam mit mondanak, nem volt épp a leg… leg… barátságosabb.
Pár perccel később, egy mérges
Chloe viharzott be, egyenesen a konyhába. Grace vállalta magára a lelki
szemetesláda szerepét, ugyanis ő ment a lány után. Kb. öt perc elteltével, egy
eszméletlen lánnyal a kezében jött be Mikey, a lányokkal egyszerre. Mindenki
értetlenül nézett mindenkire. Chloe döbbenten meredt barátjára, aki csak hűvös
pillantást vetett a lányra, és elindult az emeletre. Grace követte őt, gondolom
segít leápolni az eszméletlen lány sebeit. Mert ahogy láttam, nem karcolás,
harapás és vágás díszítette testét. Haja fejére tapadt a rászáradt vértől,
egész teste sár és vér keveréke volt, és az egyetlen tiszta rajta, a ruha volt.
Méghozzá Grace ruhája.
-Ez meg ki?-szűrte
összeszorított állkapoccsal Chloe. Fantasztikus kérdés. De a választ senki sem
tudja, hisz mindenki ezt akarta tudni.
-Megyek
segítek nekik.-állt fel Brad.
Felment
nővéréék után, helyét pedig elfoglalta az elég dühösnek látszó Chloe. Kate
méregette egy ideig unokatestvérét, de látszólag nem nagyon érdekelte a
helyzet. Sokkal inkább Luke kötötte le a figyelmét. Ahogy néztem őket, egyre
jobban összefacsarodott a szívem. A boldogságukat látva, hiányérzetem támadt.
Vajon leszek valaha ilyen szerelmes? Lesz majd valaki, akivel ilyen összeillő
leszek? Eszembe jutott a lány a parkból. Nem érdekel mit mondd Mikey, nem
érdekel hány lány van a világon, engem megfogott az az átlagos, mégis
csodálatos lány. De kétlem, hogy fogunk még valaha találkozni. Vagy ha igen, képes
leszek megszólalni? Vagy csak állok majd előtte, mint valami szerencsétlen…

Ouhh, azt a könyvet én is olvastam.:)
VálaszTörlésCsak azt tudom írni, mint mindig, nagyon klassz lett és várom a folytatás