-A Falkának vége.
-Nem, mert élsz, és én is, és
ott vannak Jonah-ék is. És… és vannak kóbor farkasok, és…
-Miért akarod ezt ennyire? Miért
kerestél ilyen nagyon?-kérdeztem összezavarodva.
-Farkasok vagyunk. A farkasok
falkában élnek.-dühödött fel.-Miért ellenkezel?
Ha a farkasok dühösek lesznek,
nehezebben tartják bent az állati énünket. Sokszor láttam már, ahogy két farkas
egymásnak esik. Hatalmi harcok, vagy egy nőstény miatt. A vége mindig ugyanaz:
az egyik vagy meghal, vagy megsérül.
Sam dühös, és látszatra
pillanatokra van az átváltozástól. Ha most egymásnak esünk, nem csak mi
sérülhetünk meg, hanem azok az emberek is, akik gondoskodtak rólam. Azt pedig
nem fogom hagyni.
Mindjárt átváltozik.
5..-Nyugodj le.-4..-Sam.-3..-Hallod?-2..-Sam!-1..
Két lehetőség van ilyenkor. Ha
szerencséd van, és tudsz először támadni, torokra mész. A gyenge ponton könnyebb
leteríteni az ellenséget. Ha nincs szerencséd, és a másik támad először, véded
a gyenge pontjaid. Meghunyászkodsz, és várod a sorsod. A természet törvényei
uralkodnak a magamfajták felett. Nem tehetek ellene semmit. Ebből már nem jövök
ki jól.
-Hope!
A nevem volt az utolsó dolog,
amit hallottam, mielőtt Sam nekem ugrott volna. Az évek során erősebb lett,
testesebb, és okosabb. A támadási technikája javult, gyerekként csak a
frontális támadás volt amit használt. De a menekülés, a bujdosás, és minden
perc, amit veszélyben töltöttem, engem is megedzett. Megtanultam több dologra
odafigyelni, így harc közben is fel tudtam mérni ellenfelem. Láttam a hibáit,
melyeket egy-egy mozdulat közben vétett. Láttam, hogy melyik az a pont, amit
nem véd. Ha jól időzítek, ha pontosan ott találom el, ahol kell, leteríthetem.
Kisebb vagyok. Gyengébb, de
okosabb. És ez jó.
-Francba már Sam!-szorítottam
fejét a talajhoz.-Nyugodj le.
-Hope. Vérzel.-rohant oda hozzám
Michael.
A derekamnál fogva húzott el
Sam-től, és ahogy elvette a kezét, vér volt rajta. A fejem lüktetett, az
oldalam égett. Sam sem nézett ki jobban, ahogy visszaváltozott, karmolások
voltak mindenhol. Ezeket én csináltam?
-Hope. Ne haragudj, nem
akartam.-nézett rám kétségbeesetten Sam.
-Nem a te hibád.
Michael bevitt, Grace pedig jött
ellátni a sebeim. Összeszorított állkapoccsal tűrtem a csípő, égető érzést,
ahogy a fertőtlenítő a sebem érte.
-Elmondod, hogy ki ez?-kérte
Michael.
-Ő lett volna a Béta a falkában.
Apámat követte volna. Pont a beavatás napján támadtak meg minket. Úgy látszik
elmenekült.
-Miért támadt meg?
-Nem ő volt. Ha feldühítenek
minket, nehéz kontrollálni a farkast. Néha előtör, bármennyire próbáljuk
visszafogni.
-Hm… Szépen
leterítetted.-veregette meg a vállam Grace, ahogy befejezte a sebem
lekezelését.
-Az tuti! Pedig majdnem kétszer
nagyobb nálad, de te könnyen földre vitted.
-Tanul egy, s mást valaki, ha
magára van utalva. Apám is sokat tanított, és volt két testvérem. Velük is meg
kellett verekednem, hogy elég kajához jussak. Meg… úgy mindenért.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése