![]() |
| One Last Time |
Napok
teltek el, és semmit nem találtam. Minden egyes könyvet elolvastam már, de
lehetetlen. Sehogy sem tudom ellene tenni. Nincs semmi, amivel
megváltoztathatnám. A szerelemnek meg kell halnia, ez ellen nem tudok tenni.
Pedig bármit megadnék a megoldásért cserébe…
-Figyelj
már!-nyafogott mellettem Chloe.-Ez..-mutatott fel egy piros felsőt.-..vagy ez a
jobb?-mutatta fel ugyanazt, csak kékben.
-Öhm…
A piros jobb.
-Köszi.-ment
vissza a fülkébe.-Te nem próbálsz valamit?
-Ugyan
minek? Van elég ruhám.
Egész
nap a boltokat járjuk, mert Chloe szerint kell a kikapcsolódás. Szerintem meg csak
elpocsékolt idő, amit fontosabb dolgokra is fordíthatnék. De ki tud vele
ellenkezni? Hat nem én, az tuti.
-Mehetünk?-jött
ki. Bólintottam, majd miután kifizettük a ruhákat, amiket vett, és elindultunk
Grace-ékhez. Nem tudom miért mindig ott lógunk, talán mert már azt szoktuk meg,
hogy mindig ott vagyunk. Amolyan ’főhadiszállás’.
-Na?-fordul
körbe Chloe, már a negyedik szett bemutatásakor, amit mindenki un már, csak
Michael nézi ragyogó szemekkel. Mi meg
rohadjunk itt, kösz szépen…
-Gyönyörű
vagy.-bókolt szerelmének.
Egy
egységes hümmögés után visszament az ötödik szetthez, így pár perc szünetet
hagyva nekünk. Kimentem a konyhába inni valamit. Töltöttem magamnak egy pohár
vizet, mivel Grace szülei szerint a cukros
üdítőitalok károsak, szóval csak víz van. Alig hogy beleittam, Brad jött
be. Komoly tekintettel nézett, majd leülve egy székre, biccentett, hogy üljek
le én is. Tettem amit kért, és lehuppantam a vele szemben lévőre.
-Meddig
csinálod ezt?-kérdezte.
-Ameddig
megoldást nem találok. Valahogy biztos tudok tenni ellene, és addig nem
nyugszom, amíg meg nem tudom hogyan.
-Felejtsd
már el! Mi van, ha nem tudsz tenni semmit? Örökké nem kutathatsz. Felejtsd el, légy
boldog, tégy úgy, mintha nem lenne semmilyen szerelem meg átok.
Ha
nem lenne szerelem… Nem hiszem, hogy csak úgy el lehet felejteni, hogy
szerelmes vagy valakibe. Na jó, biztos el lehet felejteni, mondjuk ott az
amnézia, vagy…
-Brad.-emelkedtem
fel lassan a székből.-Te egy zseniális elme vagy!-borultam a nyakába.
-Tudom-nevetett.-Miért
is?
-Elfelejteni!-érintettem
meg jobb mutatóujjammal az orrom, míg bal kezemmel rá mutattam. Vágott egy
értetlen fejet, mire megforgattam szemem.-Ha elfelejt, nem lesz szerelmes
belém, így nem kell meghalnia. Csak el kell feledtetni engem vele, és minden
rendben lesz, hát nem érted?-ráztam meg finoman a vállánál fogva.
-De…
Ehhez nem kellene neki is beleegyeznie?
-Ha
elfelejt, akkor meg sem kell tudnia.
-De
ez nem helyes.-rázta a fejét.
-Ez
az egyetlen esély. Semmi mást nem tudok tenni, és… Meg kell tennem, különben
meghal. Azt nem hagyhatom. Kérlek. Bízz bennem.
-Én
akkor sem vagyok biztos benne. De ha ezt akarod.
-Nem
akarom, de nem tehetek mást.
Csak
legyintett egyet, és otthagyott a konyhában. Egyedül maradtam a kétségeimmel,
és egy ötlettel, amit nem tudom hogyan valósíthatok meg.
-Mira!-kiáltott
Grace.
Bementem
a nappaliba, és leültem a kanapéra.
-Megyünk
bulizni! Kell a kikapcsolódás a történtek után.-vázolta a tervet Grace.
MI?
Nem, én nem akarok menni. Még nem is vagyok 18, egy hét múlva lesz a
születésnapom, addig kétlem, hogy beengednek, meg amúgy sem vagyok egy bulizós
csaj, mert túl sokan vannak az ilyen clubokban, és a zene is csak a tuc-tuc,
meg a béna Dj elektronikus zenék. Szóval nem akarok menni. De persze elrángatnak
engem is, nem úszhatom meg.
-Ez
nagyon jól állna.-emelt elém Kate egy világoskék ruhát.
-És
ez?-mutatott fel egy homokszínű ruhát Grace.
-Nem-nem.-ingatta
a fejét Chloe.-Nincs valami sötétebb?-turkált Grace szekrényében.-Megvan!
Egy
fekete ruha volt a kezében, amit felpróbálás után tökéletesnek nyilvánítottak.
Így kisminkeltek, megcsinálták a hajam, mint valami próbababát. De komolyan,
engem meg sem kérdeztek, csak csinálták. Hahó! Én nem számítok? Persze a válasz
a nem lenne.
Míg
ők is elkészültek, kimentem a hátsókertbe, gondolkozni. Leültem a kinti
asztalhoz, és lábam felpakoltam rá.
Hogy kellene? Mikor? Egyáltalán meg tudom
csinálni? Nem vagyok biztos magamban, és így biztos, hogy nem fogom tudni
megtenni. Ráadásul ez a bulizás is keresztül húzta a számításaimat.
-Gyere,
megyünk.-állt meg mellettem Chloe.
-Figyelj…-kaptam
keze után.-Beszélhetnénk?
-Persze.
Baj van?-ült le a mellettem álló székre.
-Mondhatni.
Rájöttem, hogy hogyan menthetném meg Calumot. De… Szóval, ha elfelejt engem,
akkor a szerelem, amit irántam érzett, az is…öh…elfelejtődik.
-Mi?
Te most kb azt akarod, hogy amnéziája legyen?
-Nem.
Azt akarom, hogy ne emlékezzen rám. Hogy ne tudja ki vagyok, hogy mit érzett
irántam, hogy egyáltalán létezek.
-De
ez… Mindegy. Most mennünk kell, majd itthon megbeszéljük, holnap, frissen és
okosan. És közösen.-állt fel.
Bementünk
a házba, ahol mindenki csak ránk várt. Elindultunk egy közeli clubhoz, ahol már
elég sokan voltak, így kissé feszengve mentem a többiek után. Belém tuszkoltak
egy pohár alkoholos koktélt, de többet nem ittam. A többiekről ez nem mondható
el, mindenki –majdnem mindenki-leitta magát. Brad –mivel még tényleg
kiskorú-otthon maradt, és bár mondtam, hogy szívesen maradok vele, elküldött a
fenébe. Hát muszáj volt jönnöm, pedig semmi kedvem nem volt. Azt nézni, ahogy
izzadt emberi testek vonaglottak valami idióta zenére, és nem egy párt láttam
elmenni a mosdó felé. Fogalmam sincs mit
akartak. Illetve nem akarom tudni
mit akartak. Fúj…
-Gyere,
táncoljunk!-ragadta meg a kezem Chloe. Az előbb még épp összetapadtak
Michaellel, hogy került ilyen gyorsan ide?
-Kösz,
de jó itt nekem.-hárítottam.
-Ez
nem kérdés volt. Parancs.-húzott a testek tengerébe. Kate és Luke kicsit odébb
élvezték egymás társaságát, Chloe pedig Grace-hez vezetett. Hárman táncoltunk –én
csak billegtem-, és nem egy srác pillantását kaptam el. Haza akarok menni!
Természetesen
lehetett még rosszabb ez az este, mert azután, hogy a lányok meghívtak még két
koktélra –azt mondták alkoholmentes, de nem volt az-, az enyhén részeg Calum
akaszkodott rám. És az alkohol hatásától
elhomályosult agyam miatt, habár közrejátszhatott, hogy még mindig érzek
valamit iránta, nem nagyon ellenkeztem. És innen nem nagyon emlékszem a
történtekre.
Reggel
fejfájással keltem, és elég korán, mivel a hajnal első sugarai még éppen csak
előbukkantak. Gyorsan kikeltem az ágyból, mondanom sem kell, hogy vajon kinek a
szobájában voltam. Szerencsére nem történt semmi olyan,ugyanis mindkettőnkön a tegnapi ruha volt. Ránéztem az édesen
szuszogó fiúra. Olyan ártatlan így… Jobb
lesz neki nélkülem.

*-*.
VálaszTörlésKövit!!!!!! Most!!! :) Kérlek!! Imádom az írásod!