![]() |
| Same Old War |
Napok óta menekülök, és már
teljesen elfáradtam. De nem állhatok meg, különben elkapnak, és nekem végem. El sem hiszem, hogy idáig követtek… Hogy találtak
rám itt?
Éreztem mancsom alatt a földet, akár
vakon is tudtam volna futni. Ha bárki meglátna, bajban lennék, hisz farkas itt
nem él. Én pedig –igaz csak félig- farkas vagyok. Vérfarkas. De a hiedelmekkel
ellentétben nem vagyok gonosz, vagy szörnyeteg. Egyszerű ember vagyok, csak
néha farkassá változom. Alig vagyok nagyobb egy átlag méretű kutyánál, így be
tudok olvadni, de itt…
Végre sikerült leráznom az
üldözőim, így ideje visszaváltozni. Egy városban találtam magam, ahol
hátsókerteken, sikátorokon és elhagyatott épületeken keresztül settenkedtem,
hogy találjak valami ruhát. Ott kellett hagynom minden holmim, mert túl erős
lenne a szagom, ezért nem maradhatok farkas sem. Kell valami ami elnyomja az
illatom, hogy ne találjanak rám.
Egy hátsókertben végre találtam
pár darabot, amit magamra vehetek. Visszavettem emberi alakom, majd belebújva a
nadrágba meg a pólóba, elfedtem meztelen testem. Hangokat hallottam, majd
hangos kiabálás csapta meg a fülem.
-Tudom, hogy nem bírod, de ne
legyél már ilyen bunkó.-Ez magasabb, női hang volt, és kilesve a fa mögül, ahol
elbújtam, láttam, hogy egy szőke hajú lány áll pár méterre az ajtótól.
-Nem vagyok bunkó, csak nem
akarom, hogy a haverom még jobban szenvedjen miatta. Egyszer már majdnem
meghaltunk, nem akarlak kitenni még egy ilyennek.-Vele szemben egy színeshajú
srác állt, az ajtónak háttal, így láthattam az arcát. Még sosem láttam ilyen
csodálatos szemeket…
-Michael ezt már ezerszer
megbeszéltük. Olyanok vagyunk, mint egy család, és a család segít egymásnak. Te
miért nem tudod elfogadni őt?
-Nem tudom. Csak…
Elnézett a lány válla felett,
pont oda, ahol én vagyok. Tekintete foglyul ejtette zöld íriszeim, még azt is
elfelejtettem, hogy lebuktam. Abban a pillanatban azt sem tudtam mi a nevem,
hol vagyok és miért, de még azt is elfelejtettem, hogy világ a világ. Aztán a
lányra kapta a tekintetét, aki mozdult, hogy erre forduljon, de még idejében
bebújtam a fa mögé. Összekucodorva ültem a fa tövében, remélve, hogy nem árul
el senkinek a fiú.
Vártam pár percet a hangok elhalta
után, és kilestem rejtekhelyemről. A fiú még mindig ott állt, a földet bámulva,
de mintha megérezte volna, hogy nézem, felkapta fejét, így tekintetünk újra
összekacsolódott. Lassan elindult felém, de amint egy méterre volt tőlem,
elhátráltam. Megállt ott, ahol volt, és csak nézett rám. Mit akar?
-Szia.-mosolyodott el.
Megkukultan álltam, egy szót se tudtam kinyögni. Napok, talán hetek óta nem
voltam emberi formában, kicsit szokatlan még.-Hogy kerülsz ide? Ki vagy?
Mármint, hogy hívnak?
-H-Hope.-Azt hiszem… Régóta nem használom a nevem, feleslegesnek éreztem.
Nem voltam emberek közt, így fogalmam sincs mikor hívott bárki is a nevemen
utoljára.
-Hány éves vagy?
Öhm… Honnan tudjam? A falka nem
foglalkozott ilyenekkel.
-Nem tudom.-mondtam halkan.
-Nem tudod? Hogy hogy?
Lehajtottam a fejem, nem mertem
a szemébe nézni. Apa mindig megbüntetett, amikor nem tudtam valamit. De hát most nincs itt!-üvöltötte a
tudatalattim.
-Honnan jöttél?-kérdezgetett
tovább.
-Messziről.
-Értem. Titokzatos vagy. Vagy
csak nekem nem mondasz el semmit?-vigyorgott olyan furán.-Mindegy.-mondta
rémült arckifejezésem látva.-Van hol laknod?
Végül is… Nem messze láttam egy
remek kis helyet, nem sokan járnak arrafelé, ott meghúzhatom magam. Remélem ott
nem találnak meg. Ugyan, ott fognak a legkönnyebben megtalálni. Ha viszont
olyanokkal lennék, akik elnyomják a szagom…
Megráztam a fejem, jelezve
nemleges válaszom. Hirtelen elsötétült körülöttem a világ, és csak egy tompa
ütést éreztem, ahogy összeesek. Fájdalom nyilallt az oldalamba, és éreztem,
ahogy a sebem felnyílik.
Amikor magamhoz tértem, egy
szobában voltam, és a fiú aludt egy székben az ágy mellett. Körülnéztem, így
fel tudtam mérni a menekülési lehetőségeket. Egy ajtó, egy ablak… Az utóbbin
kinézve a csillagos eget láttam meg, ahogy a telihold ontja fényét a földre.
Tudtam mit jelent ez, ahogy azt is, hogy elkéstem. Már nem tudok tenni ellene.
Beszippantott, és újra elnyelt a sötétség.
Michael szemszöge:
Hope egyszer csak összeesett, én
pedig azt sem tudtam most mit kellene tennem. Végül bevittem a házba, remélve,
hogy a többiek tudják mit kell tenni. A konyhaajtóban ott állt Chloe, akire
csak egy futó pillantást vetettem, majd mentem tovább, egyenesen Grace
szobájába. Letettem az ágyra, és segélykérőn néztem az ajtóban álló, még mindig
döbbenten vizslató lányra. Tekintete átvándorolt a lányra, majd vissza rám.
Csak megrázta a fejét, és közelebb lépett.
-Kell melegvíz, törölközők, az
elsősegélydoboz, és fájdalomcsillapítót egy pohár vízzel.-adta ki az
utasításokat Grace, miközben tenyerét Hope homlokára simította. Bólintottam,
aztán már mentem is a felsorolt dolgokért. Útközben összefutottam Braddel, aki
segített összeszedni mindent.
Grace lefertőtlenítette a
sebeit, majd bekötözte őket. Apróbb és nagyobb vágások az egész testét
beborították, az oldalán harapásnyomok -talán kutya, vagy valami olyasmi-, amik
felszakadtak és vérezni kezdtek, amikor összeesett. A lábán egy mély vágás,
amit biztos, hogy nem kés okozott. Mivel az egész teste sáros és véres volt,
kiküldött minket, és Kate segítségével lemosta róla. A fájdalomcsillapítót
összetörte, és a vízzel leküldte a torkán. Borogatást tett a homlokára, ugyanis
felszökött kicsit a láza. Egész nap, és egész éjjel ki volt ütve, amit a sok
vérveszteségnek a számlájára írtunk. Végig ott ültem az ágy mellett, néha-néha
lecseréltem a borogatást, vagy épp megnéztem a kötéseket.
Morgásra és fészkelődésre
keltem, tekintetem azonnal az ágy felé kaptam. Hope forgolódott, és
artikulálatlan morgások törtek fel a torkából. Egész testében remegett, talán
még egy idióta is rájöhetett, hogy valami baj van. Aztán egyszer csak
kipattantak szemei, amik üresen meredtek a semmibe. Merev testtartással állt
fel, és elindult kifelé. Gyorsan utána futottam, és követtem, egyenesen a hátsó
kertbe. Megállt az udvar közepén, arcát a hold felé fordítva. Szája elnyílt,
testét remegés rázta, légzése egyenetlen lett. Aztán csak azt láttam, hogy
összegörnyed, csontjai eldeformálódtak, és alig pár másodperccel később egy
vöröses-szürke farkas áll a helyén. Tátott szájjal néztem az előbb még emberi
alakot, mely most farkas volt. Vonyítása szelte ketté az éjszaka csendjét,
amitől a környék össze kutyája ugatni kezdett.
Grace és Brad sietve futottak
ki, értetlen és döbbent tekintettel fürkészve engem és a farkast is.
Mi a franc folyik itt?
Hello! Sajnálom a több mint egy hónapos kimaradást, de az év végi hajtás miatt nem sok időm volt. Nos, még van egy hét hátra, pedig már elegem van mindenből, ami ahhoz a tetves (bocsánat a csúnya szóért) épülethez köthető. Elnézést a kis kirohanásért... A jó hír, hogy amint vége a sulinak, több időm lesz majd írni.
Addig is kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy milyen lett a harmadik (te szent nutellás pirítós!) évad első fejezete. Anyám... Már nemsoká itt a vége. Nem is hiszem el. Na jó, az még odébb van egy kicsit.
U.I.: Habár nem számít sokat, innen szeretnék jobbulást kívánni Mikey-nak. Szegénykém pórul járt. :'(

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése