![]() |
| I Lose Myself |
-Brad?
-Sajnálom
Grace, de ő a barátom, és nem hagyhatjuk cserben mind. Valakinek lépnie
kellett, és mivel ti nem tettétek, nekem kellett.
-Nem
kellett volna. A nővéred mellett a helyed.-korholtam.-Azt sem értem miért vagy
itt. Ez veszélyes, nem akarom, hogy megsérülj.
-Nem
vagyok már gyerek! Értsétek már meg, hogy tudok magamra vigyázni. Nem kell
engem megvédeni, nem vagyok öt éves, hogy babusgatni kelljen.-csattant fel.
Apró
büszkeséggel tekintettem a mellettem álló fiúra, bár nővére hitetlen
pillantással illette. De nem csak Brad lepett meg mindenkit. Kate
ezt-meg-fogom-bánni arccal sétált át a mi oldalunkra.
-De
csak azért, hogy valaki le tudjon majd beszélni titeket erről. Nem fogok
harcolni miattatok.
Végül
Luke is átállt, barátnője kezét szorongatva. Grace összeszorított szájjal
ballagott át, részben azért, hogy tarkón csapja öccsét.
Már
csak a tanakodva bámuló Chloe, a megvető tekintetű Michael, és a tanácstalan
Calum maradt. Bár a második teljességgel lehetetlen, hogy bármikor is mellém
álljon.
-Én
ugyan át nem állok hozzád.-fintorgott rám. Említettem már milyen kedves?
(Szarkazmus!)
-Én
viszont igen!-indult meg Chloe. Összefont karokkal állt be Brad és közém, majd
határozott arccal nézett szerelmére.-Nem fogom csak azért cserbenhagyni az
egyik legjobb barátnőm, mert te megmakacsoltad magad. Szeretlek, de túlmentél
egy határon.
Calum
szemszöge:
Mit
tegyek? Már Mikey-n kívül mindenki átment, hogy lebeszélje őket erről. De nem
mehetek, meg akarom menteni onnan Mira-t. És azt csak innen tudom. Pedig
legszívesebben azonnal odarohannék, hogy a karjaimba kapjam, és soha többé ne
engedjem el. De nem tehetem. A Tanács csak akkor segít, ha az ő oldalukon
állok.
-Mikey.
Miért csinálod ezt? Nem haragudhatsz valakire az életed végéig.
A
földre meredve vártam, hogy mi fog történni. Mikey átáll? Nem hiszem. De akkor
mi lesz? Mi lesz ezután? Visszavonulnak? Vagy harcolnak?
-Miért
kell folyton ezt csinálni?-hallottam Mira dühös hangját. Ott állt, az apjával szemben,
teljesen egyedül.-Miért kell mindig harcolni? Nem volt elég lemészárolnod a
fajod, neked az egész világ kell? Egy jó apa nem kényszeríti a gyerekeit
ölésre. Ez így nem jó.
-Most
fellázadsz?
-Nem.
Nem lázadok, csak rájöttem, hogy azzal, hogy megölünk olyanokat, akik nem
értenek veled egyet, nem megoldás. Éljünk inkább békében, eddig nem volt jó?
Nem kell változtatni a világon. Nem nekünk
kell változtatni.
-Igaza
van.-szólalt meg Seth. Odasétált testvére mellé, és a vállára tette a kezét.
Grace, Brad, Chloe, Kate és Luke is követték.-Nem kell a háború, hogy
ártatlanok halljanak meg.
-Ezek
az ártatlanok megölték az anyátokat!-emelte fel a hangját Kronosz.-Bűnhődniük
kell. Nem tudják min mentem keresztül az elmúlt 18 évben, nem érthetik meg.
-De
mi értjük. Elvesztettük az anyánkat, az apánkat. Nem tudtuk, hogy vannak e
egyáltalán rokonaink. Egyedül kellett boldogulnunk, nem számíthattunk senkire,
és mégis itt vagyunk. Felnőttünk, mert nem hagytuk, hogy a múlt befolyásolja
minden lépésünk. Megismertem olyan embereket, akik elfogadtak úgy, ahogy
vagyok. Nem tökéletesek, de ki az? Befogadtak –igaz nem mindenki van oda értem.
De nem számít, mert végre van hova tartoznom. Van kikért felkelni reggel. És
most van egy testvérem, és egy apám is. De ha nem érted ezt meg, akkor már nem
vagy többé az. Én nem akarok ilyen apát, aki csak a bosszúval foglalkozik.
-Sajnálom,
ha csalódást okozok. De sosem találkoztál volna a testvéreddel, ha én nem
keresem meg.
-Nem
baj. Úgyis találkoztunk volna. Mert van valaki, aki törődik velem. Aki képes
volt megszegni a szabályokat, aki képes volt feláldozni magát, csak azért, hogy
kiderítse mi vagyok. Ez a feltétel
nélküli szeretet. Ez az, amire szükségem van, nem pedig egy olyan apára, aki
csak kihasznál az önös érdekei miatt.
Szüksége
van rám… Akkor miért ment el? Miért nem várta meg inkább, hogy együtt
kitaláljunk valamit? Miért kellett elküldenie minket?
Hátranézett,
egyenesen rám, tekintetében várakozással. Elmosolyodtam, majd melléléptem. Összekulcsoltam
kezeinket, mire megszorította enyém.
-Ha
téged csak a bosszúd érdekel, akkor menj vissza oda, ahonnan jöttél, mert…
-Mert?
Mit teszel?
-Nem
én. Mi.-kapta el testvére kezét. Mind egymásba karoltunk, bár megjegyzem
fogalmam sincs miért. A következő pillanatban fény kezdett fölöttünk derengeni,
ami egyre vakítóbb lett. Mind eltűntek. Mint mi a múltkor.
Ránéztem
Mira-ra, aki elsápadva, összeszorított szemekkel, lehajtott fejjel kapaszkodott
félig bátyjába, félig belém.
-Mira,
minden rendben?-simítottam végig karján.
-Persze.
Csak kicsit megszédültem.-próbált megnyugtatni. Mondanom sem kell, hogy nem
nagyon nyugodtam meg.
-Most
mi lesz?-kérdezte Seth.
-Mi
lenne? Szépen hazamegyünk, és
megbeszéljük a dolgokat.-közölte tényszerűen Grace. Na igen, ő mindig is
parancsolgatós marad.
-É-én
is?-pillantott bizonytalanul körbe Seth. Grace csak barátságosan rámosolygott,
majd belekarolva kezdett el csacsogni mindenféléről.
-Szóval…-fordultam
a Tanács felé.
-Mivel
a veszély egy ideig nem fenyeget, úgy gondoljuk nincs értelme itt maradnotok.
De lehetőleg legközelebb ne szegjétek meg a szabályokat, különben büntetést von
maga után.
-P-persze,
értettem.
Mira
szemszöge:
Grace-ék
nappalijában, Calum mellett, feszülten, csendben ülve, a padlószőnyeget
bámulva, elég kínos volt. Nem tudom mit mondhattam volna, a fejem olyan üresen
kongott, mint a hasam. Uh, éhes vagyok…
-Beszélhetnénk?
Négyszemközt.
Felnéztem
az előttem álló Calumra, majd félénken bólintottam. Felálltam, és követtem Calt
a konyhába. Ahj, itt csak a kajára tudok gondolni… Ennem kellene valamit. Napok
óta alig ettem valamit is.
-Én
csak azt szerettem volna mondani, hogy sajnálom. Sajnálom, hogy nem bíztam
benned, sajnálom, hogy azt hittem meg kell téged védenem.
-Calum,
nem kell…
-De
kell. El kell mondanom mindent, mert csak így nyerhetem el a bizalmad. El kell
mondanom, hogy szeretlek, és én csak féltettelek. De rájöttem, hogy nincs
szükséged arra, hogy védelmezzelek.
-Kérlek,hagyjuk
ezt.-könyörögtem. Nem, kérlek, ne
csináld ezt velem. Így bűntudatom lesz.
-Mira.
Csak adj még egy esélyt, esküszöm, nem fogsz csalódni. Mindent megteszek, csak
próbáljuk meg.
-Nem
lehet.-fordultam el.
-Miért?
-Csak…csak
nem, fogadd el.
-Mondd,
hogy nem érzel irántam semmit, és elfogadom. Mondd, hogy nem szeretsz, és
békén hagylak.
Lehunytam
a szemeim, és vettem egy mély levegőt. Felé fordultam, és komoran a szemébe
néztem.
-Csak
hagyj békén.
Helló! Szóval. Köszönöm az 5 feliratkozót, nagyon jó érzés, hogy van olyan, akinek ennyire tetszik amit írok. És sajnálom, amiért ez most nem lett a legjobb rész, sőt, egyenesen a legrosszabb. A következőt már kicsit izgalmasabbra írom, remélem nem tántorított el titeket. Addig is Boldog Húsvétot -előre is.

Neked is happy eastert!!! És szerintem ez is egy tök jó rész lett. És hozd hamar.
VálaszTörlés