![]() |
| Me and My Broken Heart |
Hope szemszöge:
Mikor magamhoz tértem, újra
abban a szobában ébredtem, ahol először felkeltem. Másik ruha volt rajtam, erre
rájöttem, gondolom az előzőt tönkretettem átváltozáskor. Istenem. Mit tehettem? Ugye nem bántottam senkit?
-Felébredtél? Jól vagy?-jött be
a fiú. A nevére nem emlékszem, pedig a szőke lány mondta. Legalábbis azt
hiszem…
-Igen. Mi-mi történt?-kérdeztem
meg félénken.
-Hát… nem igazán tudom mi
történt, egyszer csak felkeltél, kimentél a hátsó kertbe, és… Aztán nem te voltál.
Vagyis te voltál, csak mégse. Izé… farkas voltál.-bökte ki.-Megtudnád
magyarázni mi volt ez?-ült le a lábamhoz az ágyra.
-Nem, öhm, félsz tőlem?
-Sokkal rosszabbakkal is volt
már dolgom!-nevetett.-Michael Clifford, száműzött démon, szolgálatodra.-tett
meghajlós mozdulatot.
Felkuncogtam erre, hisz elég
viccesen nézett ki. Elmosolyodott, majd hirtelen komolyra váltott. Tudtam, hogy
most el kell mondanom neki a dolgokat, bármennyire is nem akartam. Éreztem,
hogy megbízhatok benne, így bólintottam egyet, és belekezdtem.
-Észak-Európa erdeiben élnek
vérfarkasok, bár nem nagy számban. Ahogy a farkasok, úgy az én fajtám is
kihalóban van. Én három nagyobb falkáról tudok, de lehetnek még kisebb
csoportok. Mi körülbelül 20-25-en lehettünk. Az apám volt az alfahím, anyám
pedig az alfanőstény. Éppen a beavatáshoz készültünk, ugyanis a fivéreimmel
elértük a 100. holdtöltét, de mielőtt elkezdődhetett volna a szertartás…
Meghallottuk apám vonyítását, veszélyt jelzett.-A szemem előtt megjelent az
erdő. A menekülő farkasok képe, anyánk kétségbeesett arca, ahogyan ránk
nézett.-Elbújtunk, de a hatalmas alak eljutott a falkánkhoz, és vérengzésbe
kezdett. Hallottam fájdalmas sikolyokat, ahogy kegyetlenül megölt mindenkit.
Kicsi voltam még, kibújtam egy hátsó kis lyukon, és csak futottam. Bármennyire
fáradt voltam, nem álltam meg, féltem, hogy elkapnak. Átértem egy másik falka
területére, ahol megtámadtak. Nagy nehezen sikerült elszabadulnom, bár már
nagyon gyenge voltam. Egy kóbor farkas mentett meg, egy ideig vele éltem. Aztán
megölték, és nekem újra menekülnöm kellett. De a nyomomban voltak, így
felszöktem egy hajóra, ami ide hozott. Aztán napokig tengődtem, de végül
valahogy itt kötöttem ki.
-Ez borzalmas. De a tegnap
este…-hagyta félbe a kérdést.
-Tegnap telihold volt, és minden
teliholdkor felerősödik a bennünk élő farkas. A napfény olyan szögben éri a
holdat, hogy az hatással van ránk. Olyankor nem emlékszünk semmire az
átváltozás utánról. Egyszerűen a farkas énünk elhatalmasodik az elménk felett,
és megszűnik a határ az ember és állat között.-magyaráztam.
-Szóval… Minden teliholdnál ez
van?
-Igen.
-Életed végéig ezt el lehet
viselni?
-Dehogy! A 300. holdtölte után
nem változol át többet. A farkas kivesz belőled, és már csak halvány pislákolás
marad a helyén.
-Az…öh…25 év, ha jól számolom. Bár
nem biztos, Luke a matek zseni, én annyira nem.-nevetett fel halkan.
-Annyira furcsán számoltok.
Évek, hónapok, olyan feleslegesek. Nekünk a hold mutat utat, nem kellenek ilyen
felesleges számok.
-Hidd el, ha ebbe születsz bele,
ez lenne a természetes. Egyébként, hogy érted, hogy utat mutat a hold?
-A hold mindig is fontos
szerepet játszott a farkasok életében. Rengeteg legenda kering a farkas és hold
kapcsolatáról, minden nép, falka, ember máshogyan mondja. Az én falkám a
Holdleány és a Farkas történetében hisz. De természetesen sok mítosz kering a
világban.
-Elmeséled?-kérdezte kíváncsian
csillogó zöld szemekkel.
-Persze. Az anyánk mindig olyan
elragadóan mesélte, mintha ő maga lett volna a Holdleány. Nem ígérem, hogy én
is ilyen átéléssel mondom, de megpróbálom.-kuncogtam.-Ez a történet oly régen
esett meg, amikor még az emberek és az állatok békében és harmóniában éltek a
természettel és egymással. A Holdnak volt egy gyönyörű lánya, aki nappalokat a
Hold árnyékában töltötte, ami elrejtette ragyogó szépségét, éjjelente
azonban leosont a Földre. Az akkor élő emberek féltek szokatlan szépsége
láttán, tündérnek vagy angyalnak hitték, míg a nők, mivel nem vetekedhettek
szépségével boszorkánynak tartották, ezért a leány inkább elhúzódott egy kis
erdei tisztásra, ahol nem volt tél csak tavasz nyár és ősz, mely tele volt
szebbnél szebb virágokkal, s az őt körülölelő erdőség elrejtette a kíváncsi
szemek elől. Minden éjjel a tisztáson lévő kopár sziklán fekve élvezte az őt körülvevő
csodálatos természet illatát, zsongását, s közben atyja, a Hold fényében
sütkérezett. Egyik éjjel egy Ember zavarta meg, aki nem félt tőle, sőt
megidézte a leány szépsége, ezért bókokkal halmozta el, ajándékokat vitt
neki, ígért neki fűt-fát s ezzel meghódította a leányt, aki cserébe neki adta a
szívét. Az Ember azonban csalfa volt és hazug. Míg a leány a nappalokat a Hold
árnyékában töltötte, ő, hogyne legyen egyedül egy Nő társaságát élvezte. Egy
nap, mivel a végzet már csak ilyen, a Hold leánya, rájött, hogy mit művel az
Ember a háta mögött, titokban. Keservesen csalódott, s ezek után mikor
éjjelente a Földre látogatott, a tisztás hangos volt fájdalmas zokogásától,
hiszen vágyott az Ember után, aki oly rútul elárulta őt. Gyönyörű szeméből,
mint megannyi apró gyöngy egyre csak záporoztak a könnycseppek. Egy idő után
sírása abbamaradt mivel beletörődött abba, hogy az Ember elhagyta, de sebzett
szívét átjárta a bánat, az elhagyatottság és a magány. Minden éjjel csak ült a
tisztáson és merengett, s önmagát okolta azért hogy elhagyták, pedig ő semmiről
nem tehetett. Már nem nyűgözte le az őt körülvevő csodálatos természet, nem
élvezte az ezernyi nyíló virág fantasztikus illatát, nem sütkérezett atyja
fényében, csak az árnyékban gubbasztott… Egy éjjel azonban a tisztásra tévedt
egy Farkas, aki megérezte a leányon bánatát és elhagyatottságát, mivel ő is
magányos volt. A leány amikor meglátta a Farkast, először megijedt, de
megérezte azt, amit a Farkas őrajta. Hagyta magához közel engedni a Farkast,
aki hozzábújt, s elkezdte vigasztalni a leányt. A leány örült a társaságának,
miképp a Farkas is. Ezután minden éjjel találkoztak a tisztáson, mind a
leány, s mind a Farkas nappal csak az éjjeleket várta, amikor együtt lehettek. A
leány szíve szépen behegedt, arcára visszatért angyali mosolya s a Farkas is
boldog volt, hogy végre valaki törődik vele. Egy nap azonban, amikor a Farkas
késett, a tisztáson pedig váratlanul felbukkant egy másik Ember, aki kedves
szavaival, bókjaival pillanatok alatt megérintette a leány szívét, s a leányba
remény költözött, hogy még boldogabb lehet. Miután az Ember távozott,
megérkezett a Farkas, aki megérezte a leányon a változást. Örült a leány
boldogságának, de megijedt, hogy így viszont ő újra magányos és elhagyatott
lesz, s ijedtségében belemart a leányba. A leány megijedt a Farkas viselkedését
látva s elmenekült, soha többé nem tért vissza a tisztásra. Hiába bánta a
Farkas a tettét, soha többé nem látta a leányt. Minden éjjel kiment a tisztásra,
oda, ahol a lánnyal találkozni szoktak, leült, s a Hold felé emelt fejjel sírva
hívta vissza a Hold leányát, de az csak nem felelt neki. Telt múlt az idő, a
Farkas megöregedett, halandó élete a végéhez közeledett. Egy éjjel, amely az
utolsó volt az életében, egy szívszaggató kiáltásánál megjelent a leány,
s megsimogatta a halál mezsgyéjén álló Farkast, jelezve, hogy
megbocsátott neki, majd visszatért a Hold sötét oldalára, újra elrejtőzve a
Farkas lassan lecsukódó szemei elől. A Farkas összeszedte minden erejét és egy
utolsót, hatalmasat ordított a Hold felé, szerette volna még egy pillanatra
látni a leányt, de az ordítás a torkán akadt, kilehelte lelkét. Szelleme
nem tudott megnyugodni, minden éjjel azóta is a tisztáson ordít a Hold felé. Hangját
ma is hallják a különleges hallással megáldott farkasok és kutyák, vele
ordítanak, hogy a Farkas végre újra találkozzon a Hold leányával... Ha a
farkasok és a kutyák nem ordítanak többé a Hold felé, akkor tudjuk majd, hogy
újra egymásra lelt a Farkas és a Hold leánya.
(link)
-Azta. Ez… gyönyörű.-mondta
elképedt arccal.
-Tudom.-mosolyogtam.-Anya mindig
ezt mesélte alvás előtt. Ahányszor csak erre gondolok, olyan mintha anya még
mellettem lenne.-szomorodtam el.
-Hát… Most már nem vagy
egyedül.-húzott magához. –Én mindig melletted leszek, ne aggódj.
-Köszönöm.
Hali! Nem soká kezdődik a nyári szünet (csak az én sulimban kell még hétfőn is bemenni?), és több időm lesz mindenre. Remélem tetszett a rész, és ha már itt tarunk... Ha van kedvetek, és olvastok wattpadon, akkor nézzetek/olvassatok bele a könyvembe : Sweet Dreams-Édes álmok
Jó hétvégét, és legyetek rosszak!

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése