![]() |
| Jar of Hearts |
Mira
szemszöge:
Ma
indulunk Seth-el, egy tibeti templomba, ahol a szerzetesek segítenek majd
felszínre hozni a rejtett képességeinket. Önfigyelmet, nyugalmat és kitartást
fogunk tanulni, hogy uralni tudjuk az erőnket. Fogalmam sincs milyen lesz
ennyire távol lenni a barátaimtól, távol Tőle. Vajon elvonja majd a
koncentráció a figyelmem, vagy ott is folyton ő fog a fejemben járni? Vajon
emlékezni fog rám valamikor? Vagy örökké az édes tudatlanságban fog élni?
Vagy…elmondja majd neki valaki? Talán…már el is mondta neki valaki. Nem. Akkor
már keresett volna. Vagy nem vagyok ennyire fontos neki? Tud már rólam, csak
nem érdeklem? Úgy érzi nem vagyok elég jó, hogy megállítson? Nem szeret eléggé,
hogy marasztaljon?
Ezer
és ezer kérdés kering a fejemben, de válasz sehol. És ez elszomorít. Mert
k*rvára szeretem, és k*rvára fáj, hogy itt kell hagynom! Hogy nem lehetek vele,
mert különben meghal. És k*rvára idegesít a gondolat, hogy talál valakit, aki
sokkal jobb nálam, akit szerethet, aki viszont szereti, aki elég jó neki, és
aki miatt nem fog meghalni. Valakit, aki megérdemli, aki majd boldoggá teszi,
és elfeledtet engem vele, örökre.
Összeszorított
szemekkel támaszkodtam meg a repülőtér mosdójának pultján, majd a tükörbe
néztem. Egy összetört, elveszett lányt láttam benne, akiből kiveszett az élet.
Akinek üres szemei egykor tele voltak csillogással, ragyogtak, amikor ránézett
a szerelmére, most viszont… csak tompaság uralkodik bennük. Mert nincs már
semmi és senki, aki miatt felcsillanhatna ez a szempár. Nincs senkim, csak a
bátyám, akit alig ismerek. Akivel elmegyek innen, lehet, hogy örökre, és soha
többé nem látom azokat az embereket, akiket egykor barátaimnak neveztem. Akik
közt ott van egy nagyon fontos személy, akinek fogalma sincs a létezésemről. De
ez így jó. Ennek így kell lennie.
Mert máshogy lehetetlen.
Csak
azt nem értem, hogy a helyes döntés, miért ilyen rossz? Miért ilyen idegtépően
fájdalmas? Miért ilyen nevetségesen borzalmas, ha megmentem vele azt, akit
szeretek? Akiért feláldoznám az életem?
De hisz azt teszed…
Valóban?
Valóban. Feláldozod a boldogságod, az
életéért cserébe. Örök önsanyargatásra ítéled magad, hogy neki jó legyen.
De
ezt kell tennem. Így neki van lehetősége a boldogságra.
Biztos vagy ebben? Biztos vagy benne, hogy
neki így a legjobb? Biztos vagy benne, hogy boldog lesz majd valamikor? Biztos
vagy benne, hogy teljesen elfelejthet egyszer? Vagy csak reménykedsz, mert ezt
tartod helyesnek? Mert félsz beismerni, hogy valaki tényleg szerethet téged,
feltételek nélkül, azért, aki vagy valójában?
Nem.
Én…
Te? Csak egy félős kislány vagy, aki a
sarokban kucorog, amíg a mamája haza nem ér, hogy megvigasztalja, vagy egy
érett nő, aki képes egymaga döntéseket hozni? Hm? Mire vársz? Anyucira, vagy
egy személyre, aki a jövőd lesz? Aki megadja a jövőd?
Nem
tudom.
Nem tudod… vagy nem akarod tudni? Mert félsz
a kötődéstől? Egész életedben egyedül voltál, mindenki meghalt, elhagyott vagy
megsérült, akit közel engedtél magadhoz, és azt hiszed, hogy ez örökké így lesz. De mi van, ha mégsem?
Nem
tudom.
Miért nem tudod?!
MERT
FÉLEK! Félek, hogy elveszítem őt is. De én… azt már nem tudnám feldolgozni.
Így nem veszíted el?
Szívverésem
akár egy kolibri szárnycsapásai, a légzésem felgyorsult, a homlokomon
izzadtságcseppek jelentek meg. Pupilláim kitágultak, és a megértés szikrája
csillant bennük.
Valóban
ezt kell tennem?
A választ csak te tudhatod.
Szemeim
alatt sötétlett a bőr az alváshiánytól, arccsontom valahogy hangsúlyosabbnak
tűnt, arcom beesett volt. Magányos, megtört lány tükröződött a felületben,
amitől gyorsan elfordultam, és kisiettem a helyiségből. Ledobtam magam a
szendvicset majszoló testvérem mellé, egy kemény székre, és csak néztem az
embereket. Mind elmennek, vagy már eljöttek valahonnan, mégsem tűnnek szomorúnak.
Rengeteg öltönyös üzletember, telefonjukkal a fülükön, kifejezéstelen arccal
menetelnek, akár a robotok. Barátok, családok, akik az elválás aggodalmával a
szívükben, vagy épp a viszontlátás örömével ölelik egymást. És itt vagyok én.
Egy lány, aki teljesen hátat fordít az életének, és lehet, hogy teljesen
feleslegesen. Az nem lehet. Ennek be kell
válnia. Mert ha nem…
-Nem
tudnál egy percre kikapcsolni, és csak izgatottnak lenni, amiért elutazunk? Nem
mindenkinek adatik meg ez a lehetőség, használd ki és élvezd. Nem lehetsz egész
végig ilyen savanyú.-csattant fel bátyám.
Igaza van. Ha idegeskedsz, csak magadnak
ártasz.
Oh,
te csak fogd be!
Mert mi lesz, ha nem? Én te vagyok, engem
nem tudsz bántani.
Nem
vagyok normális. Saját magammal veszekszek. Legalább nem hangosan.
-Igazad
van.-adom meg magam.-De ne várd, hogy vigyorogjak, az most nem menne. Csak adj
pár napot, utána ígérem megpróbálom.
-Pár
nap. Utána megpróbálsz a húgom lenni, nem pedig egy depressziós liba.
-Rendben.
Calum
szemszöge:
-Nem
önmaga. Oké, mosolyog, boldog, de nem őszinte.-hallottam meg Grace hangját. Épp
a konyhába akartam bemenni, de a lábam nem vitt tovább. Nem szép dolog
hallgatózni, de valami azt súgja ne menjek be. Még ne…
-Mondtam,
hogy ez nem jó ötlet. De Mira nem hallgatott rám, pedig jobban tette volna.-mondta
ingerülten Brad.
Mira? Ki az a Mira? Olyan ismerősen
hangzik. Mira…
Éles
fájdalom hasított a fejembe, kezem halántékomhoz kaptam, és lassan lecsúsztam a
fal mentén a földre.
Eszembe
jutott minden. Mira, az első
beszélgetésünk, a kávézó, az SMS-ek, a másnap. A veszekedések, a csók, Kronosz,
a Tanács. Minden emlék visszajött.
Mira. Hogy felejthettelek el?
Hirtelen
álltam fel, és berontottam a konyhába.-Ő volt az. A lány a parkban… Mira volt.
-Mi?
Ki az a Mira?-tettette a tudatlant Grace.
-Ugyan
már. Mindent hallott.-forgatta meg szemeit unottan Brad.
-Hol
van?-kérdeztem.
-Nem
tudjuk.-vont vállat a fiú lazán. Nem is érdekli, hogy mi van vele?
Hitetlenkedve
néztem rá, hisz nem rég még barátok voltak, kiállt mellette, most meg úgy
csinál, mintha csak egy lány lenne, akit nem ismer, csak látásból. Mi történt?
-Miért
vagy ilyen?
-Azért,
mert hidegen hagyta amit mondtam. Megmondtam, hogy nem fog beválni, de nem
hallgatott rám, csak ment a saját feje után, és nézd meg mi lett belőle! Ki
vagy akadva, ő meg már a repülőn ül, hogy elutazzon messze, és nem tehetsz
ellene semmit. És kik fogják hallgatni a siránkozásodat? Hát mi.
-Elmegy?-fagytam
le. Elmegy. Elmegy innen, ki tudja hova.
Messze tőlem, ahol nem találhatok rá. Ugyan, azt hiszi még mindig ki van
törölve a fejemből. De miért tette ezt?-Nem hagyhatom, hogy elmenjen. Meg
kell állítanom!
Azzal
kirohantam a házból, és a reptér felé vettem az irányt. Futva tettem meg a nem
kicsi távot, így mire odaértem, eléggé elfáradtam, de nem érdekelt, csak hogy
megtaláljam Mira-t, még mielőtt felszáll a gépre.
Mivel
nem tudom hová mehet, hiába nézném a táblát, sehova nem lyukadnék ki. Szóval
körbementem az egész váróban, hátha megtalálom őt, de sehol az ég világon nem
találtam. Elkéstem. Elment. Itt
hagyott. Talán örökre. Talán nem látom többet. Elment.

Ohh, nem várt fordulat… Kíváncsi vagyok, mi lesz ezután:)
VálaszTörlés